Ďábelská garda Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Ďábelská garda

Příběh veteránů SS, většinou bojovníků proti partyzánům, kteří po ukončení 2. světové války bojovali proti Việt Minhu ve francouzské Indočíně.
Hlavním hrdinou a vypravěčem je Hans Josef Wagemüller, SS-Obersturmführer. Příběh začíná u Liberce v květnu 1945, popisuje masakr německých zajatců Rudou armádou a následně průchod vojáků Čechami do Bavorska. Wagemüller poté utekl do Švýcarska a následně vstoupil do Cizinecké legie, kde se setkal se svými přáteli z války.
Byl poslán do Indočíny, kde byla vytvořena zvláštní německá jednotka, v čínské pohraničí známá jako Yang Kou-Tse – Bílí Ďáblové. Wagemüller a jeho jednotka bojovali v Indočíně 5 let, byli staženi rok před Dien Bien Phu.
Kniha je úžasně čtivá, napínavá, děj má spád. Je v ní popsáno mnoho metod protipartyzánských zásahů a různé druhy pyrotechnických nástrah. Velmi často se autor zabývá vztahem místních civilistů k partyzánské válce, jejích neštěstí podle hesla "Kdo není s námi, je proti nám". Je v ní popsáno i velmi mnoho ukrutností spáchaných Vietminhem a Číňany.

3. vydání.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Ďábelská garda zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Ďábelská garda (0.00 EUR)


Stažení Ďábelská garda zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Ďábelská garda (1.)

  Originální název:

  Devils guard (1971)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Válečné
  Vydáno: , Elka Press
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (27)

  Přidat komentář

  KAREL6725

  16. února

  Vynikající kniha , já tohle za fikci nepovažuju . Německo prohrálo válku , neměli kam jít , kdyby se vrátily tak jako esesáky by je postavily ke zdi tak že Cizinecká se nabízela sama jiná řešení nebylo. SS patřily k tomu nejlepšímu co Hitler měl ,tohle nabyli žádný ořezávátka. Nejvíc mě pobavilo , když si odvezli Carla , který vyslýchal na pražském gestapu a říkal tam promluvil každý . Lepší zabíjet komunisty Indočíně než smrt , já jim fandil . Komunismus je strašná nemoc . Plný počet hvězd .

  Vlk.kh

  31.12.2017

  Jak už tu psali někteří přede mnou, nejsem schopen posoudit do jaké míry jde o fikci, nebo fakta. Ale napsané je to setsakra dobře. Už to, že začátek příběhu se odvíjí v Čechách u Liberce mě ke knize spolehlivě přikovalo. Děj je místy drsný – ostatně, jedná se o válku – ale troufám si říci, že kdyby se poněkud nestandartní a přímočaré postupy herr Wagemullera a jeho sebranky hrdlořezů použili v některých dnešních vleklých konfliktech, rozhodně by to nebylo na škodu.

  werewolf88

  04.12.2017

  Fikce nefikce, je to sakra dobrá knížka a historicky to má hlavu i patu od začátku do konce. Takže já si budu dále namlouvat, že to fikce není. Samozřejmě jsem Hansovi a jeho Gruppe draj fandil jako blázen a schvaloval vše co dělali. Dokonce jsem byl takové hovado a zašel tak daleko, že mi štvalo, že v závěru trošku vyměkli.-)

  frantisek8863

  28.07.2017

  Netuším do jaké míry je tato kniha fikce. Zda a kolik je v ní reálného, ale četl jsem všechny díly dvakrát možná i třikrát. Popisují brutalitu války a jak mít větší pravděpodobnost ji přežít.Hrát podle svých pravidel.Popisované děje jsou napínavé a mají spád. Občas si v knihách náckové dělají alibi pro to co se dělo za 2. světové války a jindy jim člověk drží palce a žasne nad jejich urputností a německou vojenskou efektivností, ale beru to vše tu více, tu méně s rezervou.Za mě parádně čtivé vojenské příběhy z Vietnamu.

  1888t

  04.01.2017

  Ty knížky jsou dobry

  1888t

  04.01.2017

  Jenom pitomec může napsat o elitních jednotkách ss to co napsal. Ve svý době to byly nejlépe vycvičeni a morálně odolní jednotlivci ,kterým velel ten nejlepší z nich. To že Vietnamci od nich dostávali na prdel je historicky známo. Jejich metody je nenaučila válka v Indočíně ,ale jejich dovednosti z bojů za ll.svetove války. Mezi jiným ,je tam spousta ,,fíglů,,ruských jednotek . Vietnamci předtím moc nebojovali a proto byli Němci tak úspěšní.

  Y2T

  03.01.2017odpad!

  Kniha je jen fikce spisovatele, který si chytře spočítal, že v době války ve Vietnamu se takováto kniha bude dobře prodávat, bez ohledu na obsah. Nejde o skutečnost, ale beletrii.

