Drahý příteli Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Drahý příteli

Pierre-Marie Sotto je slavný, u čtenářů úspěšný a kritikou oceňovaný spisovatel. Je to ale také stárnoucí, osamělý muž, a pokud jde o jeho práci – momentálně je v hluboké tvůrčí krizi. Jednoho dne k němu dorazí objemná obálka bez zpáteční adresy; jediný kontakt na ní uvedený je e-mailová adresa jisté Adeline Parmelanové. Sotto nepochybuje, že mu nějaká „nadějná spisovatelka“ posílá k posouzení svůj rukopis. Obálku neotevře, odesílatelku zdvořile odmítne a požádá ji o adresu, kam by mohl zásilku vrátit. Než mu Adeline vyhoví, vymění si spolu několik e-mailů, které jsou natolik vtipné a zajímavé, že v dopisování pokračují a objemná obálka zůstává (na žádost Adeline) ležet neotevřená na Sottově polici. Jenomže je v tom háček…Kniha v českém jazyce!


Stažení Drahý příteli zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Drahý příteli (0.00 EUR)


Stažení Drahý příteli zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Et je danse, aussi (2015)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (26)

  Přidat komentář

  marca_m

  15. března

  Po lákavém a čtivém začátku knihu sráží její druhá část. Zaskočilo mě, že do děje zničeho nic vstoupily e-maily dalších postav, které mě poměrně mátly a narušily plynulost konverzace dvou hlavních postav.

  Analady

  06. ledna

  Kniha "Drahý příteli" je psána netradiční formou a to formou e-mailů, což považuji za skvělý nápad. Příběh začíná korespondencí mezi postarším spisovatelem, který je velmi oblíbený a uznávaný a mladou ženou, která mu odeslala obálku s neznámým obsahem. Jejich korespondence příjemně plyne, oba se v ní navzájem zcela otevřou a svěřují si věci jak z přítomnosti, tak i z minulosti. Ale kdo je vlastně ta záhadná žena a co ukrývá obálka, kterou odeslala? Tato záhada otevře rány z minulosti, které již dávno bylo potřeba vyřešit. Kniha se opravdu krásně čte. Jazyk, jakým je psaná, je úžasný. Byl to pro mě takový výborná bonbónek. Milé a vtipné čtení s troškou tajemna. Kniha s obyčejným lidským příběhem. Vřele doporučuji.

  lejla22

  29.11.2017

  Příjemné počtení. Forma emailů mi vyhovuje. Styl zpráv těchto dvou neznámých lidí je úžasný a vzhledem k jejich situaci i humorný.

  Anastazie0810

  17.10.2017

  U téhle knihy se mi moc líbil námět a forma emailů ve kterém je příběh napsán. Má moc krásnou obálku…i přesto se mi však občas stávalo, že jsem se do ní musela nutit. Proto 3*

  Klarinet

  11.10.2017

  Pierre-Maria a Adeline….krásný emailový příběh, který potěší, pohladí, utěší. Jsem nadšená ze slov, z příběhu, konce a humoru. Čtení téhle knížky je silně návykové, doporučuji!

  Hanin

  04.09.2017

  Bylo mi potěšením, stát se na chvilku "slídilem" a pročítat cizí korespondenci, která je plná emocí a citu.
  Bavila jsem se, dojímala a moc ráda bych pokračování….takhle to prostě nemůže skončit.

  Márinka

  16.06.2017

  Čím to je, že v dopisech dokážeme sami sebe odhalit více, než v rozhovoru? Co je to za kouzlo, že papíru/monitoru svěřujeme své niterné myšlenky, pohnutky, zasuté vzpomínky, radosti i strasti, které bychom nikdy nedokázali vyslovit nahlas? Je to bezpečné, svěřovat se cizímu člověku, o kterém ani nevíme, zda je tím, za koho se vydává? A i když ho známe, jakou máme jistotu, že vše zůstane “sub rosa”? Na to vše budou čtenáři myslet skoro až do konce příběhu…
  Celá recenze: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/my-mi-chybime-8154

  anavi2009

  05.06.2017

  Nebyla jsem si jistá, co od knihy čekat, ale nakonec to dopadlo tak, jak se píše na obálce zezadu – "Už dlouho se mi nestalo, abych přišla z práce a chtěla si přečíst aspoň jednu stránku. A pak další." Nebo tak nějak 😉 Přečetla jsem ji za dva dny, není to nic náročného.. Zároveň se mi moc líbil styl, jakým hlavní postavy psaly – poetický, barvitý, nápaditý.. Krásná kniha.

