Desatoro Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Desatoro

Desať slovenských autorov mladej a strednej generácie – Peter Bilý, Peter Getting, Michal Hvorecký, Peter Karpinský, Zuzana Kepplová, Peter Krištúfek, Dorota Nvotová, Ján Púček, Jaroslav Rumpli a Svetlana Žuchová – napísalo poviedky inšpirované Desatorom svojsky a originálne. Desatoro je už tisícročia morálnym kódexom života ľudského rodu. V širších súvislostiach je akýmsi súpisom a pomenovaním hodnôt a pravidiel potrebných na prežitie človeka v spoločnosti.

Ako vnímame Desatoro dnes?
Čo pre nás znamená Desať prikázaní, ktoré sme si storočiami preniesli až do súčasnosti?
Uvedomujeme si ich význam v treťom tisícročí?
Ovplyvňujú ešte naše cítenie a myslenie?
Sú stále v ľuďoch?

Mladí slovenskí autori hľadajú vo svojich poviedkach na tieto otázky svojské odpovede. Kniha vychádza v ideovej spolupráci so Slovenským národným divadlom, kde na rovnakú tému paralelne vzniká desať divadelných predstavení mladých režisérov.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Desatoro zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Desatoro (0.00 EUR)


Stažení Desatoro zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Povídky, Literatura slovenská
  Vydáno: , Slovart (ČR)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  eLeR

  03.09.2015

  Knihu som mala v rukách len chvíľu, za účelom prečítať "božie prikázanie" od Rumpliho. To bolo fantastické. Ak prečítam celú knihu, pridám hodnotenie.

  Komnenos

  03.03.2015

  Desať súčasných slovenských autorov sa podujalo spracovať desať božích prikázaní svojským spôsobom. A svojské to veru naozaj bolo. Traja z nich sa tejto úlohy chopili v tom zmysle, že ich poviedky sú presiaknuté totálnymi protikresťanskými klišé (v tomto sa už tradične najviac činil pán Hvorecký). Ostatné poviedky sú v tomto smere ako-tak vyvážené. Ich kvalita je však značne kolísavá. U niektorých poviedok má čitateľ dojem, že boli akoby nasilu našité na to-ktoré prikázanie. Niektoré poviedky tak pôsobia dosť banálne. Ako sa vraví, to najlepšie na koniec a preto najlepšou poviedkou je podľa mňa tá posledná od Jaroslava Rumpliho.