Cizinec hledá byt Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Cizinec hledá byt

Cizinec hledá byt začíná v prosinci 1945 v New Yorku, kde český emigrant, lékař Václav Marek, marně hledá byt, v němž by našel stůl a klid ke své práci, jíž chce dokončit. Avšak je neustále zatahován do osobních problémů jeho hostitelů. Svoji práci nemůže nikdy dokončit, protože je něčím, co je mimo naše možnosti, je symbolem bloudění a tudíž je hlavní postava na nekonečné pouti života, na které nenalezne to, co hledá. Je člověkem, který nikdy nezakotví, je Ashaverem (věčným poutníkem).Kniha v českém jazyce!


Stažení Cizinec hledá byt zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Cizinec hledá byt (0.00 EUR)


Stažení Cizinec hledá byt zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Melantrich
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  holkaslebkou

  29.05.2017

  Dr. Marek, poutník, který touží jen po jediném – najít byt se stolem a klidem na práci.
  Vytyčil si zdánlivě jednoduchý cíl, ale jeho dosažení mu komplikují lidé, na které během své cesty narazí; postavy s lidskou tváří, které se neumí vypořádat se svou malostí a prázdnotu jinak, než že ji naplňují životy jiných (cizích) lidí.
  Výborná kniha s příměsí Kafky a francouzských existencialistů, ale pořád dostatečně unikátní.

  trudyy

  05.01.2016

  Pro mě asi nejlepší z Hostovského děl. S nepopiratelnou vnitřní hloubkou, plné rozporu snové touhy a syrové skutečnosti…

  ladyfromskye

  31.10.2014

  Román Cizinec hledá byt byl naprosto úžasný, ráda mu přiděluji plný počet hvězdiček, próza Dobročinný večírek mi v mnoha ohledech připadala jako slabší dílo, a proto jsem ji ohodnotila pouze třemi hvězdičkami.

  stopni

  19.03.2013

  Existenciální román s autobiografickými prvky. Určitá nezakotvenost, kterou zde autor naznačuje, stojí za zamyšlení…Odráží se zde i rozdílná mentalita Američanů a Evropanů…

  Graine

  16.08.2012

  Existenciální román, hlavní hrdinou je postava představující ,,cizince mezi lidmi“. Najdeme zde symboly věčného poutnictví, nesdělitelnosti, pocity osamocení, vykořeněnosti…

  honajz

  14.07.2012

  Kniha je velice čtivě a poutavě napsaná, je vidět, že v ní Hostovský zúročil své osobní zkušenosti. V popisu dokáže jednoduše a prostě popsat prostředí i postavy, že si je čtenář dokáže představit. Jen ten příběh samotný, nakolik mi vadí, jak z něj kape neředěná deprese, ale to je můj problém, se posléze stane stereotypním opakováním. Chápu, ano, jde o účel zaseknuté desky, aby byl osvětlen konec, ale přece jenom to začne po pár podobných stránkách nudit.

  WEIL

  18.08.2011

  Patrně stěžejní kniha autora, kdy člověk hledá kde by mu bylo dobře.
  A byt symbolizuje – mít svůj vlastní prostor, nebýt v něm rušen okolím, moci v něm žít tak, jak si člověk přeje.