Etta a Otto a Russell a James Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Etta a Otto a Russell a James

Ettě je 82 let a celý život strávila na farmě uprostřed kanadské prérie. Vidět oceán je její největší přání. A tak jednoho rána vstane ještě časněji než obvykle, vezme si pušku, čokoládu a na nohy své nejpevnější boty a vydá se na východ. K oceánu to má přes 3000 kilometrů daleko. Její manžel Otto na ni trpělivě čeká doma, vaří podle Tetiných kartiček s recepty a vzpomíná.
A soused Russell vzpomíná také, ale jeho vzpomínky jsou jiné – stále Ettu miluje stejně, jako ji milovat před 50 lety, předtím, než se provdala za Ottu.

Silný a poetický příběh, ve kterém se hranice mezi vzpomínkami, iluzemi a realitou pomalu smazávají.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Etta a Otto a Russell a James zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Etta a Otto a Russell a James (0.00 EUR)


Stažení Etta a Otto a Russell a James zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Etta and Otto and Russell and James

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Jota
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (18)

  Přidat komentář

  Ejík

  01. ledna

  Velice poutavá a hezky napsaná kniha.

  Maanna

  15.11.2017

  Kniha má mnoho silných a příjemně-zvláštně poetických momentů, které se mi moc líbily. Přesto si mě tak úplně nezískala – pro mě by to asi mělo být jen "Etta a Otto a James". Tahle linka byla velmi silným příběhem o lásce bez velkých slov a hledání sebe sama a přáních a povinnostech, okořeněná trochou magie v podobě mluvících zvířat a věcí. Russelova linka mě ale celkem rušila. Podobně mi třeba unikaly věci spojené s Ettinými rodiči. Soustředění se na méně postav by podle mě knize prospělo.

  lucycom

  29.09.2017

  Nevím čím to je, možná jsem od knížky čekala něco víc, možná větší lovestory ohledně vztahů mezi Ettou, Ottou a Russelem. Mě kniha neoslovila ani po polovině, do čtení jsem se musela nutit. Ve třičtvrtě knihy jsem to nevydržela a vzdala to, i když velice nerada nechávám knihy rozečtené…

  lumiluvi

  16.09.2017

  Úžasná kniha, plná přirovnání, bláznivosti a kouzelných představ, skvěle se mi četla a ráda ji někdy znovu vezmu do ruky, vřele doporučuji. Moc se mi například líbil nápad s "mluvícím" kojotem Jamesem a rybími francouzsky mluvícími lebkami. Zamilovala jsem si postavu Etty a její svéráznost.

  Deniska147

  27.08.2017

  Krásná knížka.

  Boboking

  05.10.2016

  Po dokopání Martina89 k přečtení jen kvituji její nadšení. Mám rád tyto road movie, kde postavy jdou a jdou, protože chtějí a něco je k tomu láká. A když k tomu jsou to postavy vystavěné tak zvláštně a nepolapitelně, o to větší kouzlo to má. A ten malinaktý přesah do nějaké magické reality v podobě mluvícího kojota… A že konec nelze ani po dvou přečtení zcela logicky pochopit není na škodu. Výborné a doporučuji.

  jitus.drahotska

  23.09.2016

  Kniha je tak zvláštně krásná, že i napsat komentář o ní mi dělá problém.
  Velice inspirativně a mile napsané dílo s mnoha emotivními momenty. Ettina cesta je myslím součástí nás všech. Jak tu mnozí píšou o nesrozumitelnosti konce, právě to pro mě bylo "něco" – jen nechal plout na vlnách moře,
  Vřele doporučuji.. ale asi ne všem. 🙂

  lama_on_line

  25.05.2016

  Krásná knížka o přátelství i lásce, tedy aspoň já jsem ji tak vnímala. Líbí se mi na ní snad úplně všechno, doporučuji 🙂

  katy238

  12.02.2016

  Inspirující, nelehká, k zamyšlení. Kniha má mnoho přívlastků. Důležitý je ještě jeden. Jedinečná. Nalézt poselství knihy není snadné a nepovede se to napoprvé, Ettina cesta je sondou do duše mnohých z nás. Kam jsme ochotní zajít, abychom si splnili přání?

