Dobrodružství v temných uličkách Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Dobrodružství v temných uličkách

Dobrodružství v temných uličkách – skalní "foglarovci" budou ten společný titul marně hledat ve své skvělé paměti, se Záhadou hlavolamu a s jejím pokračováním Stínadla se bouří to ovšem bude docela jiné. Proslulost tajuplného "ježka v kleci", jakož i nebezpečí neustále číhající ve stínadelské čtvrti jsou neoddiskutovatelné skutečnosti, a vzrušily už nejednu chlapeckou (ale i dívčí) generaci. Právem lze předpokládat, že tak budou činit i nadále, tím spíš, že příběhy v nich se odehrávající se tentokrát dočkaly i jakéhosi završení.To představuje třetí díl trilogie spojené událostmi kolem vynálezu Jana Tleskače, zešeřelými uličkami, rozechvívanými stále znovu hlasem zvonů, a samozřejmě postavami chlapeckého čtenářského klubu někdejšího časopisu Mladý hlasatel – Rychlými šípy – Tajemství Velkého Vonta. Po jeho odhalení, dramatickém stejně jako události předcházející, jako by však stále zůstávalo cosi nevyřešeného, nedořečeného. A je to logické, neboť dětské ideály, dětská touha po spravedlnosti, ale tady po dobrodružství, jsou stejně věčné.
A tak tedy vzhůru – do vše dobrodružství v temných uličkách!

1. vydání.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Dobrodružství v temných uličkách zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Dobrodružství v temných uličkách (0.00 EUR)


Stažení Dobrodružství v temných uličkách zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Stínadelská trilogie

  Žánr:
  Dobrodružné, Pro děti a mládež
  Vydáno: , Olympia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (39)

  Přidat komentář

  dav110

  20. února

  Kluci klukům. Osobní poznámka. Jedna z těch knížek, které mne naučily milovat knihy. Možná byla v tomto ohledu dokonce tou nejdůležitější. Vskutku, ne všechny z naší generace přivedl ke čtení onen obrýlený kouzelník, jehož jméno jistě netřeba připomínat. Ne, to vážně ne, třeba já se učil číst na Foglarových příbězích. Vyrůstal jsem vedle Mirka Dušína, Jarky Metelky, Jindry Hojera, Rychlonožky, Červenáčka… Dost mne v dětském věku ovlivnily Štorchovi také Lovci mamutů, to už je však jiný příběh… Každopádně, a to je gró tohoto příběhu, za to, jak si mě tyto knihy zpracovaly, jak mě pohltily, jak mě připravily na svět tam venku, kde je tolik knihoven a tolik knihkupectví, za to jim musím, respektive chci být, jsem a budu navždy vděčný.

  Ivo1973

  14. ledna

  Jako kluk jsem tuto knihu četl několikrát. Vynikající příběh, který dokáže vtáhnout do děje.

  Stupino

  15.12.2017

  Dostal jsem tuto knihu od strýce k narozeninám když jsem chodil na základnu. A až v pokročilém věku jsem ji otevřel a už 5x přečetl. Už na ni připravuji syna.

  Darknessfriend

  28.11.2017

  To nej od Foglara kniha meho detstvi mnohokrát ctena a porad bravurni zalezitost a to nej chlapecke dobrodruzstvi co český spisovatel kdy vyplodil.

  Mira7

  19.11.2017

  Dobrodružství v temných uličkách coby souhrn trilogie ze Stínadel vnímám jako vrcholné Foglarovo dílo.
  Knihu jsem přečetl vícekrát a Ježek v kleci, TAM-TAM, Jan Tleskač, souboj Losny s Mažňákem, Široko, chudák pes Bublina a nalezený dopis Karla Dymoráka uvězněného v koši mi utkvěly v paměti navždy.
  Pro příběhy, které Jaroslav Foglar napsal, je typická vysoká osobní integrita hlavních kladných postav, která je v tomto díle v podání členů klubu Rychlých šípů přímo ukázková.
  Jaroslav Foglar napsal mnoho knih, které uchvátily několik generací malých čtenářů. Dobrodružstvím v temných uličkách vstoupil do dějin české literatury.

  danny_21

  17.10.2017

  Úžasná kniha plná klukovských dobrodružství jedné skvělé a nesmrtelné party, tajemných Vontů a záhadného hlavolamu. Jak já si přál mít takovou partu …. jó to byly doby, kdy nám klukům stačilo jen pobíhat venku, zkoumat a chodit na výpravy – 95 %

  Stromolezci

  06.09.2017

  Spojené vydání tří asi nejlepších Foglarovek.

