Generál jeho veličenstva Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Generál jeho veličenstva

Historický román s milostnou zápletkou od populární anglické autorky se odehrává v Cornwallu v první polovině 17. století, v neklidném období občanské války v Anglii.

Průběh bojů mezi přívrženci krále a parlamentu popisuje mladá žena, kterou tragická nehoda připoutala na invalidní křeslo. Jako mladá, přísně vychovaná dívka se zamilovala do nevhodného muže a přes odpor rodiny si vymohla souhlas k sňatku. Krátce před svatbou došlo k jejímu zranění, po kterém zůstala do konce života ochrnutá. Její láska prochází mnoha zápletkami, ale stává se spolehlivější a zralejší. Hrdinka, která se přenesla přes vlastní tragédii, sleduje dění kolem sebe a účinně pomáhá v boji za udržení svobody Cornwallu.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Generál jeho veličenstva zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Generál jeho veličenstva (0.00 EUR)


Stažení Generál jeho veličenstva zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The king´s general (1946)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Sfinx – Bohumil Janda
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (17)

  Přidat komentář

  julanka

  03.11.2017

  Kdo by to byl řekl, že Anglie už za občanské války v 17. století byla tak vyspělá, že žena na vozíčku (!) zde mohla bezbariérově jezdit sem a tam jen za pomocí tlusté služky. V téhle oblasti sice autorce fantazie nechyběla, zoufale ji ale chyběla při popisu milostných scén. Když už tak posté čtete, jak generál Richard za invalidní Honor přišel, nějaký čas pobyl a pak zase odešel a vy teda nevíte, jestli se doprčic něco stalo nebo jak, tak vám už začne být i ten zbytek války ukradený. A to i přesto, že autorka v půlce knihy pro zvýšení dramatičnosti začala za všechny věty dávat vykřičníky! Kromě generála Richarda, který je asi pěkný magor, v knize vystupují další desítky postav, z nichž tak polovina se jmenuje John nebo Johnatan.

  Mabie

  06.06.2017

  Daphne du Maurier mám moc ráda a v tomto případě jsem si vychutnala nejen její osobitý styl psaní, ale i netradiční milostný příběh.
  Posadit v této době hlavní hrdinku na vozík mi sice přišlo trochu "mimo mísu", ale když odhlédnu od tohoto detailu, tak bylo jako vždy výborně popsané prostředí a moc se mi líbil i popis doby, kterou jsem neznala.
  Takže i přes invalidní vozík ze 17. století dávám 5* 🙂

  Petra de Valo

  23.03.2017

  Dojemný príbeh lásky medzi kráľovým generálom a mladou ženou Honor, ktorá po tragickej nehode ostáva ochrnutá. Hrdinovia sa nevidia 15 rokov, ale po opätovnom stretnutí je jasné, že ich láska nevychladla a hoci ostane nenaplnená, je jediná v ich životoch. Honorina tragédia je viac Richardovou tragédiou, pretože vedie smutný bezútešný život a je čím ďalej viac zatrpknutý, kým Honor sa s nehodou vyrovnala, psychicky ju posilnila a premenila z mladého bezstarostného dievčaťa v zrelú ženu. Richard je neprístupný muž, jedine k Honor chová nežné city, a to je u takého muža naozaj dojemné.

  kleozpatra

  08.10.2016

  Velké zklamání a to i přes to, že anglické dějiny mě přitahují a Hospoda Jamajka byla nářez. Tentokrát mne Daphne nesmírně nudila rozvleklými pasážemi a patetickou sladkobolnou romantikou, kdy ani jedno nebylo v popředí, jakoby se nemohla rozhodnout, čemu chce dát přednost a tak kniha vlastně neměla nosný silný příběh. Láska Richarda a jeho přítelkyně Honor (nikoli manželky, jak praví obsah) byla jaksi na vodě, neustálé přesuny nesčetně figur sem a tam děj nerozhýbaly, naopak, k jejich utrpení jsem se stávala víc a víc netečnou. Nicméně přiznávám, že jsem vlivem četby nalistovala odbornou literaturu a porovnávala, paradoxně text historika byl přehlednější a mnohem poutavější.

