Filozofové dělají revoluci Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Filozofové dělají revoluci

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy během komunistického experimentu (1948-1968-1989)

Monografie, sepsaná k příležitosti 25. výročí sametové revoluce, sleduje fáze „komunistického experimentu“ na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze v širším historickém kontextu. Na osudech generací studentů i pedagogů ukazuje turbulenci poměrů, v nichž se od roku 1948 střídala období závislosti na komunistické ideologii s obdobími, v nichž se mnozí dopracovali k sebereflexi a samostatnému myšlení, jež vyžadovalo občanskou odvahu.
Dokládá, že na fakultě byli mezi studenty i pedagogy jak lidé, kteří by tu ve svobodných poměrech neměli co pohledávat, tak erudovaní odborníci, vystavení ideologickému tlaku a kádrovému prověřování, v horším případě pak dohledu tajné státní policie. Šířeji se věnuje především událostem roku 1989, podmínkám i průběhu politického převratu, a snaží se postihnout dědictví minulosti v dalším vývoji fakulty.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Filozofové dělají revoluci zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Filozofové dělají revoluci (0.00 EUR)


Stažení Filozofové dělají revoluci zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , Karolinum
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  RH faktor

  23.06.2015

  …tak mi to dorazilo. Vypadá to hutně a výživně – 1132 stran. Vůbec netuším, zda se mi někdy podaří to celé přečíst. Hned jsem se do toho pustila, a jsem mile překvapena precizností, s jakou je to psáno, kvituji smysl pro objektivitu a poctivost, se kterou autor k této rozpravě přistupuje. Edit: je to kupodivu velmi čtivé, spousta hlubokých myšlenek a návodů k zamyšlení…nádherná a rozhodně podnětná rozprava!