Chlapec na dřevěné bedně Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Chlapec na dřevěné bedně

I v temných časech – zejména v temných časech – vyjde najevo síla a odvaha.

Leonu Leysonovi (narozen jako Leib Lejzon) bylo teprve deset let, když nacisté obsadili Polsko a jeho rodina byla donucena přestěhovat se do krakovského ghetta. S velkou dávkou štěstí, houževnatosti a odvahy Leyson přežil sadismus nacistů. Byly to především šlechetnost a vytrvalost jednoho člověka, muže jménem Oskar Schindler, které zachránily životy Leona Leysona, jeho matky, otce a dvou ze čtyř sourozenců.

Paměti dítěte ze Schindlerova seznamu zachycují s jímavou průzračností nevinnost malého chlapce a jeho střetu s nepředstavitelnou krutostí, bezprávím a zlem. Je pozoruhodné, že navzdory všemu utrpení, které paměti popisují, se jejich autor nenechal unést a zaslepit nenávistí a záští. Z každého řádku vyzařuje naděje, moudrost a lidská důstojnost. Tím jsou Leysonovy paměti výjimečné.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Chlapec na dřevěné bedně zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Chlapec na dřevěné bedně (0.00 EUR)


Stažení Chlapec na dřevěné bedně zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Boy on the Wooden Box (2011)

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (69)

  Přidat komentář

  Sotek43

  07. března

  Moc pekne psaná kniha, člověku se nechce az věřit co vše se dá vytrpět a přežít.

  zuza_zuzule

  26. února

  Nádherně a velmi citlivě zpracované téma otřesné doby během 2. světové války, kde jako hlavní hrdina vystupuje malý odvážný chlapec židovského původu, který má jako jeden z mála díky své snaze a velkému štěstí šanci přežít holocaust. Knížku jsem měla možnost číst před zhruba 5 lety, přesto ve mně zanechala velmi silné emoce. Doporučuji přečíst všem se zájmem o tématiku židovství, nacismu a 2. světové války.

  Trustty

  17. února

  Člověk může přečíst milion podobných příběhů a pocit z nich je stále stejně tísnivý a skličující. Opět krásně napsaný smutný příběh. O skutcích pana Schindlera bylo již mnohokrát psano…byl a i nadále zůstavá hrdinou oné doby. Doporučuji

  Ketrin.TR

  05. února

  Člověk může přečíst sebe větší hromadu knížek o hrůzném životě Židů v období války a stejně z toho bude pořád otřesen. Vzpomínky chlapce na dřevěné bedně vás naplní neskonalým smutkem z té vší nespravedlnosti, utrpení a zoufalství. Smutkem, že tohle zlo se opravdu dělo. Krásné vyprávění, které vzniklo z tak děsivých a temných časů.

  Veronika2017

  02. února

  Pro mě jedna z nejlepších i nejsmutnějších knih…

  Gaeberys

  24. ledna

  Kniha se zbytečně nezabývá detaily, příběh ubíhá plynule. Vděčné téma 2.světové války, které se neomrzí. Příjemný nepříjemný příběh

  Andrea2811

  22. ledna

  Velmi dobře a čtivě zpracovaná kniha.

  _Michelle_

  08. ledna

  Mrazivé téma zpracované s citem, tak bych charakterizovala knihu Chlapec na dřevěné bedně. Myslím si, že je velice dobře, že takovéto knihy vznikají, a že si připomínáme, že mír není samozřejmostí a zachovaní rodové linie může být vlastně dílem obrovského štěstí. Netuším, jestli dnešní děti, které jsou často zcela pohlceny konzumním způsobem života, dokáží porozumět alespoň zlomku toho, co je v knize popisováno, ale asi je třeba zkoušet jim předávat i tyto informace, aby se hrůzy minulosti již nikdy neopakovaly. Tímto samozřejmě nechci tvrdit, že dokáži zcela pochopit rozsah a hloubku hrůz, kterým byl autor knihy vystaven (myslím, že to dokáží jen lidé, kteří vše vytrpěli na vlastní kůži), jen chci říci, že když má někdo vše (či téměř vše) asi si jen s velkými obtížemi dokáže představit, že kdysi v blízkém Polsku vyrůstal chlapec, který neměl v podstatě nic.

