Filozof a ústřice Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Filozof a ústřice

Americký humorista a satirik James Thurber (1894 — 1961) je pokračovatelem tradice, kterou proslavil Mark Twain a na filmovém plátně k ní přispíval Charlie Chaplin. Jeho bajky se svéráznými kresbičkami lidiček a celé plejády nejrůznějších zástupců zvířecího světa okouzlují nápaditostí i humorně ironickým pohledem na svět amerických středních vrstev. Thurberova úsměvná kritika si při vší ironii zachovává vlídné sympatie k nehrdinským hrdinům a spolu s jazykovou i obsahovou vynalézavostí autora je tajemstvím uměleckého i čtenářského úspěchu tohoto nejvýraznějšího humoristy moderní americké literatury.Kniha v českém jazyce!


Stažení Filozof a ústřice zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Filozof a ústřice (0.00 EUR)


Stažení Filozof a ústřice zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Middle-Aged Man on the Flying Trapeze, Further Fables for Our Time (1956)

  Žánr:
  Humor, Povídky
  Vydáno: , Odeon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (10)

  Přidat komentář

  mrkvivit

  19.11.2016

  Vynikající kolekce povídek a bajek. Povídky mají sice v mých očích celkem kolísavou kvalitu, ale většinou jsem se bavil dobře, někdy přímo královsky. Leckdy se mi stane, že si takhle někam vykračuju a vzpomenu si na "zadržování dechu", "fidlíci vlése" nebo "oko zaplácnutý mejdlem" a musím se začít smát. Thurber má cit pro vymýšlení vtipných historek na zdánlivě obyčejná témata a dokáže je dobře vypointovat (většinou). Rád se ke knížce čas od času na chvíli vracím.

  jarmik

  15.08.2016

  Nevybavuji si jiné tak smutné a hořké humoristické povídky. Pojednávají většinou o vztazích mezi manželi středního věku. Zpočátku jsem si myslel, že se ponesou na vlídné notě vzájemného porozumění mezi manžely a sdíleného běžného šílenství. Velice rychle se však tón povídek vyvíjí k tomu, že dlouholeté manželství je utrpením: sice jemným, nenápadným a rafinovaným, avšak utrpením. Mužové se odhodlávají svrhnout nadvládu svých nesnesitelně panovačných manželek a utíkají za štěstím se sekretářkami apod.

  kalache

  01.12.2015

  …tato kniha mě poučila o jednom důležitém životním pravidle,"Nikdy nevyhazujte věci,které si oblíbil váš bulteriér…

  Janek

  22.09.2014

  Některé povídky a bajky byly báječné, jiné lepší, některé horší, občas mi to připomínalo Hrabalovu poetiku, jindy Saturnina…

  grafen91

  04.06.2014

  Kniha mne povídkami zklamala, ale bajky se mi zalíbily.

  magnolia

  03.06.2014

  Na knihu jsem se chystala hodně dlouho. Zpočátku mě autorův humor bavil, některé povídky byly překvapivě dobré, některé zvláštní a potom mě to nějak přestalo lákat. Do bajek jsem se už nepustila. Ještě zkusím Muže na létající hrazdě.

  dusty

  30.12.2013

  Některé povídky (bajky) jsou dobré, některé výborné a u "Všechno je divočina" jsem "řval" smíchy.

  Ikkju

  29.11.2011

  Výborné čtení, už vím proč si nemám na plesech/večírcích z nudy z paměti počítat x), vím jaké to je hrát s nudnými spoluhráči karty na "divočinu" nebo co nejspíš dělají manželské páry u krajnice silnice, když žena najíždí s rozsvícenými světly na klečícího manžela. Takže buď jsem našel knihu, nebo jsem ztratil zábradlí!

  WEIL

  27.06.2011

  Lehce stravitelná kniha, pro někoho vtipná, já se moc nebavil.

  Giro

  Perfektní knížka.Nejlepší povídka je "Nejbáječnější muž světa" avšak i "Muž ve vlaku" má něco do sebe