  85098211

  24.08.2017

  Pro mne definitivně nejlepší Foglarova kniha – četla jsem ji jako první od tohoto autora hned po jejím vydání v roce 1991 a okamžitě mě pohltila. I černobílým televizním seriálem s Janem Třískou jsem byla fascinovaná. Prostě nádhera!

  PetraDušková

  19.07.2017

  Já RŠ (tohle jsou tři foglarovky dohromady) jako holka ani nikdy později nečetla, ale manžel ano a těšil se, až RŠ předá našemu synovi. Nyní musím zahlásit, že výsledek byl nad očekávání dobrý, synek ve svých 11 letech pravil, že to je zatím nejlepší kniha, kterou kdy přečetl, ještě víc napínavá, než třeba knížka Dvacet tisíc mil pod mořem, která tak byla po roce kralování sesazena z pomyslného trůnu…

  Cabelkab

  12.04.2017

  Knížka mého dětství. Chtěla jsem tenkrát číst nějakou knížku, ale nevěděla jsem jakou a tak mi táta přinesl, pro mě v tu dobu dost tlustou knihu, ať si přečtu tohle. No popravdě se mi do toho moc nechtělo, ale nakonec jsem číst začala ….. a stalo se, že jsem jí fakt zhltla a zamilovala se. Stálo to opravdu za to. Moc ráda se k ní vracím.

  MayB2

  03.02.2017

  Na rozdíl třeba od Mayovek může tohle člověk číst, i když už "je velkej". Knihu jsem dostala od táty zkraje devadesátých let a i když se později odstěhovala s dalšími Foglarovkami na chalupu, tak si jí při delších dovolených ráda zas vytáhnu a přečtu (to opakované čtení je už docela vidět na stavu vazby). Rychlé šípy, Stínadla, ježek v kleci – samé geniální věci, bez kterých by byl svět dětské literatury (nejen!) o hodně chudší.

  Yorika

  04.11.2016

  Četla jsem ji v dětství.Stokrát.Tisíckrát.Ve škole pod lavicí, v autobuse, pod peřinou s baterkou v ruce.Nedávno jsem ji našla.Kniha již nemá hřbet, stránky nedrží pohromadě tak je opotřebovaná.Stačilo však přečíst první řádky a zase ze mě byla ta malá holka, kterou tak fascinoval svět tajemných Stínadel, soudržnost Vontů, přátelství Rychlých Šípů a nekalé praktiky Bratrstva Kočičí Pracky.Ten až zázračně čestný Mirek Dušín.Truhlík Rychlonožka, Červenáček a jeho neodmyslitelná čapka.Toto je nesmrtelný příběh a chci věřit, že stejně jako jsem mu propadla já, zaujal i dnešní mladé čtenáře.

  Tvefisto

  15.07.2016

  Kniha mého dětství (zákeřně byla schována mojí vlastní matkou, abych četla i něco jiného). Nedávno jsem ji znovu otevřela a začetla se úplně stejně nadšeně jako kdysi.

  Luccy78

  02.03.2016

  Úžasná kniha, na kterou nedám dopustit už od mého raného dospívání! Kniha tzv. "tři v jednom". Obsahuje soubor knih: Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří a Tajemství Velkého Vonta. A já jsem opravdu moc ráda, že se můžu prohlásit hrdým vlastníkem této fantastické knihy..

  aninkah

  01.12.2015

  Jestli bych si měla na pustý ostov vybrat jednu jedinou knihu, tak je to tahle. Humor, napětí, dobrodružství, spousta sympatických čestných chlapců :-). Stále se k ní ráda vracím. Je bezva, že jsou všechny díly v jedné knize, takže po dočtení jednoho můžete plynule pokračovat k dalšímu. Kdyby se všichni chovali jako Mirek Dušín a měli smysl pro humor jako Rychlonožka, tak by svět byl o moc hezčí a veselejší :-). Jasně za 5*!

  petym

  11.10.2015

  Krásné napínavé příběhy v jedné knize 5*

  prokymira

  11.06.2015

  Skvela kniha !
  Hltal jsem ji a nemohl prestat az do posledni stranky.
  Je jen smutne ,ze i ted po revoluci se velmi tezko shani.
  Nakladatelstvi Olympia slibovalo ze ji vyda v roce 2014 ,ale bohuzel zustalo jen u slibu.