  Zelza

  07. ledna

  Velmi ctive napsana kniha o zidovskem diteti, ktere prezilo valku.

  barus.rydlova

  06. ledna

  Velice čtivá a zajímavá knížka myslim že by toto téma měl číct každý aby věděl co se v té době dělo a vážil si víc svého života

  Landys

  31.12.2017

  Vyprávěnípodle skutečného příběhu. Knížka se čte dobře. Za mě doporučuji.

  melien

  30.12.2017

  Příběhy z dob valky jsou vždy dech berouci, nikdo z nás si nedovede představit co vše museli prožít. Je dobré si to připomínat!!

  JIVaJaH

  28.12.2017

  Další výpověď o době, do které bychom se nechtěli vrátit.Četlo se dobře.

  jelad

  13.12.2017

  Chlapec na dřevěné bedně – to je další částice do ohromného a přesahujícího příběhu Oscara Schindlera, který za hradbami svého smaltovaného království, s nacistickou páskou na košili, uchránil více než tisícovku Židů před plynovými komorami. Kdekoliv se objeví tato postava, běžný člověk přestává chápat. Nezištnost a neohroženost jeho chování je odzbrojující a razantně vystupuje i ve vyprávění malého polského Žida Leiba Lejzona (autor Leon Leyson). Oscar Schindler pro sebe krade celou knihu, jeho charisma přesahuje stránky textu, to k němu – jako ke spasiteli – směřují všechny tragédie, kterými si klouček od začátku války až do jejího konce prošel. Naděje a východisko se zhmotňuje v jediném muži a jeho seznamu. Oscar jako zachránce se chápe hlavní kladné role, přičemž znovu a zase upozorňuje na pravý význam hrdinství – dělat to nejlepší (ne)možné v těch nejhorších chvílích.

  Aveli

  11.12.2017

  Nádherně napsaný krutý příběh války. Knížka se četla naprosto sama. Ačkoli projednává o hrůzách boje o holý život, je tak mistrně napsaná, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Doporučuji všem přečíst, aby si každý uvědomil, že nikdo není černobílý, nikdo není jen hodný nebo jen zlý. Stejně jako pan Schindler, který dělal to nejlepší v té nejhorší době.

  Falda

  07.12.2017

  Kniha se četla naprosto dobře. Je to hrozné téma, ale krásně napsané kniha. Četla se sama.

  Tevik

  24.11.2017

  Strhující příběh skromného člověka, o hrůzách války.
  Tyto příběhy bych dala povinně číst mladým lidem, hned ji předám k přečtení svým dcerám.

  mafrid

  31.10.2017

  Vždycky když čtu nějakou knihu na toto téma, otvírá se mi kudla v kapse, zvlášť když jde o děti! Neskutečný!!!

  kytarka

  22.09.2017

  Nevím proč, ale pořád mám v hlavě to jak byl malý kluk nadšený ze zavedení elektřiny v domě a ze splachovacího záchodu! Jak málo tehdy stačilo ke štěstí… tohle je naprosto kouzelné mít radost z maličkostí a vážit si každého dne co jsme na světe živí… je to nádherný příběh malého chlapce, který dospíval během války. O to více je kouzelné, že se jedná o pravdivý příběh.

  Annkag

  12.09.2017

  Tak smutný ale zároven silný príbeh líčiaci nám strach,bolest a zúfalstvo holocaustu.Preplakala som sned celú knihu ale po jej zatvorení som pochopila že nenávist naozaj k ničomu nevedie.Odporúčam ju prečítat i mládeži pretože hoc príbeh v knihe nie je náš vlastný zvláštnym sposobom sa nás dotýka i po rokoch.
  Je to presne ako ten citát…,,V okamihu ked stratíme svoju ludskost prestaneme byt človekom.,, A Oscar Schindler ukázal počas tých najtažších rokoch vojny a temnoty ktorá halila ludské srdcia že byt človekom sa dá len musíme kvoli tomu niečo obetovat a dat to tým ktorý to v tom danom okamihu skutočne potrebujú.
  Určite sa k nej ešte vrátim a i po rokoch z nej budem mat pocity ktoré mi prezradia že ešte stále žijem a dýcham a uvedomujem si podstatu dobra a zla.I ked niekedy je to poriadne skreslené.

  ivesab

  18.08.2017

  Kniha s krásným příběhem, o tom, že i v tak hrůzné době se našli dobří a hodní lidé. Na konci jsem měla až slzy v očích. Moc hezky se to čte.

  Markéta:)

  09.08.2017

  Poutavý příběh o tom, že k přežití války musíte mít i velkou porci štěstí. Myslím, že tato kniha dokáže skvěle přiblížit hrůzy, které musel, nejen mladý člověk, prožít. Doporučuji mladším čtenářům, kteří se chtějí s touto tématikou seznámit.

