Čarodějnice: Salem, 1692 Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Čarodějnice: Salem, 1692

Nositelka Pulitzerovy ceny za román Vera odhaluje tajemství čarodějnických soudů v Salemu.

Začalo to v roce 1692 během mimořádně drsné massachusettské zimy, kdy dcera duchovního začala křičet a zmítat se v křečích. Celá záležitost skončila o necelý rok později oběšením devatenácti mužů a žen a jeden starší muž byl popraven rozdrcením. Strach se rychle šířil, zasáhl nejvzdělanější muže i významné politiky v kolonii. Sousedé obviňovali sousedy, rodiče děti, manželé manželky, děti rodiče a sourozenci na sebe navzájem podávali žaloby.

Román Stacy Schiff, jenž živě zachycuje neklidnou atmosféru Ameriky sedmnáctého století, nás do této doby plné úzkosti zavádí. Ukazuje nám, jak skupina dospívajících dívek přivedla vznikající kolonii k rozkladu a jak rychle se šířila epidemie obviňování, soudních procesů a poprav, až se vymkla kontrole. Překvapující výsledky pátrání odhalují především podrobnosti, kterých si všimlo jen málo historiků. Každý detail koloniálního života pouhé desítky let po příchodu prvních osadníků – rodiny, farmaření, modlení, vedení domácností, nebezpečí života na okraji divočiny, odcizení od Anglie, tlaky života ovládaného biblickým myšlením – je líčen s jasností, která činí téměř nepochopitelné události srozumitelnými.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Čarodějnice: Salem, 1692 zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Čarodějnice: Salem, 1692 (0.00 EUR)


Stažení Čarodějnice: Salem, 1692 zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Witches: Salem, 1692 (2015)

  Žánr:
  Literatura světová, Historie
  Vydáno: , Omega
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  Petule.k93

  16. února

  Z knihy jsem nadšená. Líbilo se mi zpracování. Autorka si na knize dala opravdu záležet a stálo to za to. Je to všechno krásně popsáno až do nejmenších detailů historie.

  TheMelorry

  15. ledna

  Nejdůležitější je, uvědomit si, že kniha není beletrií. Naopak jedná se o populárně naučnou literaturu, kde autorka naprosto dokonale a obsáhle rozvádí období salemských procesů s čarodějnicemi. Skvěle a logicky vše popisuje, opírá se o historický fakta, knihy týkající se tématu… je vidět, že si s knihou dala opravdu hodně práce. Mě čtení bavilo a dozvěděla jsem se spoustu nových informací. Rozhodně kniha není pro každého, ale pokud je člověk milovníkem historie, je kniha ideální.

  Veve721

  06. ledna

  Přestože se mi moc líbila bonusová fotopříloha, zaujala mě kresba na předsádkách a chválím překlad, nemůžu dát lepší hodnocení, než jednu hvězdičku. Vážně bych ráda, protože základní myšlenka za zájem stála, jenže zpracování Stacy Schiff hodně pokulhávalo. Zajímavá dějová linka byla obalená milionem nepotřebných informací, které mě nudily a mnohdy i nutily přeskakovat celé odstavce. Je mi to opravdu líto, protože nerada dávám zlé hodnocení a navíc jsem ten typ, co neodkládá žádnou knížku bez dočtení už jen z úcty k práci spisovatele. Dočíst toto dílko mě ale stálo hodně přemáhání. Text je navíc psán velmi malým písmem s mizivými okraji a stylizován do nekonečných odstavců bez přímé řeči. Když už náhodou někdo něco řekne, není to na svém vlastním řádku, ale jako součást odstavce. Stránky se díky tomu otáčí opravdu pomalu a rychlost čtení omezuje také nekonečné listování kvůli poznámkám pod čarou.

  Věřím, že si tato knížka svůj fanklub najde, protože téma čarodějnických procesů dokáže zaujmout a už teď je na internetu mnoho pozitivních ohlasů, jen mně osobně prostě autorčin styl nesedl. Já mám ráda historii, ale musí být podána více napínavě a méně detailně. Je mi to vážně líto, ale od Stacy Schiff už další knížku číst nebudu.

  Pokud jste však opravdoví milovníci informací, rádi listujete encyklopediemi, lovíte na internetu nové poznatky a toužíte po knížce, která jde opravdu do hloubky, tak si "Čarodějnice" pořiďte a nebudete litovat.

  DariDerek

  01.12.2017

  Tato kniha mě překvapila. Styl autorky a hlavně to, co všechno je schopná udělat pro to, aby napsala dobrý příběh, se mi opravdu zamlouvá. 🙂

  knihamouder

  30.11.2017

  Knihu jako celek hodnotím velmi kladně. Dočetla jsem se mnoho zajímavých informací ohledně čarodějnictví. Vložené obrázky byly skvělým doplňkem ke čtenému textu.
  Pokud se zajímáte o čarodějnictví, sedmnácté století a chcete nahlédnout do drsné doby plné děsivých soudních sporů a nehezkých sousedských vztahů, kniha je určena právě pro vás. Provede vás státem Massachusetts a představí vám život v Salemu.

  AniS1

  15.11.2017

  Nový román americké autorky Stacy Schiff je až po okraj nabitý. Nejde jednoznačně říci čím. Informacemi, emocemi, narážkami… za téměř každou větou je toho schovaného víc, než je na první pohled zřejmé. Už z první kapitoly se dozvídáte něco nového, například jak je možné, že soudcové mnohdy obviňovali nepravého, kolik bylo nejmladší čarodějnici a jak probíhaly samotné procesy. Autorka neodbočuje, dodává nám všechny informace, které potřebujeme znát. Nezabíhá příliš do detailů a když už…

  bookcase

  15.11.2017

  Není to román v klasickém slova smyslu. Spíš je to pořádně propracovaný dokument, autorka odvedla precizní práci.