Bukurešť. Prach a krev Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Bukurešť. Prach a krev

Tématem knihy Bukurešť. Prach a krev není pouze jedno město, ale také rumunská společnost jako celek – se všemi jejími pohnutými osudy, historickými zvraty a traumaty, které pramení z meziválečného období i z nedávné minulosti.
Autorka v řadě citlivě až lyricky načrtnutých příběhů kombinovaných s čistými fakty a statistikami dokáže jít až na dřeň, míří přímo do bolavého místa. Ceauşescův režim poznamenal životy Rumunů hlouběji, než by se z pouhého výčtu nedostatků v mnoha různých oblastech mohlo zdát. Velká část knihy je věnována také vzdálenější rumunské minulosti – zde hrají důležitou roli i motivy tradované v lidových baladách – protože bez ní by jen stěží bylo možné pochopit současnost se všemi jejími paradoxy.
V závěrečné bilanci dochází Margo Rejmer k závěru, že na Bukurešti není snadné najít něco krásného. Je jako tamní nedělní zákusky: sice sladká, ale má hořkou polevu. Jakmile ovšem jednou ochutnáte, musíte se stále znovu vracet.
Kniha byla v Polsku nominována mimo jiné i na cenu Niké.Kniha v českém jazyce!


Stažení Bukurešť. Prach a krev zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Bukurešť. Prach a krev (0.00 EUR)


Stažení Bukurešť. Prach a krev zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Bukareszt. Kurz i krew

  Žánr:
  Literatura světová, Literatura faktu, Cestopisy a místopisy
  Formáty eknihy: PDF
  Vydáno: , Dokořán
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  LordSnape

  12. března

  Kniha nejen o hlavním městě Rumunska, ale i pohnuté historii jejích obyvatel a současném vnímání světa očima Rumunů. Vlastně ani nevím, kde začít, abych se tady zbytečně nerozplýval. Určitě to není čtení pro každého. Musíte mít aspoň trochu zájem o tuhle zemi. Já byl v Rumunsku zatím třikrát a pořád mě nepřestává uchvacovat svou nespoutaností, divokostí a přístupem k životu. Do Bukurešti bych se rád určitě někdy podíval, abych stejně jako Margo mohl nasát tu její úžasnou atmosféru.

  bejan

  18. února

  Všechno co jste kdy chtěli vědět o Rumunsku a báli jste se zeptat…
  Přečtěte si tuto knihu a nemusíte do Rumunska vůbec jezdit. Anebo naopak tam vyrazíte, abyste ten zvláštní a osudem těžce zkoušený národ poznali. Další skvělý svazek z šedé edice z nakladatelství Dokořán, které vydává to nejlepší z polské školy "literární reportáže". Žánru, který dokonale dokáže skloubit reportáž a beletrii. A který tak zoufale v českých vodách chybí…

  Anulean

  25.07.2017

  Naprosto boží!
  Člověk by si řekl, že na Rumunsku nic není – Margo vám ale dokáže, že to rozhodně není pravda. Nabídne vám komplexní pohled na rumunský národ i s historickými souvislostmi, které na jeho vývoj měly vliv. To vše nádherně barevným jazykem, díky němuž se občas i navzdory těžkému tématu zasmějete.
  Dala bych víc, kdybych mohla, je to rozhodně jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla a odteď jsem autorčin největší fanda.

  petra106

  15.07.2017

  Některé z příběhů byly napsány výborně, nicméně pak už mi ten styl přišel takový… jednotvárný? Tak jako tak je to relativně čtivě přiblížená historie a současnost Bukurešti, doporučuji minimálně k nahlédnutí.

  BaS1972

  04.05.2017

  Zajímavá kniha nejen o Bukurešti. Pomohla mi při vytváření mé představy o Rumunsku a rumunské mentalitě. Velice oceňuji citlivý překlad Jarmily Horákové.

  Dolente

  15.04.2016

  Ta kniha je dobrá, řekla bych bohatá. Výborně napsaná a příběhy a vyprávění jsou dobře vypointované. Nicméně něco mi na ní vadilo. Nedokážu asi přesně pojmenovat, co to bylo. Přišlo mi, že je to moc sentimentální a tak nějak…mladistvé…nevím.
  K návštěvě Bukurešti mě to ale každopádně nalákalo a dozvěděla jsem se hodně nového i o historii Rumunska obecně (což tedy nebylo těžké, protože jsem předtím nevěděla v podstatě nic :)) a dost mě zaskočilo, jak moc je bolestná.
  Výsledek: dle mě kniha za přečtení rozhodně stojí.