Elenium Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Elenium

Trilogie Elénium patří již více jak dvacet let do zlatého fondu klasické fantasy. Její autor David Eddings namíchal mistrovskou směs dobrodružství a humoru, magie i romantiky, dávných proroctví i ohavného politikaření… Nechte se i vy okouzlit nestárnoucí klasikou a vydejte se spolu s odvážnými pandionskými rytíři pátrat po klenotu, který jediný může zachránit krásnou královnu a zabránit zvrácenému bohu ovládnout svět. Souborné vydání románů Diamantový trůn, Rubínový rytíř a Safírová růže.Kniha v českém jazyce!


Stažení Elenium zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Elenium (0.00 EUR)


Stažení Elenium zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Elenium

  Originální název:

  The Diamond Throne, The Ruby Knight, The Saphire Rose (1993)

  Žánr:
  Literatura světová, Fantasy, Historie
  Vydáno: , Triton
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  kessey

  21. ledna

  Ano, je pravda většina věcí, které jsou knize vyčítány. Postavy jsou rozdělené na dobré a zlé a celkově je to trochu černobílé a oldschoolové fantasy. Ale na druhou stranu to je hrozně příjemný svět
  plný milých postav, které Vám přirostou k srdci. Na tuhle sérii nepotřebujete IQ 180, ale je to knížka po které rádi šáhnete po debilnim dnu v práci nebo když zrovna umíráte na rýmičku

  SteoSG

  18.10.2017odpad!

  NEODPORUCAM!!!

  skrob

  20.09.2017

  Zajímavý námět a mix hlavních hrdinů. Nicméně zavřel jsem to po straně 400, protože děj je hrozně roztahaný, opakuje se a vlastně se tam nic zásadního neděje.

  Highlander

  25.08.2017

  Skvělá kniha (trilogie).
  Moc nemám co dodat, prostě si ji přečtěte. 🙂
  Četlo se to dobře a i když bych našel nějaké ty ‘mouchy’, nemyslím si, že by to bylo něco, co by mohlo trápit každého. Dokonce jsem tu knihu tahal s sebou do práce – což taky o něčem svědčí, protože takovýho drobečka vozit je logistický oříšek. 🙂

  Postavy jsou dobře vykresleny, líbí se mi, že jsou pěkně rozděleny na dobré a zlé – už je mi trošku špatně z těch všemožných i nemožných zvratů v zápletkách, je pěkné si od toho odpočinout. Tak trošku.
  Bez různých překvapení to totiž nejde, takže i tady se dočkáme jistých nepředvídatelných situací. 🙂
  Nikdy by mě ani nenapadlo, že si oblíbím koně. Ano, koně! 🙂 Faran je prostě borec. Tedy kůň. 🙂

  Na knize se mi velmi líbí jedna pro mě velmi důležitá věc – humor. Nasmál jsem se opravdu dost. 🙂
  Takže abych tady jen nekecal, ochutnejme pár vtípků:
  "Chápu, že nemám zrovna nejkrásnější ciferník, ale nikdo ze mě ještě neztratil řeč."
  "Tenhle obličej ti sluší."
  "A netáhne mi přes něj do hlavy. Nic jiného od něj nechci."
  _______________________________

  "Ve Styriku se o pole starají jen ženy."
  "Co dělají muži?"
  "Co nejméně."

  Archie

  29.07.2017

  Dal jsem tomu 150 stran (takova ma osobni konvence, pokud me kniha nedokaze zaujmout) a prekvapive mi to nesedlo. Svet je vykresleny pekne, vse ma takovy prijemny, barvity fantasy hav – nejak jsem ale nenasel neco, co by me tahlo ke cteni a dokazalo k postavam pripoutat. Konverzace se proste deji a ja se absolutne necitim byt nijak svazan se ctenym a pasivne konzumuji radek po radku. Chybi tomu nejake zajimaveji vystavene podhoubi, nejaka chytlava pavucinka kolem postav a zapletky. Knihu odkladam na neurcito.

  Elerrina

  10.07.2017

  Tím nejlepším na Eléniu je jeho svět. Jedná se o analogii ke středověkým státům, včetně církve a jejích řádů, vedle které souběžně existují původní pohanští obyvatelé a jejich bohové a kouzla. Z obranných důvodů mají právě příslušníci vojenských církevních řádů (podobní třeba templářům) dovoleno magii studovat a používat. Je to docela zvláštní náboženské schizma, ale do vyprávění to vnáší opravdu nepřeberné možnosti. Právě kouzla jsou tím nejzajímavějším hybatelem děje.
  Děj celého příběhu je rozložen na intro, ve kterém se seznámíme s rozložením černých a bílých figurek, a na dvě mise: záchrana královny a likvidace bossů. První mise je přímočará a ještě docela snesitelná, ta druhá se pyšní spoustou opravdu pitomých dějových zvratů.
  Rytíř Sparhawk na oba tyto úkoly není sám, provází ho celá skupina přátel a podporovatelů. Většinu času tedy sledujete, jak se jede z bodu A do bodu B, pak z bodu B do C, a tak dále, a přitom se soustavně plká. Občas se naskytne zajímavé kouzlo, občas zaútočí nepřítel a je naporcován jako maso v řeznictví, občas je to proloženo více či méně povedenou intrikou typu hra o trůny. Protože Eddings ví, že mladí nečtou popisy, jsou veškeré informace o tomto světě sdělovány právě v dialozích, ty jsou pak pro odlehčení prokládány pokusy o kamarádské vtipkování. Zpočátku to funguje, ale když už putujete z bodu X do Y a ta banda ze sebe souká pořád ty samé cool žvásty, protože jiný postoj nebo duševní stav než namachrované pózerství jim autor nedopřál, leze to už pěkně na nervy.
  A tím se dostávám k největší slabině Elénia: k dokonale černobílým a nepříjemně jednorozměrným postavám. Jsou striktně rozděleny na ty, které Sparhawkovi pomáhají a ty, kteří jsou proti němu. Ti první (včetně Sparhawka samého) jsou dokonalí ve všech ohledech a bez jakékoliv chybičky, ti druzí jsou odporní slaboši, zbabělci nebo dokonce zrůdy. Myslím, že v žádné knize jsem se ještě nesetkala s tak důslednou dehonestací a dehumanizací nejen nepřátel určených k likvidaci, ale víceméně kohokoliv, kdo okamžitě Sparhavkovi a jeho partě neprokáže dost respektu. Zároveň chápu, že právě takto polarizované vidění světa může být pro mnohé velmi lákavé, zvláště, když je automaticky spojeno s povznášejícím pocitem nadřazenosti, se kterou je snadné se ztotožnit.
  Zvláštní místo pak zaujímají postavy žen, které se rovněž dělí na dvě skupiny: na ty, které pomáhají Sparhawkovi kouzly, a na ty soustavně nadržené a/nebo svatbychtivé.
  Shrnutí: celkem zajímavý fantasy svět, s dějem někdy vtahujícím, jindy otravně rozvleklým, do kterého se bohužel zásadním způsobem promítly všechny komplexy nedospělého chlapce. Pokud jste nedospělý chlapec, směle si přičtěte další tři hvězdy, bez ohledu na to, kolik je vám let.

  borknagar

  16.05.2017

  Vydání je to doopravdu parádní, soubor románů Diamantový trůn, Rubínový rytíř a Safírová růže. Těším se, až se ponořím do tohoto světa, Eddings píše skvěle. Bohužel času je málo a bichle obrovská, tuto knihu odkládám na neurčito. Ale na první pohled, první prolistování, paráda!