Dvojité dno Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Dvojité dno

Problémem velké části mimořádně talentovaných básníků je kromě ranních piv také past seberecyklace, která často sklapne hned poté, co ze sebe dotyčný vydá první vyzrálá díla. Zdá se, že moderní dekadent J. H. Krchovský (*1960) se ve svém životě i literární práci úspěšně vypořádal s obojím. V jeho nové sbírce opět slyšíme jeho známý nezaměnitelný, skřípavý a zároveň vycizelovaný hlas. Přesto si čtenář brzy všimne, že autor se jaksi záhadně dokáže neopakovat. Zřejmě proto, že ani v životním poločase neztratil nadhled (A tak už přece jen přišla i chvíle má… / zkopat v řiť Jarmilu, Hynka i Viléma! / To be, or not to be?… Jaképak dilema?! / vždyť je to nestoudné – básně psát s brýlema!). Ubylo undergroundové rozedranosti, přibylo humoru. K nejlepším místům ve sbírce patří například verše, ve kterých si Krchovský ironicky pohrává s textovými výpůjčkami (Už málo mi zbývá, jen píseň má tklivá… / tak málo mi zbývá, dál budu však mlčet, just! / ach málo mi zbývá, tak málo mám piva / tak málo mám piva, a ještě mi teče z úst). Teď nejsme přizváni jen ke známým delirantním sceneriím, ke hře přeludů a stínů, k líčení milostných eskapád (které při vší své peprnosti nikdy nejsou samoúčelnými vulgaritami, ale často spíše fáčem přikládaným na rány nezhojitelného toužení), ale nalezneme zde i osvobodivě prosté „zápisky veršem", které zdánlivě nezjevují nic podstatného. Přesto, nebo právě proto je jejich univerzální pádnost ještě patrnější a nadto krytá originální a sebejistou básnickou dikcí. Opět je to pravá ražba s puncem JHK (Dnes jsem si koupil květináč / a zasadil si pažitku / Děkuji, Bože! „Není zač…" / dnešek byl plný zážitků). Sdělit, že není co sdělit, pokynout na pozdrav a opustit scénu, jako to v poslední básni sbírky učinil autor Dvojitého dna, si nemůže dovolit hned tak někdo (Už troubějí… Už troubějí! / to asi nebudou na horách jeleni… / už troubějí, o půltón hlouběji / a já furt nemám to zásadní sdělení). Pořiďte si novou sbírku J. H. Krchovského. Je dobrá!Kniha v českém jazyce!


Stažení Dvojité dno zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Dvojité dno (0.00 EUR)


Stažení Dvojité dno zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Poezie
  Formáty eknihy: EPUB, PDF
  Vydáno: , Host
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (15)

  Přidat komentář

  evelýny

  dnes

  Kdykoli se mi do rukou dostane mnou ještě nepřečtená sbírka J.H.K., vždy se těším, čím mě autor překvapí, paralyzuje, šokuje. A kolikrát jsem udivena, že mu k tomu stačí jediné slovo, které pointu v mých očích posune k dokonalosti skoro geniální. Nechápu, kde ten chlap bere inspiraci? Že by jeho sklenice neměla dvojité dno, ale bezedné?
  Některé verše však mohu číst jen potichu 🙂

  Z druhého břehu přívoz není
  zdvojené ticho zdvojí tmu…
  křídlem si laskám přirození
  kopýtkem dupám do rytmu

  A tak hezky to začalo…… :-))

  ZÓNA

  27.09.2017

  Nerad tak činím, ale Krchovský ode mne poprvé nedostává nejvyšší hodnocení.
  Jakoby v této sbírce nechtěl šokovat, měl málo napnutý luk…
  O to větší zklamání je to po prvním verši, který sbírku básní otevírá – to je vskutku zásah do srdce!!!
  Nicméně, schází tomu zběsilost, obscénnosti, živelnost a více života. Možná jsem příliš přísným kritikem, ale pokud chci zachovat správnou míru, nemohu jinak než takto.
  Přesto na pana Krchovského nezanevřu, ono to ostatně není možné… Jeho osobitý styl nikým jiným nahradit nejde. Zatím jsem na nikoho podobného nenarazil… 🙂

  simecef

  16.06.2017

  Po autorově vrcholném období v devadesátkách mu vychází už jen "sebrané spisy" snažící se těžit z dávno zašlé slávy či sbírky jako je tato – tenké a rozpačité knížečky, z kterých doslova trčí autorova tvůrčí krize. Jak píše Annihilation – je zde snaha navázat na někdejší identitu, ta už ale není (a nebude). Sbírka tak působí jako potřetí vylouhovaný čaj.

