Dva životy pana Perla Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Dva životy pana Perla

Zlý král vyhostí z jedné severské pohádkové říše svého mladšího bratra. Brzy nato se ve třicátých letech minulého století na chodníku před oblíbeným Cukrářstvím u Perlů v Paříži zničehonic objeví tajemný mladík bez minulosti, kterého později adoptivní rodiče nazvou Joshua. A koncem osmdesátých let dvacátého století se jiný chlapec posedlý fotografováním zamiluje do záhadné neznámé dívky. A právě tento chlapec o několik desítek let později rozluští velké tajemství Joshuy Perla i oné neznámé dívky. Strhující příběh o hledání cesty a lásky.Kniha v českém jazyce!


Stažení Dva životy pana Perla zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Dva životy pana Perla (0.00 EUR)


Stažení Dva životy pana Perla zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Le livre de perle (2014)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Baobab
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (26)

  Přidat komentář

  Vida66

  02. ledna

  Nádherná kniha o které musím pořád přemýšlet. Dala bych i více hvězdiček.

  Měňavka

  27.12.2017

  Moc se mi líbil námět příběhu, nápad i jeho zpracování do střídajících se kapitol z dob království a z doby, kam byl Joshua poslán (30.léta). Doporučuji všem snílkům,co mají rádi pohádky. Je to příběh o lásce, zlu, dobru a se zajímavým koncem. Setká se mladík s milovanou vílou, která se pro něj obětovala a stala se obyčejnou smrtelnicí???

  Nielada

  21.11.2017

  Příběh, s jehož hodnocením jsem musela počkat – až se uleží. Je to velmi originální počtení, s prolínáním mnoha rovin i časových úseků, úplně jiný, než Vango nebo Tobiáš. Atmosféra mi připomínala Malou mořskou vílu. Pohádkové ladění mi pomohlo přenést se přes několik zdlouhavějších míst, která mě nebavila. Boj o lásku, věrnost a nesmrtelnost se mě ale hluboce dotkl a donutil mě myslet na hlavní postavy ještě dobu po přečtení.

  elapet

  16.11.2017

  složitější kniha spíš pro starší ale s poutavým dějem

  Chytuš

  20.09.2017

  Zajímavě a poeticky pojatý příběh tragické nenaplněné lásky dvou (zpočátku) hodně mladičkých postav (ne, v tomhle případě se opravdu nedá říct lidí, ale to bych asi prozradila příliš :-). Knížka rozhodně není tuctová, ale znáte to, někdy jsou vaše očekávání tak strašlivě vysoká a zklamání je pak bohužel o to větší… Při čtení jsem zjistila, že jsem na tenhle typ příběhů už buď moc stará, nebo moc cynická. Nebo obojí. Zřejmě bych si užila mnohem víc, kdybych byla znovu ve věku sladkých patnácti.

  ZiPur

  25.08.2017

  Četla jsem ve francouzském originálu. A ten příběh mi přišel neuvěřitelný, přitažený za vlasy, ale strhl mne a pamatuji si ho dodnes …Uvidím, jak se mi bude líbit český překlad.

  gersie

  17.06.2017

  Moc hezky napsaná kniha s pohádkou vhodnou i pro dospělé. Každý milovník pohádek ji jistě ocení. Dávám plný počet.

  MayaBu

  20.05.2017

  Tahle knížka mi vzala dech. Nečekala jsem, že kombinace Romea a Julie, Malého prince, severské pohádky a 2. světové války může dopadnout takhle… Naprosto speciální kniha, zasloužila by si víc než 5*!

  kofee

  18.05.2017

  Živoucí atmosféra ve všech koutech knihy.. U řeky, v cukrářství i v močálovém zámečku… Prolínání světů pod fialovo šedým hávem Romea a Julie.

  braunerova

  24.11.2016

  Když jsem četl o kufrech pana Perla, nevím proč, vybavil se mi pan Brady, telefonát do Kanady, mrtvá dívka Hana a její kufřík. A najednou se mi to všechno spojilo. Král Ian, kancléř Taage, pan Perl i víla Olia opravdu existují, jsou tu, mezi námi. A až tohle jednou všichni lidé pochopí, přestanou na zem padat malé víly.

  Makii

  21.11.2016

  Tak já nevím. Těšila jsem se moc. Ale nakonec mě kniha moc nebavila.. :/ Přišlo mi to takové polovičaté, moc jsem to asi ani nepochopila. Oproti předchozím dvěma zklamání, laťka byla nastavena velmi vysoko.

  vakkets

  18.09.2016

  Krásné čtení.

  Zase trochu jiná kniha než Vango nebo Tobiáš, ale neméně povedená. Je hlavně hodně poetická, jinak má klasické fombellovské hlavní téma – lásku, celkem napínavý příběh, sympatické postavy, trochu tajemství a trochu historie. Tentokrát je to pravá pohádka.

  Díky Baobabu za vynikající zpracování, knížka je to nádherná.

  borknagar

  17.09.2016

  Lehká kniha na čtení, těžká na jakékoliv hodnocení. A i když je příběh ze začátku lehce nesrozumitelný, postupujícím časem vše do sebe krásně, jemně zapadne. Příběh o lásce (co jiného čekat od Timothéeho) v perfektním provedení. Zajímavé, netuctové, pohádkové, lehce záhadné. A i když mám radši Tobiášovo stromové dobrodružství, na Dva životy pana Perla jen tak nezapomenu. Baobab přivedl na český trh autora, kterého nejenom čteme, ale hlavně prožíváme…….

  Janisska

  15.09.2016

  Pokaždé, když někdo řekne :
  ,, Já pohádkám o vílách nevěřím , "
  spadne někde nějaká malá víla na zem
  a zemře .