  mysung

  12.10.2015

  páčilo sa mi to, najmä tie ľahké náznaky namiesto polopate vysvetlených faktov, vzťahy medzi postavami, pasáže z minulosti

  MissBlack

  17.09.2015

  Čtení této knihy bych doporučila jako pití vína – sedmičku do sebe taky hned nenalijete, ale dáváte si po skleničkách a vychutnáváte si to. Osobně si nemyslím, že by to byla kniha na jeden zátah.
  Na rozdíl od jiných čtenářů, mě kniha bavila od první stránky. "Dávkovala" jsem si ji nepravidelně a po troškách, taková ta "nutnost číst", nepustit knihu z ruky přišla až skoro v samotném závěru.

  S příběhy jsem byla spokojená, ač se přiznám, že některé části mi úplně jasné nebyly, ty informace mezi řádky…
  Konec, jak už je tu zmíněno, byl matoucí, ale nakonec perfektně vystihl to, co nás provázelo po celou dobu knihy a mně osobně – i přes přítomnost války – se to zdálo tím nejsmutnějším v celé knize: stáří. Na konci už se moc neorientujete, nevíte, co se děje, co je realita a co ne, jak říkala Bryony o Ettě: "Ztratila sama sebe." A tak je to i s koncem, ztratil sám sebe jako naše hlavní hrdinka.

  Abbi

  09.08.2015

  Tato kniha byla pro me oriskem. Zacala me bavit az od dvouste stranky, do te doby jsem myslela, ze ji nedoctu. Docetla, ale nektere pasaze jsem nepochopila. A z konce knihy jsem zmatena. Snad se nekdy odhodlam ji precist znovu…..

  Alma-Nacida

  07.07.2015

  Krásná kniha jako dlouhá báseň v próze. Jestli máte chuť někam jít, jděte, aťsi je to třeba 3000 km daleko. 🙂

  bookcase

  22.06.2015

  Nádherný příběh, dostal se mi pod kůži

  alexandrejka

  11.06.2015

  Na začátku jsem si myslela, že knížku nedočtu a odložím ji. Pak jsme se do ní začetla a všechno šlo jak po másle. Knížka je velmi náročná na čtení. Prolínají se v ní 3 hlavní postavy a 2 časové linie. Navíc přímá řeč není v uvozovkách a jen tak plyne textem. Párkrát jsem byla zmatená o jaké osobě a v jaké době se to mluví. Rozhodně to není oddechová knížka, musí se u ní přemýšlet a být ve střehu, abyste se v textu neztratili. Přesto se mi knížka líbíla. To prolínání času a postav dávalo knížce takovou jiskru. Konec se mi líbíl, nečekala jsem ho. Je psaná jiným stylem než na který jsem zvyklá a proto jí doporučuju. Určitě si rozšíříte obzory.

  Ivana11

  10.06.2015

  Kniha s krásným příběhem. Jen mi trochu vadilo, jak autorka často střídala časové děje, na to jsem se musela hodně soustředit. A ten konec..trochu zmatek. Knížka se mi líbila, ale slabší čtenářské povahy by u této knížky dlouho nevydržely.

  Martina89

  10.05.2015

  Kniha je úžasná, i když konec byl pro mě zmatený. Příběh byl čtivý, s žádnými nudnými pasážemi. Přečetla jsem ji za víkend a jsem moc ráda, že se mi dostala do ruky. Knihu doporučuji!!!

  Melindaaaa

  20.04.2015

  Kniha má rozhodně jeden z nejvíce matoucích závěrů, jaký jsem kdy u knihy zažila. Pokud si užíváte knihy s prvky magického realismu, určitě si užijete i tuto. Je to knížka o nejen fyzické, ale i mentální cestě k poznání. Je to knížka o smutku, štěstí, vzpomínání i zapomínání. Ponechte si otevřenou mysli a nechte se pohltit tímto krásným, komplikovaným a přesto opravdovým příběhem.