  Kdo si chce přečíst seriozní literaturu faktu, může sáhnout po dvou výtečných knihách českého historika Kudrny, která vychází zejména z výslechů českých zajatců a přeběhlíků z cizinecké legie prováděných StB, ale i z archivů Legie, rozhovorů s žijícími veterány atd.

  Bert77

  04.07.2016

  Když jsem ji četl, tak mne šokovala. Ne kniha, ale skutečnosti, které popisuje. Konec války i dobu po ní ve zcela jiném světle. Vše je totiž jen obchod…

  Ebon

  13.03.2016

  Čtivé, brutální. Elita jednotky má trochu nadlidské schopnosti. Zatím jsem neprověřoval historickou věrohodnost s pohyby jendotek. Velmi protikomunistické, což mě neuráželo.

  matej7491

  05.11.2015

  Nenašiel by sa niekto kto by mi bol ochotný predať 3ju časť? Podarilo sa mi zohnať prvý aj druhý diel a obe sa mi veľmi páčili ale tretí diel už je len ako e-kniha čo rozhodne odmietam čítať cez PC. Takže ,ak by sa našla nejaká dobrá duša, určite by sme sa dohodli.

  mpb1913

  30.10.2015

  To že Francouzská cizinecká legie byla prošpikována bývalými členy Wehrmachtu a SS je skutečnost. Na jak moc reálném základě je postavena tahle kniha nedovedu posoudit. Silně protikomunistická agitka, což mi vůbec nevadilo. Co mi vadilo byly až nadlidské schopnosti a ryzí charaktery německých velitelů.

  MaroCZ

  16.10.2015

  Četl jsem jen první díl. Skvěle napsaná kniha, evidentně z pera někoho, kdo ví, o čem píše. Nicméně opravdu jde o fikci.

  pavel80

  16.10.2015

  Celá trilogie je psaná neuvěřitelně čtivě, naprosto otevřeně a brutálně popisuje boj jednotky francouzské cizinecké legie, složené z bývalých německých vojáků 2. světové války (nejen jednotek SS, ale i ostatních zbraní) v tehdejší Francouzské Indočíně a posléze stejných lidí ve službách USA ve Vietnamu. Také jsem pátral po autentičnosti líčených událostí, je jisté, že kniha má přinejmenším reálný základ. Celá taktika boje jednotky je postavená na způsobu oko za oko – zub za zub, s tím, že armády "civilizovaných" zemí si tento postup z morálních a politických důvodů dovolit nemohou, díky čemuž pak boje dopadly tak jak dopadly, protože tahle jednotka samozřejmě v celkovém kontextu nic změnit nemohla. Ne že bych byl nějaký obdivovatel násilí, ale při čtení jsem si často říkal, jak jsou tehdejší události, jednání a postoje politiků a vojenských velitelů bohužel podobné s vývojem událostí v dnešním světě. Možná by se v některých případech taková jednotka hodila…

  Jarda Burgan

  09.07.2015

  Syrové až brutální (ač brutální scény jsou popisovány "jen tak mimochodem"), silně protikomunistické (to mám rád), mající spád, čtivé.
  80%

  svickop

  21.03.2015

  Tuto trilogii jsem zhltnul během několika hodin, je to velice svižné čtení a pak následovala otázka, je to skutečně pravdivé? Proto jsem zavítal i na zahraniční fóra, kde řeší stejnou věc. Jen tam ovšem někteří šli skutečně do hloubky a zjišťovali, jaké plamenomety mohli mít, zda skutečně fungují tlumiče z bambusu a bláta a dokonce tam někdo vyšťoural i typ kluzáku, se kterým tam létali. Takže se přikláním k názoru, že tato trilogie má reálný základ.

  Neferkare

  13.03.2015

  TO: toecutter. Po přečtení knihy jsem měl na stejný názor. Než jsem se před x-lety v Německu sešel na střelecké soutěži s jedním… Byli jsme tam aktivní vojáci i veteráni. Jeden hodně postarší veterán byl jediný v uniformě LE. Vzhledem k tomu, že francouzsky hovořím lépe než německy a mám i z jistých důvodů blíže k francouzské armádě tak jsem jej oslovil. Večer po pár šnapsech se pan seržant odvázal. Vylezlo z něj, že je bývalý voják SS, který utekl po válce do LE. No a mimochodem bojoval i v Indočíně. Myslel si, že jsem ,,naladěn" na jeho vlnu a tak se rozpovídal. Ta Ďábelská garda musela být napsaná podle skutečnosti. Po nějaké hodině poslouchání se mi z toho individua chtělo zvracet.

