Diamantová holubice Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Diamantová holubice

Rebelka Emily Tempestová se od puberty toulala po celém světě – studovala, cestovala, pracovala…, a nikde doopravdy nezakotvila a nenašla klid. Proto se vrací do Měsíčního údolí, australské osady, kde kdysi strávila dětství. I když je její otec běloch, cítí se součástí domorodého světa své matky a vnímá skutečnost magickým pohledem těch, jimž tato země odedávna patřila.

Krátce po jejím příjezdu do tábora je zavražděn dávný přítel a kmenový vůdce Lincoln a viník je okamžitě k mání: podivín Blakie, až příliš horlivý ochránce tradic a strážce posvátných míst. Podle všeho je Lincolnova smrt rituální vraždou, trestem za porušení kmenových zákonů, a policie z blízkého městečka hodlá případ uzavřít. Emily však brzy začne pochybovat a zjišťuje, že skutečný motiv k vraždě je docela jiný.

Autor tak rozehrává napínavý detektivní příběh se svéráznou hrdinkou, jejíž ženský pohled na svět dodává celému příběhu neobyčejný rozměr. Příběh plný záhad a podivných náhod nabízí zasvěcený vhled do života domorodců s jejich rituály, posvátnými místy a sněním uprostřed pouštní krajiny australského vnitrozemí. V kontrastu s jejich tradicemi stojí ubíjející a prázdný kolotoč života malého, „civilizovaného“ města. Hrdinové jsou vylíčeni s mimořádnou barvitostí a tvoří pestrý kolorit dokonale vystihující život v tomto zapadlém koutu země. Nad to vše vyniká autorův styl plný břitkého humoru a živých dialogů.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Diamantová holubice zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Diamantová holubice (0.00 EUR)


Stažení Diamantová holubice zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Emily Tempestová (1.)

  Originální název:

  Diamond Dove (2006)

  Žánr:
  Literatura světová, Detektivky
  Vydáno: , Jota
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (9)

  Přidat komentář

  Marekh

  09. března

  Celkově se mi kniha líbila. Australská příroda, zvyky, rituály. Emily navštěvuje také se svou kamarádkou místa, kde si hrály, když byly malé. Tyto vzpomínky na staré časy se mi líbily.

  Závěr knihy byl napínavý, akční, odhalil jsem vraha.

  Careza

  24. ledna

  Vydařená kniha potěšila jsem se drsně a opravdově psané.

  soukroma

  25.11.2017

  Miluji knihy od protinožců, takže jsem skočila s radostí i po téhle novince. Skoro mě ale zpočátku odradila depresivním líčením bezútěšného života černých v Severním Teritoriu, ostatně i ti ne-černí (ne nutně běloši, např. i jeden "zelenoch" by se našel) byli povětšinou stejně děsní, degenerovaní nebo prostě ubití místním prostředím ("černý a bílý odpad"). Ale postupně se začal příběh vyvíjet a přicházela jsem na chuť hlavní hrdince, která tam byla i nebyla doma. Její nadhled a přitom dostatečné porozumění situaci a zejména její smysl pro humor, až sarkasmus, mi velice zpříjemnil obraz současného života tam v neskonalé pustině, kde není nic až na pár stanic a domorodých komunit. A pokud jsem si knihu dlouho "užívala" hlavně jako "postřehy odjinud", závěrečná část se v žádném případě nenechala zahanbit jako detektivka a thriller dohromady a dostala se mi až na dřeň, jak slibuje anotace.

  alzbeta4340

  18.04.2017

  Detektivku z mimořádně zajímavého prostředí australské buše s netypickou hlavní hrdinkou sráží z pozice vynikajícího čtenářského zážitku kostrbatý autorský styl. Místy to bylo tak zdlouhavé, že jsem se musela přemlouvat, abych ve čtení pokračovala. Přitom závěr byl akční, a pachatele jsem neodhalila, autor mě dokonale zmátl. Takže nakonec čtení nelituji, jen mám pocit, že kniha mohla být ještě daleko lepší.

  Sirius

  11.04.2017

  po všech severských detektivkách je tahle knížka jako zjevení, protože se odehrává v Austrálii. Hyland zvládl její atmosféru (hlavně tu odvrácenou stranu) vylíčit naprosto parádně a v tomhle prostředí by asi nechtěl žít nikdo. Naštěstí si ale stvořil dostatečně silnou a tvrdou hrdinku, která má dost odžito a s ničím se nemaže. Je to ten druh detektiva, co se tak trochu motá neschopný policii do práce a přitom se stará o vlastní bytí, protože pátračství není jejím chlebem. Největší problém románu je tak její první půlka, kdy autor představuje prostředí, postavy a pomalu startuje pátrání, který se rozjede pořádně až zhruba od 150 strany, kdy to začne fakt příjemně svištět.

  trudoš

  23.02.2017

  Adrian Hyland rozehrává v australských pustinách čistokrevný chandlerovský příběh, jehož hlavní postavou je šestadvacetiletá míšenka, která už dávno vystřízlivěla z životního optimismu. Přestože ta kombinace zní možná divoce, funguje překvapivě dobře. Emily Tempestová totiž není žádná thrashmetalová sexbomba, ale zarputilá malá rebelka připomínající vzteklou fretku, když ji probudíte z poledního spánku. O to mi byla sympatičtější.
  Ačkoli zápletka zavání pitváním domorodých rituálů, vývoj událostí rychle vyvede z omylu. Všechen ten folklór tam sice je, ovšem pod tolika nánosy špíny a hnusu, že ten démant uvnitř hledají hrdinové opravdu těžko. V tomhle ohledu vykresluje autor současnou Austrálii velmi střízlivě a bez pozlátka, což je stejnou měrou fascinující jako frustrující. Cikánská osada hadr. A právě tyhle kulisy jsou jako stvořené pro jednoduchou hru na vraždu dle osvědčených pravidel drsné školy, kde šance na úspěch jsou minimální, ale o to víc je svéhlavé vyšetřování napínavější.

  Ivuska.09

  11.02.2017

  Je několik aspektů, kterými se tento krimiromán liší od ostatních – zejména bych vyzvedla exotické prostředí australské buše, kde se příběh odehrává. Přece jen to není tak typické místo, které by autoři pro svá díla často volili. Rozjezd a zejména druhá třetina knihy je taková rozvláčná, možná až zdlouhavá. Nicméně poslední třetina získává ten pravý spád, který nutí čtenáře pokračovat ve čtení. Rovněž oceňuji závěr – mně se vraha odhalit nepodařilo.

  Channach

  06.02.2017

  Nádherná obálka, ale autor je trošku uspávač hadů. Obrovský potenciál, jen kdyby ho v australském nakladatelství trošku lépe nasměrovali. Na té knize přece jen něco je… Více v mé recenzi v záložkách.

  Jana77

  06.02.2017

  Hodně nezvyklé, zdlouhavé, místy až neskutečné. Příznivce šamanství a domorodých kmenů to zaujme určitě.