Dokonalá podoba Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Dokonalá podoba

V dedinke neďaleko Dublinu sa v ruinách starej kamennej chatrče nájde telo mladej ženy a Cassie vyzerá prakticky ako jej dvojča. Keďže polícia nemá podozrivých ani žiadne stopy, vyhlási, že obeť je zranená, ale žije a Cassie zaujme jej miesto ako študentka Trinity College a spolubývajúca ďalších štyroch študentov. Aj napriek stresu z práce v utajení si Cassie svojich svojráznych, izolovaných spolubývajúcich, rovnako ako nový život v kedysi impozantnom dome obľúbi.Vyšetrovanie oddelenia vrážd neprináša takmer žiadne výsledky a je na Cassie, aby im aspoň naznačila ako ďalej. Niekto jej dvojníčku ubodal na smrť a Cassie ho musí nájsť.

Dokonalá podoba má všetko: nezabudnuteľné postavy, svieže dialógy, inteligentné psychologické náhľady, stúpajúce napätie, takmer hmatateľné prostredie a úžasne evokatívnu, maliarsku prózu.




Kniha v českém jazyce!


Stažení Dokonalá podoba zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Dokonalá podoba (0.00 EUR)


Stažení Dokonalá podoba zdarma kniha:

MIRROR-2




Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Dublinské oddělení vražd (2.)

  Originální název:

  The Likeness (2008)

  Žánr:
  Literatura světová, Detektivky
  Vydáno: , Tatran (Bratislava)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (73)

  Přidat komentář

  Skatty

  04. března

  Opět skvělá detektivka.

  Mira7

  02.12.2017

  Tana French píše silné příběhy. Propracovaná psychologie postav, příběh opředený tajemstvím, které se pomalu rozplétá.
  Hlavním místem děje je uzavřený prostor starého domu se skupinou jeho mladých obyvatel, každý jeden se svými specifiky, kteří dohromady tvoří vůči okolí neprostupnou zeď.
  V knize je opět velmi zajímavě popsána policejní práce, skvělí Cassie, Frank Mackey i Sam se pomalu dostávají všemu na kloub.
  Zajímavé jsou i popisy irského prostředí, mentality obyvatel venkova a jeho postoj ke vzpomínkám na britskou nadvládu.

  tereza8418

  21.09.2017

  Knihu jsem včera dočetla podruhé a jsem opět nadšená, je to taková ta kniha, po které se vám bude stýskat (nebo aspoň mě se stýská a je mi líto, že už jsem jí dočetla). Rozhodně doporučuji, za mě asi nejlepší kniha od Tany Frenchové, i když jsou dobré všechny. 🙂

  DannyBlakely

  07.08.2017

  Napsáno je to suprově – velmi čtivé. Knihy Tany French zvládám přečíst během pár dní s dítětem "na krku" 🙂 , ale nějak se nedokážu smířit s tím, že by si ty dvě byly až tak moc podobné..

  zvonkohra

  25.06.2017

  Dlho som odkladala jej prečítanie z dvoch dôvodov: nečítala som prvú časť Vtedy v lese (autorka za ňu získala ocenenie Edgar Award) a kniha má 450 strán.
  Číta sa dobre. Autorka sa pohrala s detailami prostredia a profilmi osôb. Dobrá téma, ale pre mňa trocha rozvláčne napísaná. Privítala by som viac napätia. Odporúčam ju prečítať.

  Nestorkea

  21.06.2017

  Pro mě zatím nejlepší kniha od Tany.

  PetK

  07.05.2017

  Po skvělém prvním dílu jsem se moc těšila na druhý. A zklamaná jsem určitě nebyla. Ten typ detektivně-psychologického románu, kde vrahem může být opravdu každý. Kousek dolů za mírně zdlouhavý konec, ale další díl ze série už se netrpělivě třese na přečtení.

  StihOMam

  31.03.2017

  Za mě rozhodně nejpovedenější psychologický román (nejen) Tany French. Líbilo se mi zpracování tématu, udržování napětí, odhalování stop i hlavní postavy. Ten "pohled" dovnitř je úchvatný stejně jako vyústění. Všechno se mi zdá reálné a konec celého thrilleru překvapivě řešený. Autorka si mě zcela získala.

  harena

  16.02.2017

  Toto je hodně vysoko postavená laťka pro další psychologické detektivky. Ponurý dublinský les, stará kamenná usedlost, parta pěti studentů, vražda. A opět vás Tana French nesmlouvavě uchopí a vtáhne do děje a těžko vám nechá i chvilku na nadechnutí. Musím ocenit vyjadřovací schopnosti Tany, dokonale vykreslené postavy, někdy jsem měla pocit, že nečtu, ale vše prožívám s nimi.

