Češi na vlásku – Příručka národního přežívání Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Češi na vlásku - Příručka národního přežívání

Po 15 letech od prvního vydání této "příručky národního přežívání" usoudil autor, že je namístě připojit pár slov k tomu, co se v české společnosti za tu dobu změnilo. "Po téměř dvaceti letech ideového tápání Češi konečně našli tu ideu nejstátotvornější. Peníze." K jeho poznání určitě není co dodat. A tak je netradiční popis českých dějin, jeho zlomových událostí a postojů obyvatel českého království od dob nejstarších až po poslední revoluci nyní doplněn charakteristikou jednoho z nejklidnějších období našich dějin, v němž česká národní povaha konečně dostala možnost se bez omezení projevit.Kniha v českém jazyce!


Stažení Češi na vlásku – Příručka národního přežívání zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Češi na vlásku – Příručka národního přežívání (0.00 EUR)


Stažení Češi na vlásku – Příručka národního přežívání zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , Baronet
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (18)

  Přidat komentář

  KejmlP

  05. března

  Zajímavé čtení, jakkoliv musím říct, že historická fakta jsou zde interpretován maximálně volně, a ač autor na jednu stranu řadu historických mýtů zcela správně narušuje a boří, na druhé straně zas buduje či opakuje jiné. Ono to s Čechy není zdaleka tak hrozné jak se z knihy zdá, a jakkoliv jistě něco jako "národní povaha", vybudovaná historickými prožitky, existuje, v praxi se nevymykáme ze zkušeností a situací jež známe ze zbytku střední, východní a jižní Evropy, tedy zemí, se kterými se můžeme ve státní a historické zkušenosti srovnávat.
  Velké plus knihy je čtivost a kruté, leč leckdy trefné vtipy a postřehy směrem k naší povaze a historii. S vývody často není nutné souhlasit, ale v rámci žánru velmi povedené čtivo.

  de_baques

  21.12.2017

  Autor se v knize staví do role předkladatele necenzurovaných českých dějin, bez růžových brýlí, s provokativním pohledem na stereotypně pojímané události.

  Ale ouha, jaké zklamání, když autor pracuje s dávno vyvrácenými pitomostmi typu "Slavníkovci vytvářeli paralelní vládu v SV Čechách" jako s fakty, na které nabaluje svoje názory, které nejsou ani provokativní a bohužel u klíčových momentů dokonce těžce komformní – především mě nadzvedla "tragédie" národa na Bílé hoře, která nás v reálu zachránila před splynutím/rozpuštěním v Prusko velkoněmecké říši apod. Zvlášť středověk a ranný novověk autor velmi nezvládl.

  Za pozitivum se dá považovat jasné a zřetelné odsouzení Beneše za Mnichov a hloupoučká glorifikace reformních komunistů (bývalých kovaných stalinistů) 60.let, to stále nechce mnoho lidí slyšet.

  padr

  17.08.2017

  Rychlé shrnutí české historie, dost jednostranně podané. Ale čtivé, úsměvné a něco snad v hlavě zůstane.

  laepus

  06.10.2016

  Základ pro každého, kdo se jen trochu zajímá o českou historii a povahu. Proč jsme takoví, jací jsme? Sám se bojím říct, jací jsme, protože by to asi nebylo úplně lichotivé označení. Autor si krásně vyřizuje účty s mnoha historickými postavami (zvlášť těmi přeceňovanými) či událostmi, jejichž výklad byl historiografíi různě přemalováván.

  Morgainne

  09.08.2016

  Psané s lehkostí a nadhledem. Je zajímavé podívat se na významné události v dějinách trochu jiným pohledem, než je člověk zvyklý (např. sv. Václav nebo ve 20. století důvody chování lidí za jedné či druhé okupace). Ať už čtenář s autorem souhlasí či nikoliv, není špatné uvědomit si, že skutečnost mohla být jiná, než jak se to člověk naučil ve škole, od rodičů nebo zná z médií (kromě toho se taky pobaví a zasměje – i sám sobě).