  SBH

  15.05.2017

  Román v e-mailech je vlastně vyprávěn skrz nepřetržitý dialog. Což samo o sobě nemusí zajišťovat spád a přitažlivost textu. Kdo se prokousal sedmi stovkami stránek Foucaultova kyvadla, mi dá za pravdu, že rozhovor typu „mlácení prázdné slámy“ nic nespasí. Ale v případě Dr@hého přítele to vyšlo. Až do půlky se hrdinové vzájemně oťukávají za čtenářovy nadšené asistence.
  Poté dojde ke zlomu a příběh graduje jako dobře napsaná detektivka. Přitom všechny zvraty působí přirozeně a závěr logicky uzavře celou záhadu. Mě osobně ještě potěšilo téměř starozákonní potrestání ústředních padouchů, které je ovšem zmíněno jakoby na okraj, protože v důsledku není tak důležité jako vztah hlavních hrdinů.
  Vážně nemám jedinou připomínku. Text se čte hladce, charaktery jsou živoucí a konzistentní, zápletky zajímavé a uvěřitelné, vyústění logické a vcelku pozitivní. A pro mne další významné plus – kniha obsahuje mnoho vtipných hlášek („Jaký je rozdíl mezi láskou a vraždou? Žádný. V obou případech máte problém, co s tělem.“) Dokonce i obálka se mi líbila.

  maid

  18.03.2017

  Přestože mi postavy románu byly občas proti srsti, kniha se až podezřele četla úplně sama. Není to první epistolární román, který jsem, kdy četla. Dost podobný se mi zdá například "Dobrý proti severáku", který se mi líbil i více, ale na Drahý příteli oceňuji, že se nezaměřuje na románek mezi postavami, ale jejími – velice pohnutými – životními osudy.

  grafinka

  17.03.2017

  Já dávám jednoznačně 5* . Kniha mě dostala, ale přiznávám, že až od chvíle, kdy se začal celý příběh zamotávat. První třetinu jsem se trošku nudila. Nicméně, zbytek knihy jsem hltala a čekala na závěr, který dle mého mohl být ještě o dvě kapitoly dál, jelikož si myslím, že nejeden z čtenářů čekal na něco co vlastně nepřišlo … Co se ale námětu a čtivosti týče – naprostá spokojenost 🙂

  dracos_princess

  11.03.2017

  Kniha mĕ bohužel výraznĕji neoslovila. K hlavním hrdinům jsem nepřilnula a příbĕh mĕ bohužel taky nedostal. Nicménĕ dávám dvĕ hvĕzdičky za vtipné historky, u kterých jsem se zasmála a za nĕjaké vnitřní kouzlo knihy, díky kterému jsem ji přelouskala za dva dny:)

  babsi66

  28.02.2017

  Další variace na téma "láska přes internet". Postupné odkrývání toho, co skutečně spojuje "velkou a ošklivou" Adeline a stárnoucího osamělého spisovatele, je zajímavým oživením jinak ne zrovna originální základní zápletky. Jako plus pak hodnotím zahrnutí korespondence Pierre-Marie i s jinými osobami než jen s Adeline. Bohužel ani jedno nestačilo k vytržení knížky z hodnocení "průměrné." Kniha sice neurazí, ale také nenadchne.

  anethka

  27.02.2017

  Knihu mi doporučily kamarádky, které nadchla. Komu by se nelíbilo legálně šmírovat e-maily 🙂 Z počátku se děj odvíjí dost ležérně, ale postupně jsou nám rozkrývány osudy hrdinů, ochutnáme naději, jdeme po falešné stopě… jo, líbilo se mi to 🙂

  Raysee_97

  08.02.2017

  S knihou to bylo jak na houpačce – občas mě hrozně nudila, občas jsem si říkala jak jsem ráda, že jsem jí neodložila. Ale přesto, když jem otočila na poslední stránku, jsem se neubránila pocitu, že jsem zklamaná. Co mělo být rozluštěno, se rozluštilo nijak překvapivě, žádné zvraty v ději tam také nejsou … Chápu, že od knihy ve stylu e-mailů nelze asi očekávat něco komplikovaného, ale dalo se podle mě s tím naložit lépe.