  toecutter

  07.03.2015

  Velice dobře napsaná kniha-ovšem smyšlený román od profesionálního spisovatele,tvářící se jako reálná výpověď ve mě moc důvěry nevzbuzuje.Nevím,jestli se kniha alespoň z části zakládá na nějaké pravdě,jde každopádně o fikci vydávanou(a vyprávěnou)jako autentické dílo-ostatně jako třeba Keneallyho Shindlerův seznam sfilmovaný S.Spielbergem a dnes velice hojně používaný jak se to komu hodí-kniha dobře napsaná,historická hodnota pro mě absolutně nulová

  rabor

  21.10.2014

  Kontroverzní a jedinečná výpověď esesáckého velitele, jehož mír a poválečný vývoj odvrhl až do džunglí Indočíny, kde se z podobných existencí vytvořil speciální německý prapor a pod záštitou francouzské cizinecké legie pokračoval v boji s komunismem. Docela příjemně mě překvapila vypovídající hodnota tohoto díla. Nechci polemizovat o reálnosti této výpovědi (ať si každý udělá obrázek sám, až si jí přečte), každopádně kniha púsobí dojmem, že není příliš daleko od pravdy. Styl je spíše strohý a odpovídající vyprávění vojáka (nečekejte žádné jinotaje, filozofické úvahy nebo surrealistickou imaginaci). Němci se při boji s vietminhem řídí heslem "účel světí prostředky" a "hrajeme podle jejich pravidel" takže popis jednotlivých akcí připomíná spíše výčet válečných zločinú, múžeme s tím nesouhlasit, přesto se nedá zapřít vyšší úspěšnost takového boje.

  "Vydavatel nanejvýš dúrazně podotýká, že vydání této knihy v žádném případě neznamená, že by jakkoli souhlasil či omlouval činy a názory v knize popsané" – no, řekněte sami, nezní takový úvod u takovéto knihy vyloženě slibně?

  Patapuf

  30.08.2014

  Všichni říkali jaký jsou to jatka, ale řekl bych že sem četl horší věci….. tato kniha je svědectví o tom, jak se lidi nedokážou poučit z chyb druhých… Myslím Američany, kteří tam naběhli po nich…

  Kačudovič

  22.03.2014

  Legie plná bývalých, odepsaných esesáků oproti boleševickou propagandou zfanatizovaným příslušníkům tehdejšího Vietminhu. To snad ani nemohlo dopadnout jinak, než pořádnou řezničinou.

  DreamR

  11.12.2013

  Tahle kniha mě docela dostala. Dost naturálně popsané praktiky válečných zajatců, jejich mučitelů a metod. Chystám se na další dva díly.

  p248

  12.09.2013

  Realita je někdy drsnější než jsme schopni připustit. Jedna z mála knih , kterou jsem zvládl na jeden zátah.

  kosmi

  07.09.2013

  Hodnotím knihu, ne to o čem se v ní píše. To co popisuje je jako z jiné planety, vesmíru, dimenze. Něco neskutečného.

  Sirtlan

  30.04.2013

  Tuhle knihu doporučuji i přes to, že si nemyslím, že každý je schopen ji pochopit a strávit. Proto opatrně než si na ni troufnete a zkusíte jí číst. Je to divoké a je to drsné, je to krvavé a je to o zabíjení. Ale je to pravdivé svědectví o něčem, o čem se málo ví, je to výpověď někoho, kdo chtěl žít. Neodvažuji se hodnotit ani soudit hrdiny za to co dělali. Nechám v kompetenci každého čtenáře, co si z knihy odnese.
  Je to kniha poměrně náročná, ale říká hodně a je to ten mnohdy opomíjený pohled. Odložte to, pokud to nedokážete číst. Ale dočtete-li to do konce, zjistíte, že to řeklo víc než umí sebelepší fikce a sebelepší noviny.

  Knišíl

  20.02.2013

  Jedna z nejkontroverznějších knih, které jsem kdy četl. Tentokrát se musím vyhnout hodnocení, protože se mi obsah knihy vůbec nelíbil (nejsem žádná padavka, ale právě ona samozřejmost zabíjení v knize mě pohoršovala), ale přestože je pravdivost Ďábelské gardy zpochybňována, hrůzy popisované v knize se nejspíš opravdu děly, a proto beru knihu jako svědectví o vedení efektivního boje a odpoutání o lidskosti pro přežití. Nebylo by tedy správné knihu odsoudit za popis pravdy, ač se mi nelíbí.

  Torvalds

  13.12.2011

  Brutální a krvavá řež odehrávající se ve Vietnamu ještě v dobách, kdy tam nepříliš šikovně vládli Francouzi. Čtení je to napínavé a opravdu nelze jen tak knihu odložit, chcete vědět, co se stane, co ti Němci zase vymyslí, jak to provedou, co komu udělají… Pro mě určitě jedna z těch lepších válečných knížek.

  harrous

  jedna z nejlepších knih,které jsem četl od Honzíkovy cesty.