Dívky od svaté Magdalény Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Dívky od svaté Magdalény

Šestnáctiletou Teagan pošle rodina do azylového domu pro padlé ženy poté, co je obviněna, že se pokusila svést mladého kněze. Teagan je zbavena vlasů, důstojnosti a kontaktu s vnějším světem. Její představené se sice ohání láskou boží, ale ve skutečnosti podrobují své svěřenkyně krutým trestům a hlavně tvrdé dřině. Dívka plánuje útěk, netuší však, co ve světe čeká na dívky s poskvrněnou minulostí… Román vychází ze skutečných událostí.Kniha v českém jazyce!


Stažení Dívky od svaté Magdalény zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Dívky od svaté Magdalény (0.00 EUR)


Stažení Dívky od svaté Magdalény zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura světová, Pro ženy
  Vydáno: , Alpress
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (15)

  Přidat komentář

  Šánka

  13. března

  Silný příběh, který určitě zacloumá vašimi emocemi, je z doby ne až tak dávno minulé, a je o to smutnější, že vychází ze skutečných událostí.
  Příběh mladé Teagan a dalších mnoha nevinných žen a dívek – Magdalének, poukazuje na to, jak každá víra se dá zneužít, překroutit a dobré myšlenky znehodnotit ve jménu boha, pokroucené morálky, či lidské slabosti.
  Dobře napsaná kniha, doporučuji přečíst, ale vracet se k ní již nebudu.

  agatha2

  04. března

  Velmi, velmi, smutný příběh, i když fikce, bohužel fikce na základě historických reálií…..o historii těchto prádelen jsem si toho početla hodně již kdysi dávno po shlédnutí filmu Padlé ženy. Tato kniha mi nepřišla tak hrozná jako film, byla trochu jemnější, nicméně i tak to muselo být hrozné. Dostat se do takového prostředí v podstatě za nic, muselo být strašné, ten pocit nespravedlnosti byl všepohlcující, nedovedu si představit, jak se s tím vyrovnat a přežít se zachováním zdravého rozumu. Je mi moc líto všech nevinných dívek a žen, které byly do takových ústavů internovány.Kniha byla výborná, čtivá, jen mi tam trochu vadila vedlejší linka různých zjevení svatých, ta mi trochu zkazila dojem z příběhu, nepřišel mi potom tak opravdový. Kdyby tam toto nebylo, byl by to pro mě daleko více syrovější a opravdovější prožitek. Snaha totálně svěřenkyně odlidštit, ponížit, zadupat je do země, nenechat jim nic, ani to jejich jméno….a proč vlastně? Mnohdy pro nic….prostě jenom proto, že ta možnost byla a církev je přeci neomylná….dle mého názoru spíše všehoschopná, ale to by bylo již na jinou debatu. Každopádně pro toho, kdo se o tuto problematiku zajímá, rozhodně kniha stojí za přečtení.

  Rodaw

  26. února

  DÍVKY OD SVATÉ MAGDALÉNY
  Neskutečně čtivá, napínavá a za mě i dechberoucí knížka. Nacházíme se v Irsku, v roce 1962 a sledujeme příběhy dívek, které se dostaly do azylového domu pro padlé ženy. Tíživá atmosféra se na mě při čtení přenesla, pro mě je to knížka dosti depresivní – zvlášť, když si připustím, že vychází ze skutečných událostí. Ukazuje tu temnou část církve, o které se běžně nemluví (já třeba o těchto faktech ani nevěděla), která hraničí až s jistým fanatismem a sektou. Je mi líto všech skutečných žen, který prošly tímto peklem. Zvlášť těch (a že jich byla většina), které zde skončily neprávem – jen například kvůli tomu, že byly hezké a líbily se mužům.
  V příběhu jde krásně vidět boj o zachování si vlastní identity a osobnosti, ale zároveň i podvolení se. Protože někdy to člověk prostě vzdá a nedokáže bojovat, i když chce, už nemůže…
  Pro mě je to dobrodružné psychologické drama, které jsem si užila od začátku až do konce. Kniha rozhodně vyvolá mnoho otázek – a určitě z nich bude hodně otázek, které se týkají víry. Jelikož jak sám autor na konci píše- katolická církev má dvě strany, jako asi skoro všechno na světě.
  Mrazivé, nezapomenutelné, moc doporučuji!!:)
  PS: chystám se na film Padlé ženy, na který se neskutečně moc těším!

  Blaufik

  25. února

  Za sebe knihu rozhodně doporučuji k přečtení, byť se jedná o smyšlený příběh vystavěný na skutečných událostech. Myslím si, že lidé by mohli alespoň prostřednictvím tohoto románu nahlédnout do minulosti, kde musely dívky čelit nepředstavitelné hrůze, která se odehrávala za zdmi kláštera.

  rozvera

  20. února

  Strhující příběh tří chovanek ženského kláštera v irském Dublinu, kde byly nuceny žít a pracovat v otřesných podmínkách desítky nezletilých dívek, řečených Magdalény, kterých se jejich blízcí zřekli a nechali je umístit tzv. na převýchovu do kláštera. Při těžké mnohahodinové práci , modlitbách a nedostačující stravě se měly kát ze svých "hříchů". Musely čekat , až si je někdo na základě dostatečného důvodu vyzvedne, nebo zůstaly v klášteře jako jeptišky či pracovnice nastálo. Magdaléniny prádelny vznikly v 19. století původně v Irsku jako azylové domy pro problémové dívky, postupem času se rozšířily po celé Evropě, nejen v klášterech, ale zakládaly je i jiné instituce, protože se jednalo o vysoce výnosné podniky. Poslední taková prádelna zanikla až koncem 20. století v Dublinu. Knížku o novodobém otrokářství, pod nálepkou charity, je dobré si přečíst, i když při čtení mrazí v zádech.

