Desať malých černoškov Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Desať malých černoškov

Spisovateľka umiestnila dej svojho azda najobľúbenejšieho príbehu na skalnatý ostrov. Malebná scenéria ostro kontrastuje s dramatickou situáciou desiatich ľudí, ktorých na ostrov vylákal neznámi hostiteľ. Tak ako ubúda černoškov v detskej riekanke, tak ubúda na ostrove hostí, ktorých postupne vraždí chladnokrvný šialenec. Každý podozrieva každého a nik si nemože byť istý, či ďalšou obeťou nebude práve on. Kde sa však skrýva vrah ?Kniha v českém jazyce!


Stažení Desať malých černoškov zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Desať malých černoškov (0.00 EUR)


Stažení Desať malých černoškov zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Ten Little Niggers (1939)

  Žánr:
  Literatura světová, Detektivky
  Vydáno: , Ikar (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (546)

  Přidat komentář

  FillaSFC

  předevčírem

  Možná jsem na základě hodnocení čekal o chloupek víc, i tak to ale bylo skvělé čtení s velmi povedenou zápletkou a originálním námetem. Také jste po každé vraždě listovali na začátek a hledali další veršík? 🙂

  amejzlík

  předevčírem

  Agatha Christie je naprosto skvělou spisovatelkou detektivních románů. Vždy když dočtu nějaké její dílo zírám s otevřenou pusou. Vše má naprosto dokonale promyšleno a nejasnosti se vždy vysvětlí.

  petrous90

  13. března

  super detektivka

  radka8970

  11. března

  Jedna z nejlepších detektivek, které jsem kdy četla. Deset malých černoušků jsem četla ke čtenářské výzvě a byla to jedna z nejlepších knih, které jsem si mohla vybrat. Příběh je velice zajímavý a napínavý až do úplného konce. Originální námět a postupně stoupající napětí se mi na knize líbilo nejvíce. Doporučuji všem milovníkům detektivních románů a příznivcům Agathy Christie.

  baacinka

  10. března

  Temné a napínavé.

  Nachtimin

  10. března

  klasika

  Peyka

  07. března

  Dlouho jsem s knihami od Agathy váhala, přeci jen nemusím ani Poirota ani slečnu Marplovou, tudíž jsem dala přednost knížce, kde ani jeden z nich nevystupuje :D. Musím říct, že jsem byla nadšená. Stísněná atmosféra izolovaného ostrova, pouze deset osob závislých v podstatě jeden na druhém, postupně mizejících za nejasných okolností…Agatha dokázala ve čtenáři vzbudit pocit úzkosti a napětí až do konce. Sice ten konec je celkem přitažený za vlasy, ale vezmeme-li v potaz, že je to psané ve 40. letech minulého století, kniha předčila svoji dobu, a vlastně tak i paní Christie, které se ne nadarmo přezdívá královna detektivek. Právem tato kniha patří mezi jedny z nejlepších knih vůbec!

  Abnička

  03. března

  Tak tohle byla opravdu bomba. Něco takového jsem opravdu nečekala. Velmi promyšlené a až do poslední stránky nevysvětlitelné. Celé jsem měla přečtené za 2 dny a opravdu jsem se od knohy nemohla odtrhnout. „ Klobouk dolů Agháto! Zase jsi se překonala”

  Hathor89

  03. března

  Jedním slovem: Páni! Moje první kniha od autorky, i když jsem měla už dlouho v plánu něco si od ní přečíst, a určitě ne poslední. Vraždy v neúprosném rytmu naivní dětské rýmovačky neměly chybu a knihu jsem přelouskala za dva dny. Možná jsem čekala trochu jiný jazyk od světově uznávané spisovatelky, připadal mi příliš jednoduchý, ale to neubralo na spádu děje a napětí, když oběti bojovaly se svým vlastním svědomím. Zápletka knihy byla naprosto dokonale promyšlená, madam Christie byla opravdu MISTRYNÍ SVÉHO ŘEMESLA a nechala čtenáře v napětí až do samého konce. Scotland Yardu skutečně zamotala hlavu. Sice jsem podezřívala vraha dlouho, nezdálo se mi, jak mluvil, jak vystupoval, ale … (pro zájemce z řad čtenářů nebudu prozrazovat, co mě svedlo ze správné stopy) … konec mě úplně pohltil.

  cukrovka

  27. února

  Opravdu skvěle napsaná detektivka od které se nelze otrhnou. Agatha Christie je úžasná spisovatelka

  klarafialova

  24. února

  Kniha mě opravdu nadchla svou napínavostí a promyšleností! Od malička miluji detektivky, které jsem dosud jen sledovala v televizi. Chtěla jsem si i nějakou přečíst a tohle je první detektivní knížka, která mi doposud padla do ruky. Jsem z ní opravdu nadšená, je opravdu čtivá! Nemohla jsem se dočkat konce, kdy se konečně dozvím, kdo je vrah! Nebylo to vůbec jednoznačné, vraždy byli opravdu promyšlené a konečné rozuzlení celého příběhu bylo víc než překvapivé! Christie mě opravdu povzbudila k tomu, abych častěji četla takové detektivní příběhy, neboť mě to opravdu baví.

