Dům na pobřeží Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Dům na pobřeží

Román spojující fantastické a historické motivy líčí příběh muže, který se pomocí drogy přenesl ze současnosti do středověkého Cornwallu.

Vypráví o člověku, který se pomocí neznámé drogy přenesl ze současnosti do středověkého Cornwallu a stal se svědkem dramatického příběhu lásky, cti a nenávisti. Autorka sleduje nejen tento slavný příběh plný intrik a vášně, ale i osudy hlavního hrdiny, kterému droga značně zkomplikuje život a nakonec jej také ze života vyřazuje.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Dům na pobřeží zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Dům na pobřeží (0.00 EUR)


Stažení Dům na pobřeží zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The house on the strand (2002)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Baronet
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (28)

  Přidat komentář

  bouncer

  07. února

  Příběh vypadal velice lákavě a po pár přečtených knížkách od Daphne Du Marier, které se mi četly velmi dobře, jsem měl vysoké očekávání. Ty se bohužel nenaplnila, především proto, že do knihy jsem se až do samotného konce nedokázal začíst, děj mě nevtáhl a hrdinou jsem pohrdal. Příběhová linka v historii byla lepší, ale bohužel jí nebylo věnováno tolik prostoru a Richard Young v současnosti, to bylo spíše utrpení.

  MarketJay

  06. února

  Ke knize jsem přišla úplnou náhodou v bazaru za 10 Kč. Četla jsem ji jedním dechem, a nyní se zařadila mezi mé nejoblíbenější tituly, které se nečtou jen jednou. Jen mě pak zklamal Magnusův osud.

  esfinge

  06. února

  Knizka me mile prekvapila. Moc se mi libilo prolinani casu, kdyz jsem cetla pritomnost, uz jsem se tesila na minulost a obracene. Akorat ty koleje mely stat o dva metry dale:))

  esma

  06.11.2017

  V knížce o Keltech se autor zmiňuje také o čarodějnicích žijících nedaleko Cornwallu. Tento region měla velmi ráda a žila a tvořila tady spisovatelka Daphne du Maurier, také dokázala čarovat a ve svých knížkách vařila lektvary plné fantazie, romantiky, ovoce ne ledajakého, ale rovnou zakázaného, také špetku vraždy, děsu a tajemství zamíchala a zplodila díla, která svou obrazotvorností oslovila mnoho filmových režisérů (návratnost vložených prostředků byla jistá). Podle její povídky Ptáci natočil i Alfred Hitchcock svoji klasiku. Její příběhy jsou na hraně, ale jeden z těch posledních : Dům na pobřeží stojí na reálných základech a pro nápadité zdvojení příběhu mi připadá zajímavý.

  Zirvith

  03.09.2017

  Poněkud složitá kniha, která je napsaná sice hezky, ale moc se jí nedařilo vtáhnout mě do děje. V postavách jsem se také příliš neorientovala – na mě moc složitá a nic neříkající jména a velké množství postav v minulosti, stejně jako názvy statků a míst.
  Pak mi tu nějak nesedí ta ichforma, na kterou jsem si napřed musela trochu zvykat, a taky mi přijde, že je kniha jenom o bádání a srovnávání minulosti s přítomností. A ostatně v knize je daleko více otázek jak odpovědí. Ke konci už to bylo sice aspoň o něco zajímavější, ale i přesto knihu považuju za docela nezáživnou. Do čtení jsem se musela spíš nutit.

  Toffee

  07.07.2017

  Zvláštní kniha se dvěma propojenými příběhy. Nevím, jestli jsem byla víc zvědavá, jak dopadne ten současný, nebo ten historický. Do toho zajímavá sonda do psychologie člověka, který stále obtížněji rozlišuje mezi skutečností a prožitky navozenými drogou. Velmi neobvyklé. Místy ne a ne se začíst, ale postupně jsem byla čím dál víc zvědavá, jak to celé dopadne.

  flanker.27

  31.01.2017

  Kdybych měl vyjmenovat deset nejlepších knih, které jsem kdy četl, Dům na pobřeží by mezi nimi rozhodně nechyběl. Daphne du Maurier je jediná žena spisovatelka, u které považuji mužské postavy z jejích románů za věrohodné, a navíc opravdu umí psát poutavé příběhy se zajímavými tématy a i dost netypickým přístupem k látce. Např. zde je zkombinován historický román, psychologické drama ze současnosti a pozornosti neujde ani drogová závislost, která plně vyzní díky otevřenému konci. Po knize jsem sáhl někdy v 16 letech (tedy dávno, ajaj) a neodtrhl jsem se od ní, dokud jsem ji nedočetl.

  Liduka

  21.09.2016

  No asi budu jediná, komu se kniha moc nelíbila. Dost jsem toho přeskákala, protože se tam nic nedělo a těch posledních pár zajímavých stran to nevytrhlo. Osobně dávám přednost, pokud tedy chci číst něco kde se střídá minulost se součaností, Lucindě Riley a nebo Kate Morton.