  Přečteno v knihkupectví (na stojáka za 20 minut).

  PinkFloyd

  16.10.2016

  Čím kratší, tím výstižnější. Knihu otevírám pořád dokola, že už to je jen takový nesourodý salát, ale přesto mi má stále co říkat. I takové zdánlivě prvoplánové zbytečnosti, jako ta s pažitkou 🙂

  Pavelkova-k

  02.07.2016

  Nejlepší… Ano.

  adriane9

  22.05.2016

  Pro mě nejlepší sbírka od Krchovského.. Trochu bojuji s jeho až přílišnou vulgaritou v básních ( v Nocích asi nejvíce), přece jen jsou pro mě básně stále něco povznášejícího a čistšího než próza, ale Baudelaire i Krchovský včetně Lydie Lunch mě učí vidět poezii i jinak :)..
  Nejvíce zaujala v současné době:

  Chybíš mi..Ano, ty
  dům plný prázdnoty
  plný mých povzdechů
  od sklepa po střechu

  Dům plný neklidu
  z něhož už nevyjdu
  až napřed nohama
  a se mnou touha má

  GrasselováL

  02.12.2015

  Trefné postřehy, co dává život…nebo spíš bere. Pro mě je to Pan Básník.

  Pájuš

  17.06.2015

  Moje první sbírka od Krchovského a hned mě neuvěřitelně zaujala a chytla. Krchovský má svůj osobitý styl, s ničím se moc nepáře, nejde daleko pro slovo a to se mi na něm líbí. Konečně básník, který si nic nevysnívá a stojí nohami pevně na zemi. Nevadily mi ani přisprosté básničky, svým způsobem i ty měly své kouzlo, člověk se pobavil.

  Gooverka

  25.03.2013

  První má básnická sbírka od Krchovského, ale neuvěřitelně mě chytla. Nevadily mi ani básničky přisprostlé, všechny měly své kouzlo a já se vždy jen pousmála. Strašně trefné a někdy i hlubší myšlenky, které celé sbírce dodávaly nádherný nádech.

  jacqueline

  04.01.2013

  Mám ji hodně ráda, čtu stále dokola a vždy tam najdu něco nového. Když nevím co číst, vratím se k ní. Krchovský je génius.

  annihilation

  14.12.2012

  Proč jen tohle, pane Krchovský?
  Tato sbírka mi přinesla tak obrovské zklamání, snad ani jednou jsem u těch sprostot nezasmála a že mě spousta básní od něj rozesmát umí pořádně (Kdybych dal před rumem přednost spíš kyselce/neměl bych dnešní noc v trenýrkách viselce). Tyto verše mi však přišly vyprázdněné od pocitů; pouze se uboze snažící zachytit něco ze staré spisovatelovy nátury, avšak dost marně.
  Hvězdičku má ode mě asi jen za všechny ty sympatie, které ve mně tento velký básník probudil ve svých starých dílech a s kytarou v ruce na koncertech.
  Mám jednoduše pocit, že jeho prvotní tvorba byla upřímná, protože jí naplnil všemi těmi svými splíny, alkoholem, cigaretovým kouřem, sexem a zděšením nad svým životem. U nových děl se dostavuje pocit jakéhosi vyprázdnění od veškerých niterních pocitů, které byly dříve velmi patrné a viditelná je pouze snaha navázat na svou starou identitu, se kterou se proslavil. Což je pro čtenáře zprávou smutnou, avšak já doufám, že autor už konečně dozrává k vytouženému vnitřnímu klidu. 🙂

  Frakira

  02.09.2011

  „… žít jsem se ještě nenaučil, a už se učím umírat“

  WEIL

  20.08.2011

  Já to mohu pročíst, ale ne často číst.
  není mi to blízké.

  Addie

  03.04.2011

  Pan básník těžko někdy ukáže jinou tvář, než s kterou jsme od začátku seznámeni, ale upřímně bych si to ani nedokázala představit, protože právě tuhle beru jako jeho neodmyslitelnou součást, myslím, že právem.
  JHK se nebojí vyjádřit, – co na srdci, to na jazyku, bez zbytečného pozlátka.

  ichinose

  26.01.2011

  Znělka ke tragikomické parodii na život.