Devatenáct set osmdesát čtyři Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Devatenáct set osmdesát čtyři

Když George Orwell vydal v roce 1949 dystopický román Devatenáct set osmdesát čtyři, získala nejen anglická, ale i světová literatura dílo nadané neobyčejnou intelektuální vizí. Britská společnost žije v roce 1984 pod neprůstřelnou nadvládou všemocné Strany, hlavní hrdina Winston Smith se potácí ve všeobecné mizérii a zmůže se na jedinou formu odporu: vede si tajný podvratný deník. Naděje na změnu se mu naskytne, když se seznámí s mladou, vzpurnou Julií – nejprve oba pouze sní o boji proti systému, ale nakonec seberou odvahu a připojí se ke stínovému hnutí odporu. George Orwell přesně a pronikavě popisuje manipulaci, špiclování, tělesné mučení i psychický teror, které jsou všem totalitním režimům z podstaty vlastní. V osobní rovině se však dotýká také niternějších témat, jako je láska, důvěra a zrada, a v abstraktní rovině si klade filozofické otázky o povaze a poznání světa. Román Devatenáct set osmdesát čtyři vychází v novém překladu Petry Martínkové.Kniha v českém jazyce!


Stažení Devatenáct set osmdesát čtyři zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Devatenáct set osmdesát čtyři (0.00 EUR)


Stažení Devatenáct set osmdesát čtyři zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Nineteen Eighty-Four (1949)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Sci-fi
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (827)

  Přidat komentář

  Ivka2

  dnes

  Neuvěřitelně skvěle zpracované do nejmenších detailů. Orwell dokázal čtenáře tak vtáhnout do děje, že jsem si připadala, jako bych stála hned vedle hlavní postavy. Chtělo se mi vklouznout do příběhu a říct hlavnímu hrdinovi, že na to není sám, že zdravý rozum nevymřel. Filmové zpracování jsem ještě neviděla, ale moc se na něj těším.

  mhd2009

  dnes

  supr jako vzdy

  RMarkéta

  včera

  Ke knize jsem musela dozrát. Neustále jsem kolem ní kroužila jako sup, ale ten pravý čas nastal až v dospělosti, kdy konečně můžu některé věci uchopit, zpracovat, pochopit a přijmout jinak než dítě. Tato kniha to vyžaduje. Při čtení mě z ní vždycky nepříjemně mrazí v zádech. Je neuvěřitelně nadčasová. Hlava mi stále nebere, jak dokázal Orwell spoustu věcí vidět (vědět) a popsat je. To snad musel cestovat časem nebo měl zvláštní vize. Jinak se to logicky nedá vysvětlit. Pokaždé se musím podívat na datum jeho narození a úmrtí. O to víc mě ta kniha a to, co je v ní popsané dostává do kolen. Určitě by si tuto knihu měl přečíst každý, ale jak jsem řekla na začátku. Je potřeba k ní dozrát.

  freejazz

  předevčírem

  nech čítam knihu alebo pozerám film, nejde mi do hlavy, ako presne dokázal Orwell v roku 1948 vykresliť biedu a úpadok civilizácie v pomyslenom roku 1984.

  Azmodan

  15. března

  Nejneskutečnější na této knize je nadčasovoust. Když jsem knihu četl připadalo mi, jako by ji někdo napsal před rokem, možná před pěti, ale rozhodně ne ve čtyřicátých letech minulého století!!!!
  Naprosto úchvatně popisuje praktiky a systémy utopických totalitních systémů (a nemyslím si, že pouze komunistických, ale všech toužících po absolutní kontrole lidských mas). Věřím tomu, že z dnešní doby takhle může fungovat třeba Severní Korea a občas mi přijde, že by se k této utopii rády připojili další země jež ovládají hlavy toužíci po absolutní moci.
  Kniha také ukazuje zlomnost každého člověka. Kdysi jsem si říkal, že člověk, který nemá rodinu, děti, majetek se do boje vrhá odvážněji, protože prakticky nemá co ztratit. Zodpovídá jen sám za sebe. Tato kniha mi ukázala, že i člověk, který zdánlivě nic nemá může být okraden, zlomen a vydírát něčím, co si možná myslel, že nemá.
  Kniha také ukazuje, jak je pro takové režimy důležité vytvářet iluze hrozeb z venčí díky nimž udržují poslušnost a řád uvnitř.
  Jedná se o knihu, která, pokud budete chtít, vás donutí přemýšlet! A taková kniha si vždy zaslouží naši pozornost.

