Dobrého člověka těžko najdeš Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Dobrého člověka těžko najdeš

Flannery O’Connorová se ve své první povídkové sbírce představila jako výrazný jižanský hlas a výstižně pojmenovala typická místní témata: uzavřenost vesnické komunity, silnou, až fanatickou náboženskou víru a z ní vyplývající paradoxy, kazatelství, xenofobii. Sbírka obsahuje její nejznámější povídku "Dobrého člověka těžko najdeš", v níž sériový vrah narazí na středostavovskou rodinu na cestách. Sbírka vychází česky poprvé v úplné, originální podobě.Kniha v českém jazyce!


Stažení Dobrého člověka těžko najdeš zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Dobrého člověka těžko najdeš (0.00 EUR)


Stažení Dobrého člověka těžko najdeš zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Good man is hard to find (1955)

  Žánr:
  Literatura světová, Povídky
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  MichelleS

  20.01.2017

  Jak už to u povídek bývá, některé mi sedly víc, některé méně. Mnohde platí – pýcha předchází pád. Celkově ale velmi příjemné překvapení, nečekala jsem tak drsný a nekompromisní přístup k lidským slabostem.

  MedvidekS

  02.01.2017

  Na knížku jsem narazila díky knize Než jsem tě poznala, a ze zajímavosti si jí přečetla. Pesimistické čtení! Ale jednou za čas je dobré si připomenout, že svět není růžový:-)

  Kryštofka

  30.07.2016

  S touhle knihou naprosto rezonuji. Vrátila jsem se k ní po letech a na mém vztahu k ní se nic nezměnilo. Flannery jde po lidských slabostech. Drsně a cynicky.

  Lili

  06.11.2015

  Vůbec jsem nečekala takovou hrst povídek, kde zubatá číhá na každém rohu!
  Flannery spáchala morbidní lektvar; zvrácený, krutý, občas s kapkou něčeho, co se jako humor tvářilo. Skvěle napsané, psychologicky stavěné a to už před 60. lety!
  Napsat, že se mi kniha vyloženě líbila říct nemůžu, ale díky dojmu, který na mě jednoznačně udělala, na ní jen tak nezapomenu.

  Serja

  18.01.2015

  Pochmurné, zábavné, reálné.

  Vera Silent

  18.01.2012

  Flannery si umi vyhrat se symbolikou, naznaky, barvami…. V jejich povidkach se da objevit skutecne dost naznaku o blizici se katastrofe jeste nez prijde. Ale neni to muj salek caje. Je to tizive, s tradicne smutnym koncem, obcas vyuzivajici nabozenskou metafyziku. Za precteni to stoji, k zamysleni to podmet da, ale ve mne osobne to nevzbudi touhu cist jeji knihy dal. Ne proto, ze je to v podstate pesimisticke, ale protoze tohle asi nejak neni muj typ smutku nebo melancholie.

  Boboking

  07.09.2011

  Naprostá pravda. Její povídková kniha je záležitost, která ve vás nevyšumí. Zvlášť titulová povídka, tak to vás bude přímo mrazit. Už se těším, až Argo vydá její další knihu MOUDRÁ KREV
  anotace:Hazel Motes se vrací z války domů na americký Jih, a jelikož je přesvědčen, že jedinou cestou, jak se vyhnout hříchu, je „nemít duši“, zakládá Církev bez Krista. Jeho nápad okopíruje jistý Hoover Shoats, který si založí konkurenční Svatou církev Krista bez Krista, aby na ní bohapustě vydělával. Hazel ve svém nitru bojuje se silnou láskou a zároveň nenávistí k Bohu a vydává se za Hooverem, aby si s ním vyřídil účty.
  Louhem vypálené oči, maniak v gorilím převleku, miniaturní mumie ukradená z místního muzea, auto, které jezdí bez benzinu, oleje i vody v chladiči, a „moudrá krev“ duševně chorých, kteří někdy vidí víc než ti „normální“ – Flannery O’Connorová ve svém prvním románu předkládá dokonalý, hořce groteskní pohled na americkou podnikavost, svobodnou vůli i lidskou víru obecně.

  zdencaaa

  07.09.2011

  Literární pecka mezi oči. Pokud věříte, že dobrého člověka, je opravdu těžké najít, tak si tuhle knihu zamilujete, a pokud věříte v pravý opak, tohle dílko vás o vašem omylu spolehlivě přesvědčí 🙂