  Leniii

  31.07.2017

  Skutečný příběh očima malého kluka, který si prožil utrpení společně se svou rodinou. Nikdo z nás si nedovede představit, co Leonova rodina a mnoho dalších prožívali..
  Kniha je velmi čtivá, zajímavá..vyprávění života malého Leona až do jeho konce…díky za tu knihu!

  fis.rena

  29.07.2017

  Prosté vyprávění skromného a vděčného člověka,od jeho samotného dětství až po úplný konec jeho života v době holocaustu,mi učarovalo. Je to jiné čtení,nebo na mě to alespoň tak působilo…pohled malého chlapce je velice dojemný. Šest let utrpení,které přežila téměř celá Leonova rodina díky panu Schindlerovi. Věta,která mi utkvěla a lépe nemůže být ani řečena,je :" Hrdina je obyčejná lidská bytost,která dělá tu nejlepší věc v té nejhorší době."

  mot33

  28.06.2017

  Velmi čtivé mohu doporučit.

  BetkaB.

  29.04.2017

  Také mne zaskočilo řádkování a jednoduchý styl vyprávění. Ale líbilo se mi to. Chvilkami se mi až nechtělo věřit, kolikrát Schindler pomohl jedné konkrétní rodině a kolikrát se hlavní hrdina musel rozhodnout a risknout opravdu všechno. Musel to být opravdu výjimečný kluk. A musela to být opravdu hrozná doba. Tato kniha neměla literární ambice, ale především vypovídající hodnotu. A ten styl k tomu seděl.

  Silmarien

  27.04.2017

  Pribeh jedneho z "mien" na Schindlerovom zozname. Iste, je to pisane s odstupom a Schindler je tam za hrdinu, ale je to napisane sviezim jazykom a nie je to prilis narocne na citanie (teda stylom, vseobecne citanie o takych veciach podla mna narocne je). Schindler je tam vykresleny velmi zaujimavo – kniha ho neglorifikuje a jasne o nom pise, ze bol nacista, na druhej strane nikdy nezabuda dodat ze pri tom nezabudol byt clovekom. A hoci sa za tie roky vyrojilo xy pochybnych clankov a studii o jeho osobnosti, tak pre tych 1200 ludi, ktori prezili vojnu aj kvoli nemu, bude Schindler navzdy hrdinom.
  Ked chce niekto nacat temu holokaustu, tak toto je kniha, ktorou moze zacat. Pre mna je svojim stylom rozhodne "najlaskavejsia".

  Edona

  06.12.2016

  Myslím, že nikdo z nás nemůže posoudit hrůzy, které se děly, nikdo z nás to nemůže plně pochopit. Svým způsobem to ani nejde hodnotit…

  Mermaida

  22.11.2016

  Toto je velice silný příběh. A jak píše JanaT. pod mým komentářem, zde nejde o kvalitu knihy či knihu jako takovou, ale o to co v ní stojí – to o čem je! Myslím, že u takovýchto vzpomínkových audiobografií bychom si měli uvědomit co nám pisatel odkazuje. Je to kus "naší kruté historie", kterou nikdo nikdy neodpáře. A i přesto se to četlo velice dobře a svižně, i když já osobně, jsem v jednu chvíli neměla "sílu" číst dál a musela jsem knihu na pár dní odložit – ale přiznávám se, jsem "slabá" povaha 🙂 Nakonec jsem knihu dočetla, a smekám. Já osobně bych nechtěla na nic takového vzpomínat, i jen kvůli tomu, abych to celému světu podala v knižní podobě… Rozhodně stojí za přečtení.

  JanaT.

  07.10.2016

  Kdo po této knize sáhne, měl by vědět, že nejde ani o to, jak je to napsané, ale o čem se v ní píše. Není to literárně stylizovaný a předem promyšlený literární počin, jsou jenom to paměti, obyčejné vyprávění osudem zkoušeného člověka, autentické, pravdivé, literárními serepetičkami nepřibarvené, a právě proto tak silné a důležité. Jak je možné, že se tohle všechno mohlo stát? Leysonovi a tisícům dalších. Napište svá trápení a kruté křivdy na vás spáchané na lísteček a tyto lístečky si střádejte 6 let. Nasbíráte tolik, kolik by se vešlo do obálky? Do krabičky od čaje? Nebo snad do dřevěné bedny, na které musel malý Leyson stát, aby dosáhl na stroje v Schindlerově továrně? Leyson svou černou skříňku schovával mnoho let a vytáhl z ní právě tolik, kolik se vešlo na 240 stran.