Děti umělce Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Děti umělce

Vzpomínková knížka dcery významného českého malíře Jana Dědiny, který na přelomu 19. a 20. století patřil k početné kolonii českých výtvarníků působících ve Francii.
Ludmila Havlínová-Dědinová zde vypráví o svém dětství ve Francii, kde i se sestrou vyrůstala v "mámivých vůních ateliérů", v kruhu bretoňských přátel a posléze, po návratu do otcova rodného kraje, v kruhu soudržné rodiny.
Text doplňují dobové rodinné fotografie.
Vyšlo v edici Topičovy knihy českých osudů.Kniha v českém jazyce!


Stažení Děti umělce zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Děti umělce (0.00 EUR)


Stažení Děti umělce zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura česká, Biografie a memoáry, Umění
  Vydáno: , Topičova edice
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  Koka

  30.08.2017

  Malý nepovšimnutý klenot, o který jsem náhodně "zakopla". Není to žádná velká literatura a příběh nemá ani dramatický spád, ale přesto mě ta knížka velmi potěšila, neboť je mimořádně zajímavým a autentickým obrazem let cca 1905-15 (?).
  Není vůbec jasné, kdy a proč Ludmila – jedna z dcer ve své době slavného a módního (a teď znovuobjevovaného) českého malíře usoudila, že sepíše vzpomínky na své dětství. Byly jí tři roky, když spolu se sestrou byla z rodné Francie předána do péče tatínkovy české rodiny, později se dočkala příjezdu rodičů a narození mnoha nových sourozenců. Vyprávění končí krátce před jejími šestnáctinami. Jde vlastně o sled epizod úžasně plasticky dokumentujících styl života a myšlení rozvětvené, soudržné a milující rodiny na čele s tatínkem, který je vyhledávaným malířem předních českých a vídeňských rodin. Běží idylická léta před I. světovou válkou a první roky války, která se však v očích pražského dítěte z dobře situované rodiny projevuje spíše jako kuriozní událost.
  Drobné dětské hříchy, tvrdý střet láskyplně vychované dívky s netečnou a zákeřnou "slečnou učitelkou", vjemy děvčátka, které ve věku cca 10 let muselo vyměnit idylu českého provinčního města za ruch Prahy – události přinášející zajímavé postřehy z denního života, vztahů a vyznávaných hodnot té doby.
  Hezké, moc hezké.