  Rhodos

  21. února

  Kniha mě nadchla,velmi čtivá,napínavá.Na vraha jsme měla svého kandidáta,ovšem několikrát jsme si řekla,že snad se tam opravdu někdo ukrývá. Nakonec se mi mé podezření potvrdilo.Jak to vrah udělal,bylo velmi mazané a obdivuhodné,že ho při svých činech nikdo nespatřil…Jsme ráda,že tento kousek mám ve své knihovně a určitě se k němu za nějaký čas vrátím.

  Penelope90

  19. února

  Přiznávám se, že jsem knihu četla jen díky tomu, že mě nadchl film…musím říct, že ani kniha mě nezklamala…naopak přečetla jsem ji jedním dechem během dvou dní a to jenom proto, že mě od čtení zdrželo zaměstnání. Kniha rozhodně překvapí svým závěrem.

  Abrakadabra

  19. února

  Zápletka knihy je promyšlená do posledních detailů. Postavy se chovají vcelku logicky a celkově je příběh na svou dobu originální. Napětí postupně graduje, až do velkého finále a můžu vás ujistit, že nebudete tušit kdo je vrah. Zdá se, že má kniha vše, co by měla správná detektivka mít. A přesto nemůžu hodnotit tak vysoko jako ostatní. Celé mi to přijde zbytečně překombinované, určité situace ne zrovna uvěřitelné. Ne nadarmo se říká, že méně je někdy víc. Za mě takový mírný nadprůměr.

  Markéta:)

  15. února

  Ještě lepší, než jsem čekala!

  stopni

  14. února

  Není co dodat – "královna detektivky"…… 🙂 Skvělé…

  jajakozena

  13. února

  Geniální…bavila mne, tak moc, že jsem nešla ani spát, jen abych ji nemusela odložit.

  Petulik1996

  13. února

  Skvělá kniha. Vždy mě u Agathy překvapí ten konec.

  Sabinaski

  12. února

  Boží. Věděla jsem, do čeho jdu, přesto jsem byla neustále vším překvapená. V detektivkách nebo hororech jsem vždycky naivní a nikdy nevím, kdo je vrah. A Agáta překvapí pokaždé. A jak je brutální vraždit podle dětské říkanky, což? Opět jsem knihu přečetla jedním dechem a dočítala v noci – a neuvěřitelně jsem se bála! 😀 Takhle mi nenahnal strach ani Sněhulák.

  Spoiler: Na ostrově bylo jen 10 lidí, vždyť se mezi sebou spočítali a celý ostrov prohledali. I tak jsem si říkala, že tam přeci musí být někde nějaká skulina ve skále nebo snad tajná katakomba? Vždyť se pak mezi sebou navzájem kontrolovali a vypadalo to, že to nemůže být nikdo z nich. Chtěla jsem jim úplně poradit, ať se proboha řídí tou říkankou, vždyť mohou na sebe dávat větší pozor? Taky jsem si říkala, že Agáta má navíc, než aby udělala vrahem jenom někoho z oněch 10. Doufala jsem, že je vrahem snad nějaký nadpozemský člověk, což by mi do Agáty nesedělo, nebo snad někdo v neviditelném plášti nebo někdo, kdo má křídla? A ejhle přeci jen to byl někdo z oněch 10. První to vypadalo, že to fakt bude ten doktor. A bum. Zase zvrat. Vážně jsem si myslela, že vrah ten soudce být nemůže! Vždyť z toho udělal tak skvělé pátrání! Ohromné, královno detektivek!!!

  Peleus

  10. února

  Prázdný ostrov u anglických břehů odříznutý od okolního světa. Velký dům s mnoha pokoji a tmavými chodbami. Deset lidí, kteří se navzájem neznají a jsou hosty jistého pana N.Z.Namyho. Ten se návštěvníkům doposud neukázal, avšak díky jeho pokynům všichni mají zajištěno příjemné prostředí, dobré jídlo a pohodlné spaní.

  Nezvyklá pohostinnost netrvá dlouho a obyvatelé domu si zakrátko uvědomují, že jsou v pasti šíleného vraha, jež sklapla v okamžiku jejich příjezdu na Černochův ostrov. Utéct je nemožné. Atmosféra houstne. Rodí se vzájemná podezření. Pouze zlověstná dětská říkanka a z kuchyně postupně mizící porcelánové figurky malých černoušků vedou odpočet do konce této děsivé hry.

  Oproti klasickým detektivkám je v Deseti malých černoušcích citelný příklon k hororu a mystice. Nejde o vyšetřování ve stylu Hercula Poirota či slečny Marplové, kdy si čtenář uvědomuje, že ať se stalo cokoli, vše má logické důvody, na které geniální vyšetřovatelé přijdou a v závěru srozumitelně vysvětlí. Tento román je naopak tvořen samými nedořečenými větami a polostíny. I po přečtení poslední stránky zůstává pocit, že ne vše, co se událo, lze logicky (s vynecháním tajemna) vysvětlit.

