Deníky Mistra a Markétky Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Deníky Mistra a Markétky

Tato kniha umožní českým čtenářům nahlédnout do vnitřního světa jednoho z nejvýznamnějších autorů ruské literatury 20. století M. Bulgakova, autora románu Mistr a Markétka, který se stal jedním z erbovních děl světové literatury 20. století. Cesta k tomuto románu byla svízelná – – úspěchy střídaly prohry, nadšení, deprese, někdy blízké zoufalství. Autor začal psát svůj deník v roce 1921 po příjezdu do Moskvy. V roce 1926 mu byly při domovní prohlídce zabaveny tři sešity deníků zároveň se sci-fi novelou Psí srdce a trvalo skoro čtyři roky, než mu byly vráceny. Proto se Bulgakov rozhodl, že s psaním deníku skoncuje, a v roce 1933 požádal svou ženu Jelenu Sergejevnu, aby založila svůj deník. A tak její zásluhou sledujeme autorovu tvůrčí činnost, každodenní boj s byrokracií, dohlédajícími orgány, jeho myšlenky i názory, zápas o možnost vlastního vyjádření i zkušenosti ze spolupráce s divadly, především s MCHATem a později s Velkým divadlem, zmařené plány až po těžkou chorobu a smrt. Jelena Sergejevna se stala pečlivou kronikářkou svého muže. Oba deníky doplněné korespondencí vydávají cenné svědectví o zápasu autora s mocí a o tragickém údělu tvůrce v totalitním režimu. Přeložila Alena Morávková.Kniha v českém jazyce!


Stažení Deníky Mistra a Markétky zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Deníky Mistra a Markétky (0.00 EUR)


Stažení Deníky Mistra a Markétky zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Dnevnik Mastera i Margarity (2001)

  Žánr:
  Literatura světová, Literatura faktu
  Vydáno: , Academia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  bejan

  30.07.2017

  Nejzajímavější a největší částí této knihy jsou deníkové záznamy Bulgakovovy ženy Jeleny. Dozvídáme se tak hodně o B. životě, o lidech se kterými se stýkal, i o životě v bolševické Moskvě 20. až 40. let.
  Deníky samotného Mistra zabírají v knize jen asi prvních 50 stran. A je vlastně škoda, že se zachovaly. Bulgakovův antisemitismus, který na mnoha místech textu prosakuje mě rozčaroval a zklamal. Míšo, Míšo…

  meera13

  13.09.2014

  Podle mě je anotace mírně zavádějící. Vzhledem k tomu, že deník M. A. Bulgakova zabírá cca desetinu knihy (50 stran), těžko může být řeč o nějakém vhledu do vnitřního světa. Stežejní částí knihy je deník Bulgakovovy ženy Jeleny Sergejevny. Ta spíše přibližuje okolnosti vzniku děl a způsob života Mistra. Také je přehlídkou osobností i "osobností" tehdejší kulturní scény v SSSR a dokresluje atmosféru doby. Podobně jako samotný román Mistr a Markétka. Stojí za přečtení.