George Harrison: Za zamčenými dveřmi Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

George Harrison: Za zamčenými dveřmi

Vynikající obsáhlá biografie Graema Thomsona nás provede celým Harrisonovým životem po cestě od skromných liverpoolských začátků až na honosný novogotický zámek Friar Park se sto dvaceti pokoji. Po cestě, jejíž odbočky vedou třeba do Hamburku, himálajských ášramů nebo skrytých útočišť na Havaji. Sledujeme na ní životní příběh kytaristy, člena nejslavnější kapely všech dob, důležitého představitele světové kultury své éry, ale také neúnavného duchovního hledače, manžela a otce, zdráhavé superhvězdy a písničkáře, který občas těžce hledal inspiraci, zatímco jindy jako by ho osvítilo samo nebe. Pro většinu lidí zůstává nejoblíbenějším a také nejtajemnějším Beatlem. Někdy byl milý a vřelý, jindy zase až krutě upřímný.

Svět zná Harrisona hlavně díky Beatles, těm však náležela jen jedna z jeho mnoha tváří. Byl jedním z prvních, kdo širokému západnímu publiku představili hudbu a kulturu vzdálené Indie. Uspořádal Koncert pro Bangladéš, první velké dobročinné vystoupení v dějinách rocku. Jen díky jeho finanční podpoře vznikl legendární film Život Briana z dílny komediální skupiny Monty Python. Harrisonova filmová společnost HandMade produkovala mnohé z největších perel britské kinematografie své doby.

Hlavní náplní druhé poloviny jeho života bylo nicméně neutuchající hledání duchovního osvícení, což občas nešlo příliš dohromady s obvyklým životním stylem rockového muzikanta, právnickými tahanicemi a problémy v osobním životě. S přibývajícími léty se postupně stahoval z očí veřejnosti, závěr jeho života krutě poznamenala nemoc i násilný útok pomateného fanouška. Zemřel v listopadu 2001, jeho odkaz ale žije dál.

Za zamčenými dveřmi je rozsáhlé a poctivé životopisné dílo – autor dlouze zpovídal Harrisonovi nejbližší, přátele i spolupracovníky, shromažďoval dobové materiály a při zkoumání písničkářova života se nebránil ani kritickému pohledu. Ukazuje také paradoxy, neopakovatelné momenty a vtipné historky z dřevních dob showbyznysu. Působivý intimní portrét hudební legendy odhalí mnoho nového i lidem, kteří již o Beatles a o Harrisonovi ledacos vědí. Kniha zaznamenala úspěch na obou březích Atlantiku.
Kniha v českém jazyce!


Stažení George Harrison: Za zamčenými dveřmi zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


George Harrison: Za zamčenými dveřmi (0.00 EUR)


Stažení George Harrison: Za zamčenými dveřmi zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  George Harrison: Behind The Locked Door (2013)

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , 65. pole
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  marabart

  28.12.2017

  Velmi kvalitní kniha, čtivá, plná zajímavých informací, dobře členěná. George Harrison toho stihl za pouhých 58 let opravdu moc. Byl to zdaleka ne dokonalý, ale bezesporu výjimečný člověk. První písničku od Beatles, kterou jsem kdy slyšel, byla Here Comes the Sun. A jsem za to moc rád.

  kní

  28.05.2017

  Jestlipak víte, kluci a holky, že ti zahradní trpaslíci, kterými je na obalu knihy George obklopen, byli vyrobení před válkou (asi druhou světovou) v Čechách? A to ve firmě Ferdinanda Maresche v Ústí – Aussigu?

  Marley44

  28.10.2014

  Výborně napsané a ještě lépe přeložené

  michael5527

  03.10.2014

  Výborná kniha. Skvěle napsaná, skvěle přeložená. Chválím nakladatelství 65. pole za tak výbornou publikaci! Přečetl jsem už dost biografií, které se týkaly muzikantů či kapel, ale tato kniha se u mě vyjímá. Doporučuji! Chválím autora za vynikající práci!