Generál SS Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Generál SS

Válečný román dánského spisovatele zachycuje průběh bitvy u Stalingradu z pohledu příslušníka německé obrněné divize.
Hrdiny příběhu jsou němečtí vojáci,kteří tvořili posádku tanku,který se zúčastnil bojů v rozhodujícím střetnutí na východní frontě.Jedním z nich byl i sám autor, tehdy dvacetiletý mladík,který byl po obsazení Dánska odveden do německé armády. Jako zběh skončil v koncentračním táboře a později byl zařazen do trestanecké jednotky,která bojovala i u Stalingradu.Ve svém díle soustřeďuje pozornost až na druhou fázi bitvy,kdy sovětská vojska na podzim r.1942 přecházejí do protiofenzivy a Němci jsou obklíčeni.Ocitají se v mezní situaci,na minimum klesá jejich bojová morálka.Nemyslí již na vítězství a slávu,ale ovládá je jen myšlenka na záchranu holého života.Trápí je nedostatek potravin,teplého ošacení i léků. Neúspěchem skončí i pokus osmi set vojáků probít se k německé frontové linii pod vedením generála Augsberga. Děj románu je přerušován krátkými kapitolami,ve kterých autor uvádí citáty z projevů a rozkazů vůdčích osobností Třetí říše a připomíná některé činy představitelů SS,které dokumentují zločinnost fašistického režimu. Próza je otřesně působícím autentickým svědectvím o hrůzách válečných bojů.Kniha v českém jazyce!


Stažení Generál SS zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Generál SS (0.00 EUR)


Stažení Generál SS zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  S. S. General (1970)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Válečné
  Vydáno: , Baronet
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (9)

  Přidat komentář

  kars

  05.12.2017

  K úvodnímu textu – podle toho, co píše sám Hassel (resp. Borge Willy Radsted Arbing), nebyl do Wehrmachtu odveden po obsazení Dánska, ale odešel do Hitlerova Německa ještě před válkou, protože tam byla práce. Poté, co v továrně zahynul jeho kamarád, vstoupil (ještě před válkou) do německé armády – dostal tam jídlo, postel, oblečení…
  Ale ke knize: je to jedna z nejsilnějších jeho knih, ukazujících nesmyslnost, hrůzy a zrůdnosti války a fanatické ideologie. Není to černobílá agitka "dobří-zlí", je to kniha o lidech a jejich chování v mezní situaci. A je to jedna z nejlepších protiválečných knih, co znám.
  Právě z této knihy je i spousta citátů na stránce autora na tomto webu:
  https://www.databazeknih.cz/citaty/borge-willy-radsted-arbing-4144
  Osobně toto považuji za vlastní zpověď autora:
  „“Jestli se z toho dostaneš, jestli se vrátíš domů, pošli to mý ženě a řekni jí – řekni jí, že jsem nemohl nic dělat. Řekni jí, jak nás zradili. Nechtěl jsem umřít – ale nemůžu s tím nic dělat.” Vzal jsem obálku a zastrčil si ji do kapsy. “Řeknu jí to,” ujistil jsem ho. “Řeknu to všem, neměj obavy! Povím celýmu zatracenýmu světu, co nám ty parchanti mizerný provedli…” Sven, Generál SS“

  Karel z Brna

  09.04.2017

  Do posledního vojáka…do poslední kulky. Konec konců bojovat proti tanku jde i beze zbraně….vítězství je však velmi nepravděpodobné.

  berry1009

  08.11.2016

  První kniha od Hassela co jsem četl, a pro mě i nejlepší. Žádnou jinou jsem tak s hrdiny neprožil jako tuto, možná i proto, že byla první. Ale i s ohlédnutím později je stále nejlepší

  LadyVonMortuary

  12.09.2016

  Naprosto fantastická knížka. Vyprávění z pohledu německého vojáka mne neskutečně strhlo, četlo se to skoro samo, ikdyž s mrazením v zádech a se staženým žaludkem.

  jan4707

  07.12.2015

  Touto knihou mě taťka zasvětil do světa Svena Hassela. Neskutečně dobré čtení. Tvrdý pohled na válku, jaká opravdu byla. Doporučuji!

  Morkon

  24.10.2014

  Moje prvni Hasselova kniha a ja jsem nadsen. Jako tenkrat, kdyz jsem cetl Dobrodruzstvi Wernera Holta 🙂 Rozhodne jsem touto knihou neskoncil.

  Ivinho

  23.01.2014

  Prokousávám se knihama S. Hassela postupně a tento díl byl asi nejlepší. Stalingrad musel být peklo ale to co jsem si přečetl zde bylo otřesné.

  fan_tomas

  14.01.2014

  Skvělá kniha. Skvělé počtení, člověk ani nechápe co se dělo hrůzy během války.

  MichalR

  12.08.2013

  Jedna z nejlepších knížek s válečnou tématikou můžu jen doporučit, skvělé.