Goya čili Trpká cesta poznání Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Goya čili Trpká cesta poznání

Román – k pokračování se již německý spisovatel nedostal – o životních osudech a tvůrčích zápasech předního španělského malíře zachycuje zhruba léta 1793-1806, dobu rozkvětu Goyových tvůrčích sil. Autor se neomezuje jen na postavu umělcovu, nýbrž sleduje v širokých záběrech život ve všech společenských vrstvách tehdejšího Španělska. Výjevy ze života venkovského i městského lidu se střídají s líčením rozmařilého prostředí královského dvora a s otřesnými scénami řádění španělské inkvizice.Kniha v českém jazyce!


Stažení Goya čili Trpká cesta poznání zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Goya čili Trpká cesta poznání (0.00 EUR)


Stažení Goya čili Trpká cesta poznání zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Goya oder der arge Weg der Erkenntnis (1951)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Obelisk
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (18)

  Přidat komentář

  denib

  24. února

  Velmi příjemný čtenářský zážitek. Jednak je zde úžasné vykreslení povahy tak obdivuhodného umělce, jako byl Goya. Jeho myšlenky, vášně i vyrovnávání se s ohluchnutím. A jednak zároveň nenásilně popisuje poměry a celkovou situaci v tehdejším Španělsku. Ono by snad ani jedno bez druhého nešlo a kniha je tak zajímavá hned dvakrát. Už jsem to tuším psala u Židovky z Toleda a zde to musím zopakovat: Feuchtwanger prostě ví, jak má vypadat historický román. Rozhodně doporučuji.

  assilem

  26.11.2017

  Autor mne zbavil závislosti na knihách. Dříve jsem četla bez ustání. Po LF už nic není tak dobré. Zajímají mě židovské otázky, na jeho pohledu k "mocným" si promítám dnešní osobnosti. Psychologické pochody umělce při jeho tvorbě. Zkrátka bezvadné.

  angelice

  01.05.2017

  Dík bohu za všechny ty encyklopedie umění, co doma skladuji, alespoň jsem jimi mohla, během čtení této úžasné knihy, listovat a vidět tak Goyovy obrazy v jiném kontextu. Kniha se čte výborně, i když mě ze začátku odrazovala politickými pasážemi, na které si ale člověk rychle zvykne a tím víc ho čtení baví. Nemůžu se začít rozepisovat, protože bych tu vykecala všechny zápletky knihy, v každém případě uznávám, že jsem se do malíře a jeho obrazů zamilovala ještě víc.

  Simi

  25.04.2017

  Úžasná kniha. Velmi dobře se mi četla, i když jsem k ní přistupovala s respektem. Především to není malířův životopis, ale román z jeho života vycházející. LF poněkud využil a zamíchal s ověřenými daty a údaji z Goyova života. Dost často jsem při četbě odběhla k jiným, historicky spolehlivějším zdrojům informací a také si prohlédla dokument z Prada a o Goyově životě. Kniha mi dala víc, než požitek z dobré četby. Hodně jsem se dozvěděla. Skutečně mistrovsky napsaný příběh. Jen ideologický doslov u této knihy, starší než já, mne neoslovil, ale za to LF nemůže.

  venora

  18.02.2017

  už je to nějaký pátek, ale tato kniha, pro mě první od autora, se četla takřka sama 🙂 trefila jsem se do období návštěvy Madridu, takže výborné.

  karel6791

  20.06.2015

  Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl. Nejsem schopen popsat, proč se mi tak líbila, ale líbila se mi skutečně moc. Tvrzení, že kniha je napsaná opravdu mistrně, není přehnané a naprosto se s ním ztotožňuji.

  KetrinZel

  03.06.2015

  Nějak ji nemohu dočíst.

  Sandik

  07.04.2015

  Nesmírně zručně, sugestivně a s velkou znalostí věci napsaná román, který má asi jedinou chybu. Totiž to, že jej někteří lidé berou za bernou minci. Ne milí přátelé, opravdu to takhle nebylo, i když je to výborně vymyšleno ;o) Celkový dojem: 90%

  Koňadra

  22.02.2015

  Pred tým, ako som prečítal túto úžasnú a pri tom relatívne subtílnu knižôčku, bol v mojej hlave Goya španielsky maliar, s ktorým som mal spojené dva alebo tri obrazy. Feuchtwanger však vo mne vyvolal krátku, ale intenzívnu goyomániu. Pekné čítanie.

  Marbo

  07.10.2014

  Portrét zajímavé osobnosti v zajímavé době. Kniha mne zaujala i jako člověka nezajímajícího se o výtvarné umění. Snad jen škoda že autor nestihl napsat i pokračování…

  Lilithen

  17.09.2013

  Trvalo mi dlouho, než jsem tuto knihu dočetla. Ačkoli jsem při jejím čtení nebyla kdovíjak napjatá a děj samotný nebyl takový, aby u něj čtenář zůstal se zatajeným dechem a s pusou otevřenou, okouzlil mne svou osobitostí, melancholií a realističností. Už jsem si pořídila další knihu od Liona Feichtwangera a doufám, že i ta mne okouzlí minimálně tak, jako mě okouzlil Goya.

  hortenzie

  17.01.2013

  Nádherné dílo o známém malíři a době, kdy ve Španělsku řádila inkvizice. Jeden z nejlepších F. románů.

  Candide

  21.11.2012

  Na základě této knihy jsem se do Goyi neodvolatelně zamilovala.

  Alma-Nacida

  06.06.2012

  Jedna z mých oblíbených knih, jak od Feuchtwangera, tak celkově. Je to sice opravdu obsáhlá kniha, ale to je na závadu jen při čtení v posteli, že se blbě drží :-), jinak podle mého názoru není co vytknout.

  Denaille

  06.10.2011

  Těžko říci, jaký mám z téhle knihy pocit. Nevím, nakolik hvězdiček ji ohodnotit. Trvalo mi měsíc, než jsem ji konečně dočetla a přitom to nebylo kvůli tomu, že by se mi nelíbila.
  Navíc jsem ji otevřela hlavně proto, že jsem viděla Goyovy přízraky od Formana a film jako takový mi přišel lepší kvůli celkovému obrazu tehdejší doby.
  Tyhle rozsáhlé romány pro mě mají takové zvláštní kouzlo něčeho minulého. Dneska už se něco takového nevidí, je to prostě jenom ta "nenáviděná" povinná četba. Při představě, že by si autor vybral osobnost z našeho století a snažil se zároveň nějak skombinovat celkové společenské zásady a tuhle budoucí historii, mám pocit, že by to byla nuda. A taky… kdo je dneska takovou osobností, jakou byl Goya?
  Strašně mě bavilo sledovat, jak každého dokázal odhadnout, jak porovnával skutečnou osobnost s obrazem. V době jeho ohluchnutí to bylo ještě patrnější…
  Jediné, co mě možná vadí je, že obrazy a jeho malířský um nebyl popsán tak, jak šel za sebou.

  Oter

  28.09.2011

  Nádherné a čtivé dílo o malíři, který vidí svět nejen tak, jak má, ale i tak, jaký opravdu je a nebojí se ho ukázat i ostatním.

  stopni

  08.06.2011

  Zatím to nejlepší, co jsem si od Feuchtwangera mohla přečíst….Všem vřele doporučuju – mistrně popsaný život malíře (i přestože Goyova díla nejsou v příběhu poskládány chronologicky)…..

  ranní ptáče

  Nikdo nedokáže tak mistrně popsat osud člověka na pozadí historických událostí. A ten Goyův za vyprávění opravdu stál.