  Karnager

  09.06.2015

  Říkal jsem si: "safra, jak to, že tuhle knížku ještě nemám a nic mi to neříká?" A ejhle ona je to stínadelská trilogie 😀 tudíž za pět 🙂

  Ladys

  20.04.2015

  Miluju to.
  Četl jsem několikrát. Poprvé na základce a naposledy loni. Jen nechápu, proč jsem se nepochlubil. Protože to určitě ještě číst budu. Je mi 41 let.
  Knihu jsem koupil v obchodním domě Kotva hned po revoluci a to nadšení, že mám všechny díly najednou!!!!
  Jediná vada té knihy je, že byla odfláknutá a po prvním čtení se mi začala rozpadat. Ale vlastním ji dodnes a rozhodně je to jedna z mých naprosto nejoblíbenějších knih. Sice si při jejím čtení připadám už lehce infantilně, ale no a co? Láska je láska 🙂

  Heřmis

  18.02.2015

  Nemohu jinak, než plný počet bodů. Knihu jsem četl v dětství a teď znovu jako dospělák a pořád je to dobré, napínavé, ponuré. Na Foglarovi jsem vyrůstal a myslím, že mě to nikdy neomrzí.

  Snovač

  20.09.2014

  Na tom opravdu vyrůstala většina z nás a můžeme za to být vděční, protože Foglarovky nás dokonale vychovávaly. A zejména Rychlé šípy. 🙂

  VČJKR

  11.08.2014

  Má oblíbená kniha, opět nezklamala. Příběh pěti ideálních chlapců, kteří byli (a snad i pro některé jsou) vzorem kamarádství, věrnosti a mnohých dalších vlastností, které dělají svět hezčí a které bohužel dnes na spoustě míst a u spousty lidí chybí. Kniha je složena z původních tří, přičemž se mi nejvíce líbila druhá – Stínadla se bouří. I když se některé části mohou zdát jako z jiného světa – průchody, staré domy, dvorky, půdy, nepřátelská čtvrť, pouliční bitky na denním pořádku – takhle to tady vypadalo ani ne před sto lety! Někdy bych si přála zažít tuhle dobu na vlastní kůži… 🙂

  reccal

  10.02.2014

  Rychlé šípy jsou prostě klasika, a je mi šumák, co si myslí ostatní. Tak nádherně nezkažené charaktery, tak krásně prostý, ale přitom nesmírně důležitý boj dobra se zlem. Pravda, třetí díl je malinko překombinovaný, ale na čtivosti to rozhodně neubírá. Zářící stálice v mé knihovně, na kterou občas tu a tam dopadne nostalgický pohled s přáním, aby bylo hodně věcí jako dřív.

  JenikSebera

  07.01.2014

  Už jen pro tu ponurou atmosféru Stínadel, kterou Foglar uměl tak znamenitě vykreslit by si měl každý tuto trilogii přečíst. Kniha plná dobrodružství, kamarádství, plná humoru, ale i tragických zvratů, která ovlivnila nejedu chlapeckou (ale i dívčí) generaci čtenářů.

  “Koho volíš? Losnu nebo Mažňáka?”,”Ále třeba Bahňáka…”

  Lisbon

  19.11.2013

  Má to sice téměř 600 stran, ale já to měla přečtené pomalu za tři dny… Nedá se od toho odejít… Je to droga a je to skvělá knížka. Nejlepší, co jsem kdy od Foglara četla.

  manbeyond

  26.10.2013

  Toto souborné vydání tří knih v jednom (Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří a Tajemství Velkého Vonta) představuje snad úplně to nejlepší, co kdy Foglar napsal. Už jako dítě jsem hltal stránku za stránkou a vůbec mi nevadilo, že tam není moc obrázků. Svět Rychlých šípů je zde docela jiný než v komiksech – vážnejší, realističtější a občas i trochu pochmurný. Naprosto mě ale pohltil a já toužil zažívat stejná dobrodružství i ve skutečném životě. Myslím si, že zrovna tuhle knížku by si měl přečíst každý chlapec (a dívky koneckonců také – proč ne).

  Yarwen

  14.07.2013

  Přečetl jsem od Foglara téměř vše, ale cyklus okolo Stínadel je zřejmě to nejpovedenější, co napsal. Hned Záhada hlavolamu čtenáře okamžitě vtáhne do děje a nepustí ho, dokud se nedostane na poslední stránku. Absolutorium nejenom z pohledu dětské četby – z pohledu zážitku řadím toto dílo k tomu nejlepšímu, s čím jsem se při čtení setkal.

  RYŠKA

  12.03.2013

  Úžasná knížka a asi nejlepší od Jaroslava Foglara.Nedám na ni dopustit.Četla jsem ji snad 4krát a určitě si ji s chutí přečtu opět.Díky pane Foglar!!

  čohynka

  08.03.2013

  Nejlepší knížka od pana Foglara… U čtení si vždy vzpomenu na lovení bobříků, na modrý život a na nekonečnou chuť po dobrodružství…. A hlavně na čtení s baterkou pod peřinou….

  petka-2007

  22.01.2013

  Jedna z knih mého mládí, od oblíbeného spisovatele. Mám na ni milé vzpomínky.