  theMarty

  14. března

  Slabší než Farma zvířat, ale stále skvělé dílo, které stojí zato přečíst.

  ThePoeticJulie

  14. března

  Má skutečně nejoblíbenější kniha. Je až neuvěřitelné, jak se Orwell přiblížil skutečnosti té doby. Dokonalé

  Annkag

  13. března

  Miestami ma to nudilo,miestami som sa strácala.ale mám to prečítané a viem prečo som to ako stredoškoláčka neprečítala 🙂

  petrous90

  13. března

  klasika, kteou by si měl každý přečíst 🙂

  Nachtimin

  10. března

  Zimomriavky

  HankaMarek

  07. března

  nedočetla jsem

  kalishane

  04. března

  Nikdy jsem si nemyslel, že mne nějaká kniha "vnitřně rozloží" tak, jako tahle. Nejhorší je, že pokud se nad tím vším člověk trochu zamyslí, je jen pár kroků od dnešního dne k tomu, co je v knize popsáno. Bohužel…. Každopádně, pro mne osobně je to jedna z nejlepších knih, jakou jsem měl možnost číst. Fantastické dílo….

  ddkk

  03. března

  Děsivé, depresivní, temné a hrůzné. Detaily, s nimiž Orwell těsně po skončení II. světové války pracuje, jsou neuvěřitelné. Tehdy opravdu aktuální hrozba nastolení totalitních režimů byla víc než varovná, bohužel, právě tam, kde totalita zavládla, tato kniha k dispozici nebyla…My, kteří jsme prožili větší část života v podobné epoše, víme své. Některé podrobnosti života popisovaného v knize jsou nám více než povědomé. Je ale zajímavé, jak Orwellovo poselství vnímá generace, která období reálného socialismu nezažila.
  S úžasem čtu, jak si obsah knihy někteří mladší čtenáři dokážou spojit snad jen s pojmem Velký bratr a vnímají ho jen v souvislosti s všeobecnou elektronizací našeho života. George Orwell byl vizionář, ale v knize 1984 psal přece jen ještě o něčem trochu jiném. Bohužel, i v současném světě nejsou fiktivní Orwellovy hrozby neaktuální…člověk je sebedestruktivní a ti, kdo o našem životě mnohdy rozhodují, prahnou po nekonečné moci podobně, jako kdykoli předtím v naší nedlouhé historii…

  thorir

  18. února

  „Svoboda znamená svobodně prohlásit, že dvě a dvě jsou čtyři. Jestliže toto je dáno, všechno ostatní z toho vyplyne.“ G. Orwell, 1984.

  Je dnešní svět svobodný? Myšleno svět západního civilizačního okruhu. Možná nesmyslná otázka. Naprostá většina odpoví, že ano. Je západní svět dnes svobodný víc, než byl před čtvrt stoletím? Ha, to už možná tak jednoznačné není. Nemluvím o svobodě cestovat, vzdělávat se, nemluvím o dostupnosti zboží a služeb. Mluvím o plíživé snaze korigovat myšlení. O snaze vychovávat. Mluvím o politické korektnosti, o tiché autocenzuře v médiích, o rozšiřující se snaze svým projevem nikoho neurazit, o generaci tzv. „snowflakes“, mikroargesi a „safe spaces“, o dnes již mnohde uzákoněných zločinech z nenávisti (hate crimes srovnej s thought crimes) a v neposlední řadě právě o hlídání veřejného projevu a odhalování právě těchto zločinů z nenávisti (srovnej s ideo policií / thought police). Že přeháním? Možná. Kéž by. Co když ta orwellovská vize právě takto začíná?