  Xpoma

  19.09.2016

  Další ze skvělých knih Daphne du Maurier, co se čte přímo sama. Ani mi nevadilo, že jsem po celou dobu nebyla schopná zapamatovat si jména většiny postav ve druhém světě, protože tamní zápletka je celkem jednoduchá a tyto postavy se časem zredukují jen na několik nejdůležitějších, co se dají snadno rozlišit podle kontextu. Napadalo mě, jak by příběh mohl skončit, ale samozřejmě skončil úplně jinak. A zpětně mi do něj zapadá i ten otevřený konec, i když přiznávám, že mě nejdřív pěkně naštval.
  Kniha je psána z mužského pohledu, který je nejen velmi uvěřitelný, ale v kontextu dalších děl Daphne du Maurier také obdivuhodný pro svou variabilitu a přizpůsobivost povahám hlavních postav. Zkrátka zasloužených pět hvězdiček.

  Tesssay

  20.05.2016

  Knihy od Daphne du Maurier mě baví čím dál víc…Začínala jsem románem Mrtvá a živá, potom následoval Únik a teď jsem dočetla Dům na pobřeží. Autorka opět nezklamala a napsala úžasný příběh, který vás chytí a už nepustí. Ke knize Dům na pobřeží se zcela určitě časem vrátím a s chutí si ho přečtu znovu a na další knihy od této spisovatelky se už moc těším 🙂

  aginecka

  11.05.2016

  Opět brilantně napsané, nenápadně napínavé. Žádná kliše, žádný přehnaný sentiment. Po přečtení pocit uspokojení, že příběh byl přesně takový, jaký být měl. Přičemž by se dal jen těžko označit jako předvídatelný.

  anna7042

  26.03.2016

  Du Maurier je moje oblíbená autorka, tenhle román mám brožovaný ještě z dávné totality, stejně tak Mrtvá a Živá a Králův generál. Tyhle tři jsou moje nejlepší od ní a Dům na pobřeží jsem četla fakt hodněkrát. No už je to asi dlouho , zrovna teď jsem na ni dostala chuť.

  Sarah01

  22.09.2015

  Tak nevím, jestli jsem četla jinou knihu než ostatní, ale začátek mi rozhodně nepřišel nudný, spíš naopak, čtenář vpadne rovnou přímo do děje a autorka ho nenechá vůbec vydechnout. A konec byl pro mne taky naprosto jasný a jednoznačný. Du Maurier naprosto přesně popsala závislost.

  3nitka

  16.08.2015

  Výborné čítanie, napínavé a ten záver! Určite sa k nej ešte raz vrátim.

  Hanka_Bohmova

  19.06.2015

  Abych parafrázovala Exupéryho: prostor, život, štěstí… se nehledá, ale buduje.

  Velmi názorná kniha o tom, jak lákavé je vykašlat se na budování.

  exitus

  22.04.2015

  Slabý rozjezd, na Daphne až moc, ale jakmile jsem měla pocit, že jsem se trochu zorientovala, kniha byla super. Asi mě také víc bavila dějová linka ze současnosti, i když hlavní hrdina byl teda pěkné číslo, zejména ke vztahu ke své ženě, která mi časem začala být vlastně sympatická. Nerozumím tomu, že si někdo stěžuje na otevřený konec, nevím, jak lépe mohl být příběh uzavřen. Třetí zkušenost s autorkou, potřetí naprosto jiný příběh a opět spokojenost.

  gumkacik

  02.10.2014

  Čtenář tohoto románu se dostává blízko k pochopení osobnosti samotné autorky. Dcera Daphne du Maurier si na matku vzpomíná jako na někoho, kdo se často propadal do svého vlastního světa fantazie, pro koho byly děti a rodinné povinnosti často rušivým elementem, spíše než životním posláním (viz Můj život s Daphne du Maurier). U ženy se takový postoj stále ještě odsuzuje. S hlavní postavou románu (Dickem) ale čtenář sympatizuje – je to muž, který pomocí určité drogy podniká výlety do minulosti a pozoruje osudy lidí, kteří žili ve 14. století. Dick – stejně tak jako Daphne du Maurier – střídá existenci ve dvou realitách: v jedné být musí (unylá současnost) a ve druhé být chce (pro Dicka minulost, pro Daphne svět jejích románových postav).