  Ivuska1988

  17. února

  Tato kniha vypráví příběh o dívce Teagen, která se vůbec ničím neprovinila, ale přesto jí rodina ani církev nevěří. Za toto provinění je poslaná do kláštera do Domu padlých žen v 16 letech, ze začátku to zde nemá vůbec lehké. Je považovaná za hříšnici a aby se napravila vykonává velmi těžkou práci, když neuposlechne a nebo něco poruší, je trestána. Musí zde dodržovat řád a disciplínu….
  Tento příběh mě strašně šokoval už při čtení, ale poté když jsem se dozvěděla, že se jedná o skutečný příběh z roku 1962 a autor se jen podle toho inspiroval v napsání této knihy, jsem měla husí kůži…
  Tato kniha je i velmi podobná filmové verzi s názvem Padlé ženy. Přiznám se, že jsem film ještě neviděla.
  Přesto, že mě tato kniha hodně šokovala a byl to ohromně silný zážitek, moc ji doporučuji. Je dobré si přečíst a zjistit něco více o tomto tématu.
  Asi úplně nejvíce mě šokoval a dost překvapil Doslov, opravdu zde doporučuji si ho přečíst…

  Dresia

  10. února

  Film se mi moc líbil, ale kniha psaná nudným stylem.

  adriane9

  31. ledna

  Nebylo to tak drastické jak jsem čekala (po mnou přečtené sérii knih o koncetračníh táborech atd), ale i zde je to o zlomení těla i duše a každopádně doporučuji přečíst. "Padlé ženy" a příběh, který stojí za zmínku včetně doslovu autora.

  Lucai

  31. ledna

  Pôsobivý príbeh, človek sa až čuduje,ze sa takéto niečo naozaj dialo ani nie tak dávno (1962-1996), no miestami ma to nudilo…

  Gretka66

  17. ledna

  Před léty jsem viděla filmové zpracování tohoto příběhu.Na film jsem nikdy nezapomněla-byl velmi dobře udělaný a doopravdy nezapomenutelný.Již jen to,že byl natočen podle skutečné události a ještě se to dělo do r.1996 mě dost překvapilo. Jakmile jsem uviděla tuto knihu,hned jsem si ji pořídila.Musím říct,že při představě,že bych to měla zažít na vlastní kůži,mi běhal mráz po zádech .Po přečtení této knihy si člověk uvědomí rozdílné chápání morálky,ať vlivem náboženství či náhledem společnosti ,ve které žije,na morálku.

  alexis818

  11. ledna

  Moc zajímavá kniha se silným příběhem.Doporučuji k přečtení.Člověk se stále dozvídá nové překvapivé skutečnosti.

  Kamienkova33

  03. ledna

  Tak toto bol silný príbeh…dievčat, ktoré sa síce ničím neprevinili, ale ich rodicia a cirkev to vidia inak. Pohľad do kláštora, v ktorom sú zavreté mladé,,hriesnice ", aby sa tvrdou prácou, trestami, disciplinou napravili. Kruté osudy sa stávajú ešte krutejsimi, aj keď ani jedna z nich si to nevie ani predstaviť, že to môže byť ešte horšie…ale je.
  Je mi strašne ľúto, že sa takéto veci naozaj diali a pri záverečnej poznámke autora mi až mráz behal po chrbte.

  Danago

  02. ledna

  Příběh dívek, keré jejich rodiče poslali do domu pro padlé ženy již v pouhých 16ti letech. Mě šokoval především proto,že se odehrává v roce 1962 a je inspirován skutečnými událostmi. Kniha je velice dobře napsána . Má spád a napětí. Téma je nové a opravdu silné.

  milunka21

  29.12.2017

  Je to hodně silné téma o kterém se moc nemluví. Já se k němu dostala náhodou díky filmu Padlé ženy. Je škoda, že není moc knih. Já znám teda jen tuto ale zážitek z knihy byl silný. Rozhodně doporučuji přečíst.

  Petruna6

  08.12.2017

  Evropou se šíří strašák islamismu a přitom západní víra páchá daloko větší hrůzy. O to horší, že jsou skryté a není vhodné o nich mluvit. U téhle knížky stojí za to přečíst i doslov.
  Nádherný román, kdyby nebyl postaven na skutečnosti. Možná me věřící budou kamenovat, ale každá vira v něco jineho, než v sebe sama, je zlo, které ubližuje spoustě lidem. Tento příběh je toho důkazem.
  Doporučuji k přečtení.