  Jonny

  12.01.2017

  Těžko nesrovnávat s knihou Dobrý proti severáku. Drahý příteli má dost pomalý rozjezd. Prvních 40 stránek bylo nezáživné plkání, ale pak mě příběh pohltil. Líbí se mi, jak do děje vstupuje víc mailových adres – člověk si tak na příběh (a postavy) může udělat názor z více úhlů pohledu.

  A nejzábavnější postavou je stejně stará energická semetrika věnující se divadlu.

  Připadá mi škoda, že text není víc stylizován do mailové podoby (minimálně s těmi hlavičkami by se dalo lépe pohrát).

  MahulenaK

  07.11.2016

  Nějak se nemůžu rozhodnout s hodnocením.Chvílemi to bylo milé a vtipné,chvílemi dost přitažené za vlasy,občas už dost nudné.Takže vlastně dvě poctivé hvězdičky jsou tak akorát.

  AndyK

  12.10.2016

  Včera jsem knížku začala číst a dnes dočetla… Připadám si trošku jako slídil – nebo proč mě tak hrozně nadchla forma e-mailů, které nejsou adresovány mně? 😀 Musím říct, že hlavní hrdina si mě získal. Moc jsem si ho oblíbila a vlastně je mi trošku smutno z toho, že další řádky od něj si už nepřečtu… Hmmm, za ty tři tečky, co používám, by mě asi nepochválil 😀 Kdo četl, pochopí. Závěrem – povedená kniha, která se mi četla neuvěřitelně lehce a e-maily jsem hltala jeden za druhým!

  AdélaV.

  10.10.2016

  Dala bych přesně 3,5, jenže to bohužel nejde. Nakonec jsem se tedy rozhodla pro tři, ale bylo to těsně. Pro mě milé čtení, které mě inspirovalo a přivedlo k touze si zase s někým dlouze psát… Zajímavé propojení postav bylo příjemným překvapením

  booklover

  15.09.2016

  Francouzská literatura mi je trošku cizí ač musím říct, že knížka mě nakonec dostala. Nutilo mě to číst dál a chtěla jsem vědět víc, bylo to intimní, dramatické, nekorektně vtipné a neuvěřitelně osobní. CITLIVÉ. Bylo mi s ní hezky i když občas si říkám, že bych chtěla víc. Konec mě zamrzel, že skončil tak……..
  Můžu doporučit pro někoho kdo nečeká jednoduché záplatky, předem určené hrdiny a padouchy.

  LilianaFalcon

  14.09.2016

  Takový průměrný e-mailový příběh. Chvílema se to dost vleklo a musela jsem dost přeskakovat. Ale bylo to čtivě napsané a hrdinové zajímaví.

  BarkaS

  10.09.2016

  Přijde mi to opravdu zajímavé a ráda si to přečtu, ale proč to má tak odpudivou ošklivou obálku?

  iška

  05.09.2016

  Příběh schovaný v dopisech (zde emailech) není nic nového. Ale ne vždy se mi to čte tak dobře. Bylo mi s tou knihou fajn.

  orson

  29.08.2016

  Pro mě jedna z nejlepších knih, co jsem letos četl. Nadchnul mě už ten formát – mám rád deníkové knihy a ještě raději dopisové (viz třeba kniha Dobrý proti severáku) – celý děj je popisován jen formou emailů.

  Začátek knihy (tedy spíše první třetina) je velká nuda, ale nenechte se odradit, pak se to totiž rozjede a děj se vyvine (hned několikrát) úplně jinak a jinak než čtenář předpokládá. Závěr už byl tak napínavý, že jsem knihu na dovolené dočítal kolem třetí hodiny ráno a to už se mi opravdu dlouho nestalo.

  novakovaterka22

  17.08.2016

  Kniha me trochu zklamala koncem jinak doporucuju. Byla i chvilemi napinava a bylo tam neco co bylo pro me prekvapeni 🙂

  Michelle93

  10.08.2016

  Tento román se mi velice líbil. Opravdu doporučuji 🙂