  Deset malých černoušků (Ten little niggers, angl.)
  Překlad: J.Z. Novák

  Deset malých černoušků hostil děda Vševěd,
  jeden z nich se zakuckal, zbylo jich jen devět.
  Devět malých černoušků chtělo sypat kosům,
  jeden se včas nevzbudil, zbylo jich jen osm.
  Osm malých černoušků vyšlo si hrát před dům,
  jeden z nich se potloukal, zbylo jich jen sedm.
  Sedm malých černoušků šlo naštípat klest,
  jeden z nich se posekal, zbylo jich jen šest.
  Šest malinkých černoušků chtělo vybrat med,
  čmelák píchl jednoho, zbylo jich jen pět.
  Pět malinkých černoušků k soudu spolu míří,
  jeden z nich se soudcem stal, zbyli jenom čtyři.
  Čtyři malí černoušci nechali všech pří,
  jeden z nich šel pasti klást, šli do světa tři.
  Tři malincí černoušci šli ulovit lva,
  medvěd sežral jednoho, zbyli jenom dva.
  Dva malincí černoušci chodili dvě hodiny,
  jeden klesl na skále, a tak zbyl jen jediný.
  Jeden malý černoušek vztek měl na svět zrádný,
  proto se sám oběsil – a tak nezbyl žádný.

  Kalepe

  06. února

  První knížka, kterou jsem od autorky četla a jsem nadšená! Je vážně perfektně napsaná, nedá se snad ani na chvíli při čtení nudit, žádné zdlouhavé nicneříkající scény, jen skvělý napínavý vodopád prožitků! Prostě pecka!

  Deena_

  06. února

  Moje prvni detektivka a nejspis nebude posledni! Neskutecne poutavy dej ktery vas donuti neustale premyslet kdo je vrah!

  PavlínaAlžběta

  04. února

  Za mě jedna z nejlepších detektivek vůbec, kterou Christie napsala a co se týče audioknihy, skvělý výběr vypravěče pana Vladimíra Čecha, jehož je obrovská škoda. Poslouchala jsem ve špitále a léčilo 🙂 Knihu jsem četla ještě na střední i shlédla filmové zpracování. Nebudu zde popisovat anotaci, jak mají někteří uživatelé ve zvyku, ale samotný námět na detektivku je geniální. 10 lidí ruzných společenských vrstev různých zaměstnání, kteří na první pohled nemají nic společného dostanou pozvánku, neznámé místo, obrovské sídlo, pouze služebnictvo, žádný hostitel. Na místě v jídelně stojí 10 postaviček, které začnou dle známé říkanky den ode dne mizet a postupně jsou vražděni jeden z pozvaných za druhým. Kdo je vrah? A co mají všichni společného? Pomoc nikde a strach, zoufalství hrdinů a hlavně napětí se dá krájet. Skvělý počin od geniální Agathy. Vtáhne vás do děje, jak při čtení, tak i poslechu.

  Azmodan

  04. února

  Pěkný příběh, poměrně zajímavý a dle mého názoru prakticky neřešitelný. Dá se přečíst jedním dechem, ale člověk se k němu už nikdy nevrátí a to ani v myšlenkách. Oddechovka před spaním a z tohoto pohledu je plus, že to není klasický krvák jako Bílé kosti nebo Nesbův Sněhulák. Co mě pobavilo je z dnešního pohledu neakceptovatelný rasizmus, který v té knize působí jako naprostá samozřejmost tehdejší doby. Ostatně už název "Ten little neggers" by dnes asi neprošlo – kontroverzní, povyk vzbuzující a v té době naprosto přirozený název :o)
  Za přečtení stojí, ale v mých "top ten" nikdy nebude a myslím si, že i Agátha napsala lepší věci.

  Nuray

  04. února

  Nejdřív jsem viděla divadelní hru, poté po letech jsem si přečetla knihu. Dokonalost ! 🙂

  aetos

  03. února

  Čte se jedním dechem.

  Karola050716

  03. února

  Naprosto geniální, žádné dlouhé popisy prostředí, jen drama, které vám zamotá hlavu…a kdo uhodl rozuzlení, tak tomu smekám 😀

  edith79

  01. února

  Skvělé čtení. Agathu Christie jsem dlouho neprávem opomíjela. Moje první čtenářské setkání s touto dámou ve mně zanechalo parádní dojem a rozhodně se vrhnu i na její další díla.

  jana1976

  29. ledna

  Senzace!!!

  Noita

  29. ledna

  Fantaskní "detektivka" s pozdně secesním přídechem tajemna.
  Nejvtipnější jsou fakta okolo anglické verse, která v současnosti zní "A nezůstal ani jeden" a dětská říkačka je předělána z deseti malých černoušků na deset malých vojáčků :-))