  Ještě k těm zločinům z nenávisti. Jordan Peterson, profesor klinické psychologie na univerzitě Toronto, v jednom ze svých známých rozhovorů prohlásil, že máme-li mít možnost přemýšlet, znamená to nutnost riskovat, že budeme útoční/urážliví. Doporučuji shlédnout a nejen tento jeden rozhovor.

  Tímto si odškrtávám jeden můj dávný čtenářský rest. Kniha se nečte snadno, za tu námahu však jednoznačně stojí. Politické úvahy, úvahy o svobodě jednotlivce, o svobodě myšlení, o diktatuře, o skupinové identitě, jsou dodnes platné a při hlubším zamyšlení opět aktuální. Již to, že nedokážu vymyslet pozitivní závěr komentáře, o mnohém vypovídá.

  DracoMalfoy

  17. února

  Bezkonkureční kniha, neuvěřitelné zpracování. Někde jsem jednou četla že člověk může dát jenom to co má. A tahle kniha kdy si lidé vlastně ani neuvědomují co dávají… A o těch kteří si všimnou, jak daleko zajdou a zda se nechají zlomit… Myslím že mi zůstane ještě dlouho v hlavě.

  Schamila

  16. února

  Snad nikdy nebudu mít doma stejnou obrazovku, nebudu vaporizovaná, budu pít stále tu bezva kávu a nebudu smrdět! Je až děsivé, jak fanatici mohou změnit svět a vrátit ho o stovky let nazpět. I tady jsem ráda, že díky ČV jsem si mohla přečíst tuto zajímavou knihu, jinak bych po ní sáhla asi těžko, je fajn se posunout někam dál – třeba i v obyčejném čtení knih. Všem doporučuji!

  vmatusko

  15. února

  Človek, ktorý je neustále sledovaný a prenasledovaný. Žiadna sloboda, totálna kontrola. Akoby Orwell vytušil že niečo také sa chystá v budúcnosti. Bude to zaujímave nakoľko to všetko speje k tomu že budeme aj my tak sledovaní.
  Buďme radi že sme zatiaľ slobodní.

  C.Skilark

  13. února

  Román 1984 by si měl přečíst opravdu každý.

  rjpl

  12. února

  Opět aktuální…

  Sabinaski

  12. února

  Od každého jsem vždycky jenom slyšela chvály na Orwella a 1984 jsem přečetla docela dlouho po maturitě. Prvních 50 stránek jsem četla s donucením, ale pak jsem se začetla a nemohla odtrhnout. Jde z toho opravdu mráz po zádech, jak se Orwell strefil, co bude několik let po vydání knihy následovat. Nebo přibližně. Hlavní postava je na každém kroku sledována, nemá své soukromí, smí dělat jen věci a může jíst jen jídlo, které Strana povoluje. Kéž nás to (už nikdy) nepostihne.

  Nomia

  11. února

  Až děsivě představitelné, naprosto geniální dílo. Tahle nesmrtelná klasika je a bude mou noční můrou, ale zároveň i láskou na první přečtení.

  RudýOnkel

  11. února

  Jedna z mála knih, která se stává tím více aktuálnější, čím více jdeme do budoucnosti – možná že se jednou zakáže, protože to, co je uvnitř, se bude pomalu ale jistě stávat realitou. Děj mě vtáhl do situace hned, a netrvalo mi ani 30 stran, a zcela zřetelně jsem pochopil situaci. Ani žádný řádek není navíc. A víte tolik, kolik potřebujete.

  Příběh 10/10

  Romance 6/10
  Akce 5/10
  Humor 0/10
  Napětí 10/10

  An52imal

  10. února

  Ze začátku jsem s knihou bojovala, úvod nebyl moc zajímavý. Poté, co Winston potkal Julii, nabral příběh nový spád a kniha se četla jedním dechem.

