Gösta Berling Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Gösta Berling

Na příhodách hlavního hrdiny, nezkrotného v lásce i nenávisti, přibližuje autorka poeticky i citově rodný Värmland a podmanivou severskou přírodu.
Romantické dobrodružství vesnického faráře, který ze zoufalství nad vlastní bídou propadl pití. Gösta Berling není ničím méně a ničím více než člověkem se všemi svými dobrými i špatnými skutky, člověkem,který prožívá život v neustálém střídání šťatsných i zlých okamžiků. Nakonec se vzdá veselého života a nalézá smysl života v práci pro druhé a jeho mravní úsilí o nalezení cesty k sobě samému je nejzávažnějším obsahem díla, z něhož čtenář poznává život, zvyky a pověsti švédského lidu.Kniha v českém jazyce!


Stažení Gösta Berling zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Gösta Berling (0.00 EUR)


Stažení Gösta Berling zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Gösta Berlings saga (1891)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Vyšehrad
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  Atanone

  21.04.2017

  Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec. Co postava,to literární láska. Drsný kraj,silní lidé,pohádky promísené se skutečností. Nádherná kniha o hříchu a odpuštění,o lásce a naději.
  Doporučuji každému,kdo má rád pomalé příběhy u kterých ani tolik nezáleží na tom,jestli konec bude šťastný,nebo ne

  Bara-ova

  14.01.2017

  Kniha přečtena loni v zimě, a jak tak sedím u odpoledního kafe a koukám skrz okno na typicky zimní oblohu nad horama, úplně se mi po ní zastesklo:-)
  Gösta je sympaťák takového toho uvěřitelného typu, s normálními lidskými chybami a radostmi i strastmi, byť se mu i zrovna dějou méně uvěřitelné, resp.neobvyklé věci. Několik dalších sympatických postav, úplně snové popisy prostředí a krásný jazyk.
  Perfektní, pomalu plynoucí severská romance, z jejíchž stránek můžete přímo cítit tu pichlavost krystalizujícího ledu v zamrzajícícm jezeře, onde opravdovou poctivost charakterů postav a postaviček a něco velikého nad tím vším.

  syskas

  11.12.2016

  Krásne čítanie na dlhé, zimné večery. Skutočnosť sa prelína s fantáziou a krásnymi opismi prostredia. Nikdy som nečítala nič podobné…

  AntikvářPraha4

  24.11.2016

  Kniha se mi nečetla vůbec dobře a některé pasáže mě nudily, ale myslím, že na rozdíl od jiných knih mi v hlavě zůstane hodně dlouho. Je to kniha o lásce a láska dokáže člověka rozhodit. Lagerlofová lásku popsala dobře, vůbec se s tím nemazala, a chtěl bych ji poznat osobně. Jinak dobrý komentář má jardadr, já to tak dobře napsat nedokážu.

  Baiba

  28.12.2014

  Krásné čtení, které doporučuji hlavně na zimní večery ke svařáku. Lyrické, baladické, pomalé, čtenář si užije všechno – noční pronásledování vlky, divoké lesy plné strží a medvědů, nádherné jezero, sucha i povodně… A hlavně romantická láska. Padlý, nicméně okouzlující farář Gosta láme srdce, kudy chodí, ale autorka i čtenář mu to rádi odpustí.
  Jedno z děl světové literatury, které po školních výkladech může odpuzovat, ale nezaslouženě.

  jardadr

  26.02.2014

  Tato spisovatelka by snad mohla být člověkem, který by mě dokázal smířit se světem. Lidé jako ona jsou tím co lidstvo činí velkým, resp. těmi kvůli kterým nelze říct, že lidstvo tone ve své malosti. Její morální kredit je neskutečný, prochází celou knihou až na hranici morality (občas absurdity), ale nikdy k ní nesklouzne. Na to aby lacině moralizovala má Lagerlofová pro lidi příliš velké pochopení.
  V jejích knihách se příběhy lidí prolínají a splývají s příběhem kraje kde se děj odehrává. Příroda hraje zásadní roli. Odejmout z děl Lagerlofové prvek přírody, ztratí ty příběhy polovinu smyslu i krásy které mají. Chci někdy na vlastní oči spatřit a poznat ten kraj, lesy a jezera Varmlandu!

  kapllu

  27.12.2011

  Úžasně poutavý styl psaní vás ihned vtáhne do děje. Autorka skvěle spojuje reálné události a trochu toho nadpřirozena a divů přírody v jeden celek.

  Andrejka Myers

  11.12.2010

  kniha posbíraná ze švédských pověstí, která se pěkně čte a je opravdu zajímavá. Hlavní hrdina mě bavil, avšak musím přiznat, že příběhy některých ostatních postav byly poněkud nudné.