Dům v Čechách Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Dům v Čechách

Román Hanny Demetzové (1928 Ústí nad Labem — 1993 Bethlehem USA) se odehrává v okupovaných Čechách. Jeho hrdinka Helenka vnímá ohrožení, které ji začíná obklopovat z počátku jen jaksi mimoděk, na pozadí vlastních dětských a pubertálních problémů. Ale postupně musí přihlížet, jak její blízké, matku — českou Židovku, otce — sudetského Němce, jejich sourozence a příbuzné, i její první lásku, německého vojáka, doba nemilosrdně třídí do znepřátelených táborů a obrazně i doslova je ničí. Z této (do značné míry autobiografické) perspektivy se autorce knihy podařilo v naléhavé zkratce načrtnout řadu otázek spojených s židovským osudem i koncem tisíciletého soužití tří kultur v českých zemích.Kniha v českém jazyce!


Stažení Dům v Čechách zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Dům v Čechách (0.00 EUR)


Stažení Dům v Čechách zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Haus in Böhmen

  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Sefer
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  martina.riz

  30.09.2015

  Smutná kniha, válka je vždycky krutá.

  Rade

  08.08.2014

  Dobu války a heydrichiády samozřejmě nepamatuji, nicméně mi přijde velmi nepravděpodobné, aby položidovská 16 ti letá dívka, jejíž rodině Němci sebrali majetek, veškeré příbuzenstvo poslali do transportů a maminka byla doma zavřená s židovskou hvězdou, vesele randila s německým vojákem a ani jí to nepřišlo divné. A co mi přijde už úplně absurdní, že by v době heydrichiády jezdil z Prahy do Milovic, kde bylo podle knížky výcvikové středisko pro německé důstojníky, plný vlak mladých děvčat, která s těmito důstojníky bez jakýchkoliv výčitek randila. Dovedu si to představit ve městech, kde byla německá menšina, např. Brno, že by to tedy byly mladé Němky, ale v Praze? O národnosti těchto milování chtivých děvčat se v knížce nemluví, ale přijde mi to celé dost přibarvené, přestože tato kníha má vycházet z osobních zážitků autorky, byť žijící v dospělosti mimo naší zemi a píšící v němčině.