  Polovinu knihy o 518 stránkách jsem si byla téměř jistá, že znám vraha, a hle – na straně 495 jen tak lehoučce zmíněno, na pár řádcích se dozvídám, že je vše jinak. Cože, ten? Věřím, že se to dá i přehlédnout. Tana je skvělá spisovatelka, doporučuji

  pavka88

  16.02.2017

  Kniha nemá chybu, detektivky Tany French jsou naprosto dokonalé.

  Tobík

  16.02.2017

  K této knize nemám žádnou připomínku. Napínavá, čtivá až do konce a i když se někomu zdá, že ta neuvěřitelná podoba zavání sci-fi, tím je to zajímavější. Napínavé, skvělé dialogy, vygradování děje, to vše se mi velmi líbilo a doporučuji

  marara

  31.01.2017

  Mrazivé čtení. Atmosféra na záčátku byla skoro hororová, až mě jednu noc vzbudila a donutila hodinu koukat do stropu. Vždycky jsem si myslela, že záměna člověka za jiného, byť fyzicky stejného není možná, ale tady fungovala. I když to spíš bylo proto, že Cassiini kamarádi chtěli věřit, že přežila, že mají šanci pokračovat v životě, který milovali. Pak je tady otázka: Je možné žít trvale s přáteli pod jednou střechou? Jak takový vztah ovlivní každodennost a lásky? Hrozně zajímavé bylo, jak se vyšetřovatelka sžívala s životem své dvojnice, jak ji lákala intimita vztahu skupiny přátel. Skutečně si přála žít jako oni, mít blízké přátele, pohybovat se v intelektuální atmosféře univerzity i domova, tvořit společně společný domov. To vše pro ni znamenalo skutečně a opravdově žít. Její vysněný život vyšetřovatelky byl proti tomu nudný. Lákadlo bylo tak silné, že riskovala kariéru i vztah se Samem. Vzpamatovala se, ale až na poslední chvíli. Pořád ještě se její podlehnutí svodům společného života dalo vysvětlit.

  lucimark

  28.01.2017

  Je to jen otázka osobních preferencí, nemám pro to konkrétní důvod, ale tento druhý díl mě chytil víc než první. Zejména vstupní situace je tady rozehraná daleko zajímavěji a kromě trochu hluchých partií, než se Cassie konečně rozhodne do případu jít, je to napínavé až do konce. Stejně jako u prvního dílu je konec zneklidňující a to mně začíná na této autorce bavit. Chci za čas zkusit i díl třetí.

  Disease

  04.01.2017

  Oproti prvnímu dílu celkem sešup, místy jsem se musel docela nutit do čtení. Cassie je mimo kontrolu, chová se jako ambiciozní kravka (jak píše renefer, je nevyzrálá). Třetí díl možná časem dám, když je tam jenom Frank, ale teda bude nutný hodně velký časový odstup…

  studentice

  01.01.2017

  Pro mě možná ještě lepší díl než jednička. Líbí se mi autorčin styl psaní, psychologie postav, napětí,.. Už se nemůžu dočkat třetího dílu a doufám, že autorka v budoucnu napíše další:).

  ArwenAragorn

  29.12.2016

  Mně se knížka líbila moc, jako všechno od Tany French. Jsem v tomto případě málo kritická, protože dokonalá dvojnice prostě neexistuje! Ale žrala jsem to, věřila jsem tomu a četla jak zběsilá. Víc napsat nechci, protože bych něco prozradila, jak to někteří dělají.

  martina.bella

  01.10.2016

  Mně se zkrátka nechtělo věřit, že by si byli dva cizí lidé tak podobní, že by je od sebe nerozeznali ani dobří přátelé. Ovšem pokud to přijmete jako nadsázku a občas přeskočíte nějaký nekonečný nadbytečný dialog, může vás kniha bavit.

  WeeWar

  01.10.2016

  Zápletka vcelku zajímavá, některé scény až děsivé, ale jako celek nevim, nevim, něco tomu prostě chybí. Lepší tři hvězdy.

  renefer

  10.08.2016

  Opět mám u této autorky problém s hlavní postavou. Jedná zcela nelogicky, zatajuje důkazy, proč?
  To její sžití s obyvateli Hlohovce je taky zvláštní, když vezmeme v potaz, proč tam vlastně je. Cassie působí strašně nevyzrále, jako by si neuvědomovala, že řeší vraždu, bere to jako hru. Takto můžu ocenit pouze to, jak ji Frank stírá…

  cathyblack

  24.07.2016

  Kniha se mi líbila více, než předešlá (V lesích). Neuvěřitelně mě vtáhla do děje a já s hlavní hrdinkou pomalu začínala mít rada další obyvatele Hlohovce a chtěla rázem studovat na vysoké škole a sedávat u krbu, popíjet víno a číst si se čtyřkou parádních kamarádů. Pro jistotu bych schovala všechny nože. Skvěle čtivé, úžasná volba slov a perfektní zápletka. Nad podobou policistky a zesnulé jsem se nezastavovala, je to jen kniha. Tuhle knihu číst pro mne byl zážitek a já mám v plánu vhrnout se na další autorčinu knihu!!!