  Mareg

  10.06.2016

  Pokud chcete získat stručný a zapamatovatelný přehled o českých dějinách, tak tahle kniha je ta pravá. Česká povaha je podaná s nadhledem a vtipem, bez zbytečného flagelantství a/nebo národní hrdosti. Nechápu proč je pro někoho odpad a pro někoho přílišné zjednodušení dějin. Autor na to sám upozorňuje, že bude zaujatý a neobjektivní jako všichni ostatní autoři :-).
  Pokud to srovnám s Toulkami Českou minulostí, tak jako kostra zásadních Českých dějinných událostí to rozhodně obstojí.

  ad "Kdyby šla historie popisovat s takovou lehkostí" – no vidíte, ona jde.

  wooloong

  01.01.2016

  Některé postřehy k národní povaze i dějinám byly překvapivé a objevné, některé vtipné a některé zaváněly takovým klišé, že to shodilo tu lepší část.

  von Bahnhof

  02.12.2015

  Skvělé čtení pro všechny zamindrákované Čechy, kteří mají na dvě půlky rozdělenou dokonce i zeměkouli. Na té jedné není nic, na té druhé všechno – a uprostřed hluboko mezi nimi je Praha…
  Autor snaživě podpořil zaklínací formulku TOHLE JE MOŽNÉ JEN U NÁS, která se mezi Čechy objeví vždy, když nedbalostí propagandy zjistí, že se lže, krade a podvádí všude, případně když nějaký šmejd nelze vydávat za produkt Číny.
  Nestydím se za to, že jsem Čech a nemám s tím problém. Nepotřebuji kohokoliv ujišťovat jak šííleně miluji to náádherné Česko, protože nemám potřebu z Čechů tahat prachy do bank po celé zeměkouli. Dokonce se hluboko do Čech velice rád vracím z těch různých půlek, k příjemnému pocitu stačí jen bojkotovat média česká i ta cizí.
  Pravdou sice je, že za vyspělými zeměmi zaostáváme – například máme méně paneláků i méně dluhů než leckterá vyspělá země, odpadky většinou neházíme pod sebe, s humanitárním bombardováním jiných národů umíme zatím jen radit, ale zas máme hezčí holky, z nichž některé dokonce ještě umí nosit sukně 🙂
  Na rozdíl od autora jsem však optimista – vyspělé země jistě dohoníme!

  kuky921

  22.10.2015odpad!

  Asi před deseti lety jsem jí dostala jako dárek a byla to první knížka, která mě napružila a napsala jsem i autorovi. Nelíbila se mi a šla okamžitě z mé knihovny.

  Sandik

  02.04.2015

  Kniha nesmírně čtivá lehká vtipná a bohužel naprosto zavádějící. Kdyby šla historie popisovat s takovou lehkostí jako si to dovolí Kuras, to bychom to my historikové měli vážně lehké. Ono je to ale, bohužel či bohudík, podstatně složitější…

  CorneKraan

  09.01.2015

  Hele, to je docela dobrý…

  Hezké vykreslení české nátury pomocí historie dané do souvislostí. Autor je hodně kritický kromě komunistů k Němcům, Habsburkům, ale správně i k nám, Čechům.

  Vše je k dobru knize podané humorně, bez ublíženeckého postoje; občas je do textu zahrnut vtip 🙂

  3,14

  10.07.2014

  Jak ze suchých historických faktů vytvořit zábavné a poučné čtení? Na to má recept Benjamin Kuras. Hodně jsem se nasmál a to vlastně i sám sobě. Díky humorným komentářům si člověk lehce zapamatuje dějinné události z naší historie a pro ty, kteří se zde nenarodili, je to opravdu dobře chronologicky sestavená příručka našich dějin. Je to skvělé čtení.

  qlenkaq

  28.06.2014

  Knihu doporučuju, autor pitvá českou národní povahu s gustem a vtipem.

  Finskej

  10.02.2014

  Ve skutečnosti dost drsná kniha o té naší kulišácké národní povaze… Kam se hrabe dobrý voják Švejk. Toto je bobřík hořké národní sebekritické pilulky a skutečně dost trefné k tomu. Lze snadno pochopit, proč Kurase za něco takového mnoho lidí nemá rádo.

  marlowe

  10.06.2013

  K přečtení knihy jsem byl donucen hrubou silou – ale teď jsem moc rád, že jsem nátlaku podlehl. Velice vtipný a veskrze zajímavý pohled na naši historii! Při čtení jsem se nejenom dobře bavil, ale také jsem si uvědomil řadu historických souvislostí, které jsem dříve tak výrazně nevnímal. Člověk si při čtení téhle útlé knížečky nejenom „trochu z nadhledu“ zopakuje školní dějepis, ale bude-li mít štěstí, najde mezi řádky i množství překvapivých paralel s dnešní dobou.

  Skjaninka

  09.06.2013

  Kniha, ktorú Benjamin Kuras vydal pre svojich anglických spoluobčanov. Perfektne pojaté myslenie, život, povaha a dejiny českého národa. Pravdivo, humorne a s nadhľadom.

  odejana

  07.08.2012

  Výborná kombinace znalostí českých a evropských dějin, humoru, ostrovtipu – to celé zabaleno do nádherné češtiny. Silně doporučuji!!

  Nevimm

  05.04.2012

  Velice trefné a pravdivé