  Sarah01

  05.08.2016

  Každá kniha od du Maurier mi připadá úplně jiná, každá svým způsobem zvláštní, nezapomenutelna, z každé zůstane v hlavě nějaká "ozvěna ". I k této se určitě časem ráda vrátím. Už jen kvůli historickým souvislostem, o kterých jsem vlastně věděla dosud jen velmi málo.

  anna7042

  26.03.2016

  V mém životě už čteno třikrát, z toho docela nedávno a pro početnost stránek asi už naposledy. Nestíhám. Daphne du Maurier mám moc ráda pro její osobitný styl psaní a už v podzimu života jsem nenatrefila na podobný. Škoda. Vy mladší se možná dočkáte, i když nedoufám, takové autorky se už nerodí v téhle konzumní a komerční době.

  Balumba

  07.01.2016

  Na knihách Daphne du Maurier si vždy smlsnu, její nečekané konce a zvraty v ději jsou jak letecké piruety a umí vyrazit dech (řadím si ji na pomyslný žebříček vedle Agathy Christie).
  Králův generál rovněž nezklamal, ale trochu mi vadily/překážely tři věci:
  1. Hlavní hrdinka má ze všech nejbystřejší a netrefnější úsudek, zatímco ostatní postavy vedle ní skoro nepřemýšlí a občas vyzní jako hloupé, bezduché loutky.
  2. Rozvleklé popisy válečných událostí.
  3. Místy použil překladatel zvláštní slovosled, který mi drhnul na jazyku. Za to ale Daphne samozřejmě nemůže.

  Gold351

  23.08.2015

  Knihu znám ze staršího vydání pod názvem Králův generál, vždycky se mi líbila, i když u mě vede Mrtvá a živá…

  Makii

  06.05.2015

  Četla jsem na doporučení, ale není to můj šálek čaje.

  MiaVanAcid

  24.01.2015

  Krásné popsání toho, jak láska dokáže měnit – oba hrdiny této knihy.

  jaja10

  30.06.2014

  Nádherná knížka, hltala jsem každý řádek a nemohla jsem se odtrhnout. Tak poutavě napsané, tak reálné, že se dokážete bez problémů vžít do postav a děje. Knihy od Daphne mám moc ráda a po přečtení, řadím tuto knihu mezi nejoblíbenější od této autorky.

  Modrina

  21.05.2014

  Tuhle autorčinu knihu jsem četla jen jednou, víckrát to nešlo. Asi se do postav příliš vžívám. Skvělé!!

  martine.m

  23.09.2013

  Tato knížka je první od Daphne, co jsem četla, a moc se mi líbil jak historický popis tak jazyk příběhu, díky kterému jsem se i dost bavila. Co se týče milostného příběhu, ten je jistě netradiční a určitě nenadchne ty příznivce pravých milostných příběhů.

  sylvavel

  17.11.2011

  Po Úniku druhá nejlepší kniha od této spisovatelky. Když se mi dostala před lety poprvé do ruky, četla jsem celou noc, abych ji mohla druhý den vrátit.Dnes má své místo v mojí knihovně a čas od času se k ní vrátím.

  mifie

  08.02.2011

  Tuto knížku jsem četla jako první od této spisovatelky a naprosto mě uchvátila 😀

  nightlybird

  13.11.2010

  Knihy Daphne mám v podstatě v oblibě, tahle mne ale příliš nenadchla, odehrává se v historickém období, které mne nic moc nezajímá a navíc mám raději historické romány, kde je víc historie a míň bouřlivých citů. Řekl bych,že je to kniha spíš pro čtenářky, ty by to nepochybně pobavilo daleko víc než mne.

  bovinka

  Toto je též moje oblíbená. Díky ní jsem se začala orientovat v anglické historii. A navíc, hlavní hrdinka na vozíku. Úchvatně popsané, myslenkové pochody, děj, napětí. Už jsem se k ní vrátila dvakrát