Dar Ašera Leva Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Dar Ašera Leva

V roce 1990 se americký židovský spisovatel Chaim Potok vrátil po osmnácti letech k hrdinovi své slavné knihy Jmenuji se Ašer Lev, aby pokračoval v jeho fiktivním osudu. Ašer Lev se v něm přes odpor své přísné židovské komunity i odpor svého otce stane malířem a proslaví se kontroverzním obrazem ukřižování. Jako ve skutečnosti i v příběhu uplyne dvacet let. Ašer Lev je celosvětově uznávaným umělcem a žije i s rodinou v Paříži. Přesto má stále pochybnosti o svém pravém životním povolání. Úspěch mu nepřinesl to, co očekával. Ašer Lev se vrací do své newyorské chasidské komunity na pohřeb milovaného strýce. Je stále zatracován, ale v jeho synu se zhlédne Ašerův otec, velký rebe, který hledá, komu by předal své poslání. Chaim Potok ve svém románu opět rozehrává dramatický příběh o tom, jak je složité opustit svět a tradici, jež ho formují.Kniha v českém jazyce!


Stažení Dar Ašera Leva zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Dar Ašera Leva (0.00 EUR)


Stažení Dar Ašera Leva zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Gift of Asher Lev (1990)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  novecento

  26.03.2017

  Kniha Chaima Potoka Dar Ašera Lva vyšla v nakladatelství Argo r. 2003 a je vyprodána.
  Není ani v antikvariátech. Dá se ale běžně koupit její slovenská verze z nakladatelství Artforum, ve velice dobré kvalitě papíru a tisku, včetně obalu, který vystihuje o čem kniha je. Příběh navazuje na předcházející knihu. ,,Jmenuji se Ašer Lev,,. Čtenář musí přečíst nejprve tuto knihu, jinak se ochudí o polovinu poutavého příběhu. Se čtením jsem neměl problém. Dokonce po přečtení asi 200 stran se mi zdál sen o Ašerovi ve slovenštině. Dějově uběhlo pár let a Ašer, který musel odejít na pokyn rebeho-náboženského vůdce z amerického Brooklynu do Francie, žije v Saint-Paul-de-Vence, kousek od Středozemního moře. Má rodinu a nové přátele z řad výtvarníků a spisovatelů. Příběh je opět mnohovrstvý, kdy sledujete přátelství Ašera se sochařem Jacobem Kahnem, který byl Picassovým přítelem. V knize se táhnou samostatné dějové linie Ašerova otce, matky, ženy Devory a dětí. Dar Ašera Lva není jen v jeho talentu malování, ale překvapivě po smrti strýčka Jicchoka i o jeho daru v závěti, která rozbouřila již tak divokou náladu v chasidské komunitě ortodoxních židů.
  Ašer je opět zmítán mezi nenávistí okolí a svým talentem. Navíc tuší, že má přijít o syna. Avrumel je již ve svých pěti létech vybrán za budoucího rebeho -náboženského vůdce. Autor se vrací k holocaustu, rozmlouvá v myšlenkách se Cezánnem, Pissarrem, Rainerem Mariem Rilkem, a všudy přítomným Picassovým stínem. Přiblíží se Vám také svět židovské kultury, každodenní rituály, povinnosti i radosti, ale i boj o své bohem dané právo na území Izraele. Knihu doporučuji.

  Damato

  30.06.2015

  Určitě stojí za přečtení, nakonec problémy se vztahy v židovské komunitě, nebo v klasické rodině se řeší na stejné úrovni, ale protože židovské víře ani trochu nerozumím, přesto, že jsem se snažila z trocha informací, které se dají sehnat alespoň trochu pochopit- tak nemohu z pár knih, které jsem od Ch. Potoka četla posoudit, jestli se Ašer vždy zachoval, tak měl- případně, jak by se měl chovat syn k otci a později k dalším členům své vlastní rodiny. Byl to svým způsobem velký sobec, ale protože měl velký talent a chtěl něco dokázat, tak asi jiný být nemohl. Chvílemi to na mě působilo až depresivně, ale po přečtení jsem knihu hned neodložila, ale až vlastně po přečtení o tom všem co jsem četla začala o přemýšlet. Takže určitě si zaslouží plný počet *

  eiramka

  02.04.2014

  Vhled do života chasidské komunity – pro mne v mnoha směrech nepochopitelný ale fascinujcící svět. Složitá síť vztahů, kde tragická minulost tolik ovlivňuje přitomnost a každý aspekt rodinného života. Ke konci knihy jsem měla na Ašera děsný vztek – jeho rozhodnutí může asi pochopit jen člověk vychovávaný stejně jako on….skvělá kniha v každém případě.

  Amnesiac

  05.10.2013

  Pokračovanie sa mi akosi viac pačilo, bolo kompaktnejšie a autor toho Ašerovi ,,naložil" viac ako v románe volám sa Ašer Lev.

  Karcoolka2210

  18.06.2013

  A život Ašera Leva pokračuje v druhej knihe. Má už vlastnú rodinu, deti, kariéru a pokojný život vo Francúzku. Smrť blízkeho člena rodiny túto pohodu naruší a Ašer sa po rokoch vracia domov. Je zasa vystavený tlaku svojho náboženstva, okolia v ktorom sa ocitne a zo strany svojich rodičov. Ašer zasa rieši dilemu, ale tentokrát sa už netýka len jeho, ale aj jeho milovaného syna.
  Pre mňa osobne skvelé pokračovanie, veľmi sa mi páčia vzťahy v Ašerovej rodine, deti k rodičom a naopak. A zasa zaujímavé čítanie aj z pohľadu židovského náboženstva a tradícií. Možno trochu slabšia časť knihy bola, keď sa Ašer vybral na pár dní do Francúzska, ale ináč veľmi dobré pokračovanie.
  Škoda, že Potok nenapísal aj ďalšiu knihu, teda mňa osobne by zaujímalo ako sa bude ďalej vyvíjať Ašerov život a život jeho rodiny, hlavne jeho malého syna.

  kadgam

  05.03.2013

  Pohľad do prostredia židovskej komunity. Nie je taká bohatá na dej,ako Volám sa Ašer Lev, zaoberá sa viac vnútorným životom rodiny.

  zuzulique

  19.09.2011

  Kniha je pomerne slabšia ako Volám sa Ašer Lev, ale keďže som si postavu Ašera navždy uložila hlboko v srdci, tak ma jej ďalšie osudy veľmi zaujímali. Dar Ašera Leva je skôr kniha hĺbavá, plná myšlienok, takmer bez deja, no napriek tomu ďalšia z výborných 🙂