Česká babička aneb Cizinec je našinec Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Česká babička aneb Cizinec je našinec

Rakouský spisovatel a novinář Dietmar Grieser se vydal na pouť Čechami a Moravou, aby zde pátral po kořenech význačných osobností rakouských dějin a hledal stopy někdejšího soužití obou národů v rámci habsburské monarchie.
Korunovace císaře Františka Josefa I. se uskutečnila v Olomouci, Franz Grillparzer čerpal náměty pro některá svá dramata v českých bájích a pověstech, rodiče Franze Schuberta pocházeli ze severní Moravy, matka Egona Schieleho z Českého Krumlova, Sigmund Freud přišel na svět v moravském Příboru, malíř Alfred Kubin v Litoměřicích atd. Grieserovy eseje jsou čtivým průvodcem spletitými dějinami česko-rakouských vztahů a vazeb.Kniha v českém jazyce!


Stažení Česká babička aneb Cizinec je našinec zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Česká babička aneb Cizinec je našinec (0.00 EUR)


Stažení Česká babička aneb Cizinec je našinec zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Die böhmische Großmutter: Reisen in ein fernes nahes Land (2005)

  Žánr:
  Literatura světová
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  Lenka4

  29.11.2016

  Kromě zajímavých momentů ze života známých i méně známých osobností je přínosem také turisticko-reportážní pohled zahraničního návštěvníka na skutečnosti, se kterými se v naší zemi setkal. Velmi příjemné čtení.

  bookworm

  16.11.2012

  Po výbornej knihe "Strýko z Bratislavy", "Česká babička" rozhodne nesklamala. Je to zbierka malých medailónov osobností z nemecky hovoriaceho prostredia, ktoré mali pôvod na území dnešnej ČR a preslávili sa v Rakúsku. Z celej knižky príjemne vyžaruje príjemná c. a k. atmosféra a autorova úprimná snaha predstaviť dnešnému rakúskemu čitateľovi – lebo ten bol pôvodnou cieľovou skupinou knihy – čo ho stále spája s českou krajinou. Výborne to však funguje aj opačným smerom. Páči sa mi aj samotný dvojznačný názov knihy – na jednej strane sa vzťahuje na Babičku/babičku Boženy Němcovej (mimochodom aj jej je v knihe venovaný jeden medailón) a na strane druhej je to jednoznačná narážka na fakt, že mnoho Rakúšanov má svoju českú babičku (teda už asi skôr prababičku). Sú tu príbehy o osobách notoricky známych, ako napríklad S. Freud, rodák z Příboru, Ž. Chotková – manželka Františka Ferdinanda, ako aj takých, čo sú dnes v ČR (nezaslúžene) polozabudnutí L. Slezak, F. Grillparzer, a okrem toho ešte pár menej známych životných príbehov známych osobností, napr. Mozart v Prahe, E. Schiele v Krumlově. Skrátka a dobre, krásna oddychová kniha, podporujúca zbližovanie národov, ktorú sa oplatí čítať.