Byzantská vzdělanost Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Byzantská vzdělanost

Zásadní práce o kultuře Byzantské říše. Druhé vydání knihy přední české byzantoložky, v níž se zabývá duchovní tradicí východní části římského impéria. Kniha se zaměřuje zejména na tu složku kultury, která je spjata s písmem. Od úvodních kapitol, které představují obecnější úvod do různých aspektů byzantské vzdělanosti, nás provází jednotlivými obdobími trvání této říše až do okamžiku jejího pádu v 15. století. Pozornost je tu přitom věnována jak školství a pojetí vzdělání, tak jednotlivým literárním žánrům – poezii, historické a hagiografické literatuře i rétorice, ale samozřejmě i myšlení teologickému a filosofickému. Výklad je rámován odkazy na závažné historické události této doby a doplněn četnými ukázkami z literárních děl. To činí knihu profesorky Dostálové vynikající monografií na téma kultury Byzance.Kniha v českém jazyce!


Stažení Byzantská vzdělanost zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Byzantská vzdělanost (0.00 EUR)


Stažení Byzantská vzdělanost zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , Vyšehrad
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  M.H.

  26.02.2016

  Len krátka reakcia na martin č.: viac informácií o byzantskom systéme vzdelávania ponúka podobná kniha http://www.databazeknih.cz/knihy/byzantska-paideia-vzdelavani-v-byzanci-byzantska-kultura-286847 .

  martin č.

  29.12.2014

  Možná jsem čekal více obecných informací (o školství, srovnání vzdělanosti obyvatel s tehdy nekulturní západní středověkou Evropou apod.), ale pojetí knihy popisující jednotlivé literáty od založení po pád Konstantinopole není vůbec špatné. Hlavně díky četným ukázkám z jejich děl. Výborná je i srovnávací časová tabulka v závěru knihy. Paní Dostálová mě svou prací rozhodně zaujala a rád si přečtu některý její překlad byzantského či starořeckého autora.

  puml

  21.05.2013

  Růžena Dostálová velmi čtivým způsobem se spoustou zajímavých ukázek přibližuje kulturu, která u nás není zas až tak často reflektovaná. Kniha mapuje byzantskou vzdělanost od jejích počátků a střetu křesťanství s dohasínajícím pohanstvím a římským náboženstvím, až po zánik říše v 15. století. Kniha nenudí a není ani příliš náročná na čtení, takže svým záběrem a stylem je určena širší veřejnosti, která se chce dozvědět o způsobu vzdělávání, literatuře, filozofii a kultuře jedné z nejmocnějších říší středověku.