  J.M.Barrie

  bosorkajedna

  23.08.2016

  Krásná knížka, opravdu. Jak už je u Fombella dobrým zvykem, najdete zde milé postavy, elementární lidskost, lásku, dobro i zlo a skvělý příběh. V panu Perlovi je trochu méně zapeklitý, než třeba u Vanga, rozhodně ale není plytký, jen se v něm snadněji orientuje.
  Co mě ale dojalo nejvíc, jsou popisy obyčejných detailů a každodennosti – pěnové žužu přikryté lehkým plátnem, dopis za dveřmi, každodenní práce v cukrárně a uspokojení z ní.
  Moc se mi líbí i vydání s jednoduchou neokoukanu grafikou a pečlivost při výběru papíru a tisku. Není super, že knížka je tištěná tmavě modrým inkoustem namísto klasické černě?
  Prostě je to celé zážitek. Hezká kniha s krásným příběhem, plná drobností, které vás zahřejí u srdce. Co víc si přát?

  HelaF

  21.08.2016

  Věřím na víly 🙂 a miluji knihy pana Fombella . Kniha mi byla doporučena, ba přímo nucena, mou pubertální dcerou, že tuto si prostě musím přečíst. Doporučuji ji i dávno dospělým, je to pohlazení po duši, poetika, které do života moc potřebujeme

  ve7gr11

  15.07.2016

  Úžasná kniha! Přečtena za jeden den, všem doporučím .

  Svatojánek

  13.06.2016

  Je skvělá!

  anavi2009

  16.05.2016

  Nádherné, hladivé, poetické, krásné.. Nemám slov.. Překrásné.

  Pett

  16.05.2016

  Ach, absolutní nádhera! Chviličku mi trvalo naladit se na pohádkovou vlnu prolínající se s nemilosrdnou válečnou realitou… ale přeci jen jsem se nechala tou vlnou unést… a…. to vám byla taková krása… tak láskyplné a skvostné vyprávění jsem už dlouho nečetla… přitom jediné, co na tom je přeslazené je to ultranadýchané žužu, jež vás zahalí svou vůní a vy, i přes svojí dietu, ho neustále cítíte na jazyku 😉 … příběh o smutných spřízněných duších vám naruší nejednu srdeční chlopeň… zavrtá se hluboko a jen tak nějaký čaroděj ho nedostane ven… takže psst… zpomalte… tiše nakoukněte do jejich kouzelného světa… a chraňte je svou vlastní záložkou před zlým a krutým králem… či snad možná i před zlým a krutým naším světem…
  Navíc je radost číst tak krásně zpracovanou knížku v dnešní uspěchané době…

  bosorka

  29.03.2016

  Krása! Nádherná pohádka pro dospělé. Skoro nelze vypsat slovy, jak moc mě sebrala. Tak ráda bych vylíčila půvab téhle knihy, ale bojím se, že by to nikdy nevyznělo tak, jak bych ráda. Ale nevadí, Timothée de Fombelle to vlastně už udělal za mě, svým příběhem, svým nadáním, svou fantazií. Škoda mých slov, díky za ta jeho. Připomněl mi, jak moc mám ráda pohádky. I ty smutné.

  sadlo

  15.03.2016

  Opět mne autor Timothee de Fombelle nezklamal. Výborná kniha.
  Je nutno poděkovat i nakladatelství Baobab za výběr autorů, za krásné vazby, ilustrace knih.

  Liiiii

  17.02.2016

  Miluju Timothého de Fombella! Čím dál tím víc patří mezi mé nejoblíbenější spisovatele. Napsal tak krásný a silný příběh! Úplně mě pohltil a nenechal mě spát. A věřím na víly! Teď ještě víc!

  zuba

  16.02.2016

  Kniha Dva životy pana Perla je krásné umělecké dílo. Už během čtení jsem se těšil, až si ji brzy přečtu znovu. To se mi snad ještě nestalo. Ten příběh je celou dobu tak smutný a silný a návykový. A nemohu se ubránit pocitu, že to je přesně to, co každý chce prožít. Něco tak silného i za cenu smutku a prchavosti. Příběhy o lásce a obětování nalezneme v mnoha knihách a pohádkách a jsou a budou návykové. Ale tohle podání je naprosto ojedinělé. Hluboký cit prochází každou větou, kterou nám autor předkládá ke čtení. A díky nám čtenářům Alian a Olia neustále ožívají někde v dalekém království, kde se vypráví o vanilkovém žužu. Pan de Fombelle umí chytit za srdce vždycky. I mě a to jsem chlap s vousama a táhne mi na čtyřicet. Teď mám pocit, že bych chtěl číst už jenom jeho knížky.

  zazvorek

  16.02.2016

  Není pět jako pět. Těhlech mých pět hvězd je jako dvakrát pět.
  Neskutečně krásná kniha s pohádkovým příběhem, od kterého se nedá jen tak odejít a přepnout zase do šedivé reality. Úplně mě pohltil.
  Až někde objevíte starý kufr, podívejte se pečlivě, jestli v něm někdo náhodou nesbíral důkazy. Třeba mu pak pomůžete.

  Ivka2003

  20.01.2016

  Nemám slov …… pan Fombelle knihu napsal čtivě a kouzelně. Realita se protínala s pohádkovým světem. Někdy mi trochu dělal problém se zorientovat, kdo je kdo. Ale, po chvilce jsem vždycky zjistila, kde jsem. Díky autorovi možná přestanu pochybovat o existenci víl. Doporučuji všem, kteří věří v pohádky.