  InstanTia

  07. února

  Opravdu žasnu nad propracovaností Strany, vlastně celého systému, který dokázal Orwell tak geniálně vymyslet a všechno naprosto logicky podložit.

  Stručně řečeno – zajímavá nadčasová kniha, která se až překvapujícím způsobem podobá dnešním románům o budoucnosti na podobné bázi, které se určitě v mnoha případech nechaly inspirovat právě 1984. Spoustu zkušených čtenářů, kteří už přečetli spoustu podobných knih, zřejmě ničím moc nepřekvapí, snad jen datem svého vydání, ale to neznamená, že nestojí za to přečíst.

  Člověka úplně donutí zamyslet se nad současnou společností, hledat nějaké shody se systémem, který je v knize a současným systémem, zároveň pocítit vděk za to, jakou svobodu máme a ani si ji kolikrát neuvědomujeme a to, jak si neustále stěžujeme na naprosté banality, protože zapomínáme, co je důležité. To, že máme vždycky svobodu volby.

  Elea

  05. února

  Podle zdejších komentářů i umístění knihy jsem čekala něco mimořádného. Bohužel jsem s knihou bojovala, nebavily mne stále dokola opakované postupy Strany, marně jsem hledala něco originálního a vizionářského. Knihu jsem dočetla jen díky Čtenářské výzvě. Pro mne velké zklamání.

  KnihovniceVěra

  04. února

  Velice silná kniha svým obsahem. Autorova vize totalitní moci ovládající všechny myšlenky je a bude lákavá pro mnohé mocipány, zejména v dnešní době, kdy lze zneužít internet, sociální sítě, kamery, drony, klonování …
  Přeji si jen každé ráno se svobodně nadechnout a věřit, že když mám vypnutou televizi, není v ní žádná skrytá kamera ani odposlech.

  marcolka

  04. února

  1984 – tato kniha mě lákala již dlouho, asi i proto, že se jedná o rok mého narození. Autor napsal tuto knihu před svou smrtí v roce 1950. Musím říct, že měl úžasnou představivost a fantazii. A je také neuvěřitelné, jak byl ve své době ohledně některých věcí předvídavý. V některých pasážích až mrazí z toho jak jsou pravdivé. Na jednu stranu uznávám, že je to obdivuhodné dílo, které by si měl každý alespoň jednou v životě přečíst, na stranu druhou jsem při čtení hrozně trpěla, jak mě to místy nebavilo, jelikož sci-fi je žánr, který opravdu nemusím. Ještě musím podotknout, že bylo nesmírně zajímavé souběžně se čtením této knihy sledovat seriál "Svět pod hlavou".

  Maratka

  01. února

  Nadčasové dílo, jehož přečtení dle mého názoru prospěje každému.

  vitas76

  28. ledna

  Poprvé když jsem knihu četl běhal mi mráz po zádech, podruhé jsem měl již možnost konfrontovat s knihou A.Huxley "Konec civilizace" až s odstupem let jsem se dostal ke knize "MY" J.I. Zamjatin z které údajně oba zmínění autoři čerpali inspiraci. Možná že někomu mohou tyto antiutopie (dystopie či kakotopie jak zde mnozí rádi používají) připadat jako nikdy neuskutečnitelné Sci-Fi. Mě naopak jako jedna z možných alternativ velice blízké budoucnosti mezi níž a jinou alternativou v ideálním případě naplněním nějaké utopie ať již vycházející z Platón "Ústava", T. More "Utopie" nebo A.Huxley "Ostrov" Nás dělí pouze křehká hranice a led na, kterém tancujeme je čím dál tenčí. K antiutopickým románům, které mě oslovili bych rád zařadil R. Bradbury "451 stupňů Fahrenheita" a Walter Tevis "Zpěv drozda". Všechny zde uvedené tituly bych nejen doporučil ale jejich důkladné studium přímo vyžadoval od všech světových politiků.

  Hibashiri

  25. ledna

  Skvost, teď jen čekat, kdy se změní v realitu 🙂