Delfíní lidé Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Delfíní lidé

Vypravěčem knihy je šestnáctiletý Erich, který se svou matkou a mladším bratrem Zeppim opouští válkou zdecimované Německo, aby začali nový život ve Venezuele.Čeká tam na ně Klaus, bratr jejich otce, který padl na frontě. Barvité prostředí slouží jako kulisa střetu kultur – Evropanů a domorodého pralesního kmene –, stejně tak k odkrytí povah a minulosti všech účastníků.

——————————————————————————–
Kniha v českém jazyce!


Stažení Delfíní lidé zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Delfíní lidé (0.00 EUR)


Stažení Delfíní lidé zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Dolphin people (2006)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Argo, Triton
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  Tyet

  25.11.2017

  Tuhle knížku od Torstena Krola, kde vypravěčem je šestnáctiletý kluk, jsem přečetla za jediný den, je opravdu tak čtivá a napínavá.
  Vdova po hrdinovi Wehrmachtu se dvěma dětmi opustí hned po skončení války zničené Německo a vypraví se za svým švagrem, který jí nabídl sňatek, do Venezuely. Tam, jak věří a doufá, je čeká nový život. Jižní Amerika se, jak víme, stala po válce útočištěm mnoha nacistů a bohužel ani strýček Klaus (takový druhý Mengele) není výjimkou. I když se dějiště románu, džungle povodí Orinoka, stane šíleným a krvavým kabinetem hrůz, přesto má kniha dobrý konec v tom smyslu, jaký je tématem celé knihy. Je to totiž antirasistická agitka, ale velmi pěkně podaná, věřte mi. My lidé jsme opravdu divné plémě. Když se pokusíme na celou historii lidstva podívat trochu z výšky, je to vlastně sled vyhlazovacích válek. Krásné lidské činy, které zastíní tuhle touhu po krvi, aby člověk pohledal. Ale jsou. Jen jsou většinou komorní, velmi osobní a odehrávají se vskrytu.

  sick.boy

  02.02.2017

  Tohle příjemný překvapení mi dala přítelkyně k dvaadvacátým narozeninám. Hlavní hrdina/vypravěč je tedy o celých šest let mladší, přesto mi dokázal vyrazit dech. A to minimálně v každý kapitole.

  Ingredience: Rodinka jež utíká z poválečného Německa, kde by je nejspíš zlynčovali, exotika venezuelských pralesů, indiáni, nácci, dobrodružnost a hlavně spousta úchyláren a podivností. O těch čte rád každý a kdo říká že ne, má doma nejvíc knížek od Bukowského plné slepených stránek.

  Kniha vyniká nad ostatní svou neustálou překvapivostí. Po celou dobu jsem netušil kam se děj vyvine, žádná klišé se nekonají. Prostředí pralesa k tomu sice vyzývá, ale autor je dostatečně zvrácený na to, aby naservíroval originální příběh s krásně podivnou atmosférou.
  Indiáni, kteří udávají tón příběhu jsou vykresleni bez jakéhokoli idealizování, konečně. Střet jejich přírodního, drsného životního stylu s dojčlandüberupjatostí je tak zábavný, že i kdyby v knize nebyla jiná zápletka, stejně dám 5/5. Jenže se toho udá spoustu a každý si to nějakým způsobem odnese, občas se z toho trošku kroutí prsty u nohou.

  Pokud stavíte naší "civilizovanou" společnost nad tu "divošskou", kniha asi není pro vás. Protože jste blbci.

  Aura tajemna ohledně neznámé identity autorovi knize jen přidává plusové body. Doufám že Torsten Krol zůstane navždy Torstenem Krolem a Delfíní lidé kniha od autora bez tváře.

  pietroaretino

  08.10.2015

  " Máma mě kdysi nosila v břiše a já jí pak vyšel z těla vagínou. Teď jsem měl v žaludku pro změnu já ji a brzy mi měla z těla vyjít zadkem. "

  playada

  06.11.2014

  Spisovatel je šílenec.

  Akana

  12.03.2012

  Zdá se mi jako by román klamal tělem. Vyprávěný je velmi prostě, jako dobrodružný příběh, ale myšlenková náplň je hlubší, než by styl psaní napovídal. Stejně tak cítím trochu nepoměr mezi bizarností a brutalitou některých pasáží a jejich věcným podáním a tuším, že právě to byl záměr. Zkrátka nevím tak úplně s jistotou, jakou hru se mnou autor hrál, tím spíš, že se sám skrývá pod pseudonymem, ale hra to byla rozhodně zajímavá.

  Verun

  08.03.2012

  Ze začátku se kniha tváří jako dobrodružný román, ale s vyvíjejícím dějem se spíše vyvine v psychologickou studii. Sledujeme jak odloučení od civilizace mění psychiku lidí a jak tříbí jejich povahu a charakter. Do toho ještě vyplouvají kostlivci ze skříně 2.světové války (kniha se odehrává krátce po ní). Určitě doporučuji ke čtení, nejedná se o knihu příliš náročnou, ale o to více mě těší, že její myšlenka byla hluboká a něco ve mně zanechala.