Finanční životy básníků Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Finanční životy básníků

Hořce komická existenciální satira Finanční životy básníků vychází z jednoduché úvodní situace: Co se stane, když se druhořadý novinář Matthew Prior rozhodne splnit si svůj americký sen, odejít ze zaměstnání a vsadit vše na jedinou donkichotskou kartu – webovou stránku věnovanou finančnímu zpravodajství psanému ve verších? Počin samozřejmě nikoli neočekávaně vybouchne a Matt se zničehonic ocitne v situaci, již dle jeho finančního poradce nelze nazvat ničím jiným než fiskální ebolou: bez práce, po uši v dluzích a s vystěhováním na krku. Kromě toho musí Matt živit stále senilnějšího otce, hradit předražené školné dvěma synům a přimět manželku, aby ho neopustila kvůli úspěšnému bývalému příteli, s nímž po večerech flirtuje na internetu. Karta se začne obracet ve chvíli, kdy zoufalý Matt během půlnoční výpravy do místního supermarketu potká několik kuřáků marihuany a usmyslí si, že se z bezvýchodného postavení dostane pomocí svého dosud nejtroufalejšího a nejšílenějšího plánu: bude prodávat „trávu“ svým kamarádům z byznysu.Kniha v českém jazyce!


Stažení Finanční životy básníků zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Finanční životy básníků (0.00 EUR)


Stažení Finanční životy básníků zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Financial Lives of the Poets (2009)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  rabor

  12.03.2016

  Matt je bez práce, po krk v dluzích s háravou manželkou a senilním otcem a to všechno za ekonomické krize, zkrátka Mattúv život začíná být podělaný jak polský vajíčka z Lídlu. Ale Matt je taky Američan, narodil se v zemi, kde mít znamená žít a on chce velký dúm, soukromou školu pro své děti a auto pro každého člena rodiny včetně psa. Představa, že by musel jezdit autobusem, ho k smrti děsí. Je to neudržitelné, taková rovná cesta tunelem do prúseru. Ale náš hrdina přece jen najde odbočku, začne prodávat trávu. Přestože Matt není ryzí charakter, nejde si ho neoblíbit. Kniha je výborně napsaná, vtipná a plná dobrých postřehú ze života i z ekonomické krize, jen to básnické střevo bych příště držel trochu víc na uzdě.

  Pokud si občas zahulíte, přidejte k hodnocení hvězdičku. Pokud jste zhulený právě teď, přidejte dvě.

  „…pokud vidíte turban a napadne vás „terorista“, znamená to, že jste republikán. Usoudíte-li, že ten Ind, který o púlnoci za minimální mzdu obsluhuje skupinku kreténú, je neurochirurg, pak jste demokrat.“

  magnolia

  01.12.2014

  Kniha mě překvapila a potěšila – především vtipnými postřehy a myšlenkami hlavního hrdiny, a také nepředvídatelným vývojem jeho příběhu. Humorné jsou situace a debaty se starým otcem. Ke konci trochu ubylo humoru a řešení je americky zjednodušené, ale s tím jsem se vyrovnala. Trochu se mi pletla jména drogových kámošů a vůbec nechápu obálku knihy – ta vyloženě klame a vůbec nesouzní s příběhem.

  H34D

  21.11.2014

  Nesmírně osvěžující, cynické a humorné vyprávění o životě tak trochu netypického "rodinného muže" v americe. Kniha barvitě mapuje manželské odcizení, utahuje si ze senility seniorů a uctívá mladickou nerozvážnost. Nemohu se zbavit pocitu, že autor se inspiroval seriálem Tráva, snad i on sám si uvědomuje jistou podobnost a proto se zhruba ve třech čtvrtinách rozhodl výrazně odchýlit. Směr, jakým se v poslední čtvrtině kniha ubírala se mi nelíbil tolik jako předchozí část, avšak stále bych knihu označil jako výbornou. Na závěr ještě MUSÍM pochválit překlad do češtiny od úžasné Radky Knotkové (brzy Pecháčkové). 🙂

  Shampoo

  16.09.2014

  Velmi dobře napsaná kniha. Není to žádná strhující bomba, ale prostě pár dnů v životě zoufalého stárnoucího člověka. Prostě jen takový hovor "sám k sobě", ale rozhodně je to důkaz, že pan Walter umí psát a dobře. Za mě 5

  Ynés

  10.09.2014

  Opět velmi čtivě a vtipně napsané. Walterův zkrachovalý čtyřicátník Matt mi tak přirostl k srdci, že jsem byla smutná, když jsem knihu dočetla. Doporučuju všem pro zamyšlení se nad manželskou i osobní krizí jako životabudič a radu, že od znova se dá začít kdykoli.