  Nahnilaruka

  28.08.2014

  Kniha opravdu zajímavá s určitými nečekanými zvraty a čím dál poutavějším dějem… zajímavé je i vyobrazení 14. století a putování v něm. Charaktery nejsou nijak zvláště barvitě popsány, možná vyjma Dicka a průvodce Rogera. Ale naprosto mě zklamal konec knihy. Nesnáším otevřené konce… Připadá mi, že je kniha nedotažená do konce. Nedozvím se, co přesně se stalo hlavnímu hrdinovi, jak skončil jeho vztah s Vitou, k čemu dospěl doktor a zda byla poslední lahvička zničena nebo nikoliv. Kvůli tomu o hvězdu míň, 4/5

  anibeni

  11.07.2014

  Páni..!!! Tak to bylo počteníčko…. Uau, vlastně ani nevim, co napsat, snad jen to, že zatímco rozjezd byl pomalejší, tak závěr byl strhující… Tohle je jedna z těch knih, o které budu ještě dlouho podvědomě přemýšlet…

  Modrina

  21.05.2014

  Četla jsem, aniž jsem dýchala.. 🙂

  goldiex

  10.04.2014

  Cestování časem je určitě velmi atraktivní téma a tato kniha to dokazuje. Hlavní hrdina podstupuje experiment a za pomoci jakési drogy podniká "výlety" do minulosti, při nichž se stává pozorovatelem událostí, k nimž došlo v místě jeho pobytu před více jak šesti sty lety. Takové výlety jsou sice velmi zajímavé, ale také nebezpečné…

  lady.kate

  30.08.2013

  Strašně zajímavá knížka, i když se tak na první pohled nejeví. Po překonání trochu chaotického a chvílemi nudného začátku mě knížka chytla natolik, že jsem se od ní skutečně nemohla odtrhnout … trvalo to den a půl ;-), každou volnou chvilku jsem četla.

  Terry11

  06.08.2013

  Joj, to je zajímavá kniha! Četla jsem ji v době, kdy jsem neměla o drogách ani páru, takže jsem se pro ně nadchla :-). Protože dostat se do minulosti byl vždycky můj sen.

  budíček

  08.06.2013

  Daphne du Maurier mě jako autorka překvapila. Dům na pobřeží je první knížka, co jsem od ní četla a po dočtení vlastně ani nevím, co napsat. Není to žádná přeslazená knížka, romantika je tam spíše jen naznačená, v příběhu jde o samotný děj a ne o lásku na celý život. Prvně mě zaujala anotace příběhu, rozděleného na dvě linie. Je tu současnost, ve které hlavní hrdina pomáhá svému příteli vědci s experimentem. Odjede na prázdniny do vědcova venkovského domu a zkouší na sobě vliv zvláštních kapek, které mu vyvolají zvláštní halucinogenní stav, díky kterému se přenese do minulosti 14. století. Pohybuje se po té samé zemi jako v současnosti jen o pár století dříve, a jako nezávislý pozorovatel zažívá osudy kdysi dávno žijících postav. Nezasahuje do dění, minulost jen pozoruje a je tím světem čím dál více okouzlován. V současné linii, se musí vždy po návratu ze svého středověkého výletu vyrovnávat s přítomností, s všedními záležitostmi jako je tlak jeho ženy, ať příjme práci, kterou nechce, s jejími výkyvy nálad, s přáteli, které zajímají spíše jen povrchní záležitosti a také se zdravotními následky a změnami, které se s každým dalším „výletem“ na něm začínají více projevovat. Posléze dojde k události, která ovlivní značně jeho přítomný život a on sám poznává, jak je droga nebezpečná, začne mu splývat minulost s přítomností a několikrát se octne v nebezpečí života, ale přesto nebude mít klid dokud nezjistí, jak příběh jeho přátel z historie skončil a je pro to ochotný riskovat cokoli.

  Zezačátku jsem měla problém se začíst hlavně do minulé linie. Bude to asi tím, že rozjezd v ní byl pomalejší a historické postavy byly na první pohled nesympatické. Taky jsem měla v těch rodových vazbách, kdo byl čí bratr, švagr či bratranec zmatek a ten přetrval. Nicméně postupně se jejich příběh i povahy odkrývali čím dál více a musím uznat, že minulá linie se mi nakonec líbila. Přítomná linie mě chytla hned od začátku a bavila mě ale mnohem víc. Autorka do ní dala více napětí a čtivosti. Konec byl zvláštní, ale k příběhu se hodil, nechával čtenáři prostor pro vlastní představy, co bylo s hlavním hrdinou dál.

  Co se stylu týče, tak musím uznat, že autorka nepíše špatně. Ke konci jsem se nemohla od příběhu odtrhnout a stránka míjela stránku. Začátek byl ale pomalejší, a než jsem se začetla chvilku to trvalo. Obě linie byly dobře zpracované, i když současnost se mi překvapivě líbila víc (obvykle mám raději historické části).

  Shardlake

  12.08.2012

  Když se čtenář do této knihy začte, nechce se od ní odtrhnout. Pro mne je to kniha, ke které se ráda vracím.

  miczoken

  06.04.2012

  Zezačátku jsem měla problém se orientovat ve skocích mezi přítomností a minulostí, ale nakonec jsem si zvykla a tuto knihu považuji za jeden z pokladů mé knihovny. Už jsem se k ní několikrát vrátila a určitě to brzy zase udělám.

  nightlybird

  17.11.2010

  Tady je snad určitá spojitost a anglickým gotickým románem nejvíc patrná – i když má pochopitelně oblečený jiný, modernější kabát a tudíž se mnohem lépe čte.

  zvydra

  Od téhle knížky se nedá odejít..