Cesta smrti a života alebo útek z partizánskeho hrobu v Sklabini Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Cesta smrti a života alebo útek z partizánskeho hrobu v Sklabini

Nemčokovo rozprávanie zachytáva nevšednú životnú drámu jeho otca Karola (1909-1974). Počas prvej Slovenskej republiky žil v obci Šváb (dnes Dolná Ves, okres Žiar nad Hronom) a bol zamestnancom Daňového úradu v Kremnici. Po stránke politickej bol príslušníkom HSĽS a sympatizantom slovenskej štátnej samostatnosti. Slovensku ostal verný aj v lete 1944, keď po zmene frontovej situácie mnohí prevracali kabáty a prechádzali na československé pozície.

Karol Nemčok bol na základe udania 25. augusta 1944 odvlečený do Sklabine, kde ho samozvaný partizánsky tribunál odsúdil na smrť. Keďže však nebol strelený smrteľne, z masového hrobu sa vyhrabal a po neuveriteľnom putovaní sa zachránil. Obec Sklabiňa sa desaťročia hrdila tým, že práve tu, už 21. augusta 1944 bola vyhlásená obnova ČSR, a vyvesená československá vlajka. A práve pod ňou, v mene ČSR, partizáni začali masové politické vraždy. Pomste a šikanovaniu zo strany komunistických partizánov sa Nemčok nevyhol ani v povojnových rokoch. Až do smrti však o tom nemohol hovoriť. Spravil tak až jeho syn Jozef.

Kniha má, okrem svojho nespochybniteľného historického prínosu, aj veľmi aktualizačný, nadčasový rozmer. Jej príbeh he varovaním pred každým fanatizmom a ľudskou zlobou. Osobitne dnes, keď sme svedkami novej vlny protislovenskej a protikresťanskej nenávisti…

Dvojtýždenník Kultúra, ročník XVIII. – č.14
Kniha v českém jazyce!


Stažení Cesta smrti a života alebo útek z partizánskeho hrobu v Sklabini zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Cesta smrti a života alebo útek z partizánskeho hrobu v Sklabini (0.00 EUR)


Stažení Cesta smrti a života alebo útek z partizánskeho hrobu v Sklabini zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , Spolok Slovákov v Poľsku (Towarzystwo Słowaków w Polsce)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (0)