  MMacicekk

  20.04.2016

  I přes rozsáhlost knihy jsem se ani na chviličku nenudila, děj mě tak vtáhl, že jsem si připadala, že na Hlohovci žiji s nimi. Co se týče podobnosti dvou lidí, brala jsem to jako fakt a díky tomu jsem si knihu maximálně užila. Moje druhá kniha od Tany a hned si ji přidávám mezi oblíbené autorky.

  Misha11

  20.04.2016

  Určitě nedoporučuju číst Podobu, aniž byste přečetli V lesích.
  První díl se mi líbil, na druhý jsem se tudíž moc těšila, Tana French je dle mého jedna z nejlepších spisovatelek tohoto žánru. Skvěle vykresluje charaktery, atmosféru, píše čtivě a i když její knížky nepatří k nejtenším, dokáže udržet napětí. Mně se hodně líbila zápletka, tohle je něco, co opravdu můžu! Všechno se rozjelo poměrně rychle, nebyla zde žádná hluchá místa.. Poznámku si neodpustím právě k té podobě – ano, je to už trošku na hraně sci-fi – dvojnice a ještě tak "blízko"? Ale upřímně, ani mi to nevadilo, čtení jsem si moc užila, hlavně to nekonečné rozplétání celé záhady. Knížku určitě doporučuju a sama se k ní ráda někdy vrátím.

  Korngold

  06.04.2016

  muselala sem se přemáhat aby jsem ji dočetla…kolikrát mi přišlo že děj se neposouvá…ale ke konci mě mile překvapila, nemohla sem od ní odtrhnout oči, musela sem ji co nejdriv dočíst….: )

  Danago

  21.03.2016

  kniha mě nezaujala, jak bych si myslela, bylo těžké ji přečíst do konce

  HaHa11

  22.12.2015

  Po přečtení V lesích jsem se vrhla na Dokonalou podobu – ale podoba obou knížek jen vzdálená. Cassie (je v tomto příběhu vypravěčkou) se za přispění svého nadřízeného pouští do těžko uvěřitelného dobrodružství. Je možné, aby si byly dvě cizí osoby tak podobné, že by ani dlouholetí nejbližší přátelé neodhalili záměnu? No budiž, ale že by to dlouhodobě fungovalo a vedlo k odhalení vraha?
  Autorka se snaží čtenáře přesvědčit, že tato možnost existuje. Ale …Na mnoha stránkách jsme následně svědky místy konverzačního dramatu, občas se děj přesune směrem k salonní komedii, jinde máte dojem, že se autorka inspirovala gotickým románem – mimochodem tady jsem se vlastně docela slušně bála. Agentka Maddoxová bloudí opuštěnou noční krajinou, v místech, kde byla nalezena oběť, a láká vraha. Největší slabina knížky – mnohomluvnost, opakování situací, které děj neposouvají (líčení života mezi přáteli zavražděné). Další knížky určitě přečtu, a uvidíme, jak obstojí dublinská parta.

  happy-smile

  20.11.2015

  Ajaj, první knížka V lesích byla naprosto skvělá. Kdežto Podoba jí sotva dýchá na záda… U první knížky spolu všechno skvěle hrálo – zajímavý vyšetřovací tým, příběh z minulosti, vyšetřování současné vraždy – prostě pořád se něco dělo. Kdežto tady se pořád jenom kecá a nic moc se neděje. Navíc Cassi se často chová dost nerozumně a zatajuje kdejaké důkazy, to mi moc uvěřitelné nepřišlo. No po téhle knížce nevím, jestli si ještě nějaké další díly přečtu…

  Space.Junkienka

  16.09.2015

  Nevím, co k této knize napsat. Nápad byl originální, i když o reálnosti se zde asi hovořit nedá. Každopádně na můj vkus hodně táhlých 300 stran, a pak když to nabírá konečně akčnost a vtáhne to čtenáře pořádně do děje, tak mi to přijde strašně odbyté. Všechno šlo tak rychle a zrovna v téhle části bych brala více detailů. Narozdíl od díla V LESÍCH slabší…

  BlackFun

  26.08.2015

  Velmi zvláštní detektivka.. zápletka mě celkem zaujala, ač je jasné, že je těžce přitažená za vlasy (podoba taková, že to nepoznají ani její nejbližší přátele? To asi ne 😉 ). Nicméně to docela šlo, ale Tana už napsala lepší knihy.

  Vikina333

  21.09.2014

  Poněkud rozvleklejší detektivní románek. Hlavní postava Cassie mi bohužel nepřirostla moc "k srdci", chvilkama mi přišla trochu "náctiletá". Jinak se to dalo číst..

  Jossie

  12.08.2014

  Atmosféru to má pěknou, jen tu dokonalou podobu jsem autorce fakt nežrala.