Boj o Filipíny Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Boj o Filipíny

V polovině roku 1944 ztrácely japonské armády v Tichomoří jednu pozici za druhou. Po dobytí strategicky významných ostrovů v Marianách bylo ve spojeneckých štábech rozhodnuto, že příští úder bude směřovat proti Filipínám. Pro Japonce se měla očekávaná pozemní a námořněletecké bitva změnit v rozhodující pokus zvrátit celkovou nepříznivou situaci. Přes masové nasazení sebevražedných pilotů kamikaze prohráli Japonci na souši a v největším námořním střetnutím všech dob i na moři. Za bojů o Leyte byl zničen výkvět japonských ozbrojených sil a po třech letech od Pearl Harboru již Japonci nedokázali materiální a lidské ztráty takového rozsahu nahradit.

2., rozšířené a aktualizované vydání. 64 stran obrazové přílohy.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Boj o Filipíny zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Boj o Filipíny (0.00 EUR)


Stažení Boj o Filipíny zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Pacifická sága (4.)

  Žánr:
  Válečné, Literatura naučná, Vojenství
  Vydáno: , Paseka
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  KAREL6725

  16. února

  Vrchol Hubáčkovy tvorby , díl od dílů lepší . Plné popisu bojů , mapek , fotografií , technických detailů . Čtivě , zajímavě a odborně napsána kniha . Plný počet hvězd. Kdo to nečetl vřele doporučuji , po přečtení autorových knih se dozvíte plno informaci o válce v Pacifiku a nemusíte shánět jiné knihy. Tohle Top série.

  Finskej

  03.12.2017

  Všechny Hubáčkovy knihy o bojích v Tichomoří jsou dobré a čtivé, specialitou této je, že – víc než ty ostatní – donutí jednoho k zamyšlení nad tím, jak velkou úlohu na obou bojujících stranách sehrála ješitnost některých generálů, admirálů a dalších velitelů. Když se čtenář zamyslí nad tímto aspektem napříč celou pacifickou ságou, je to někdy na pováženou, ale právě na Filipínách vyvstane tento problém zvláště ostře a jasně.

  woodward

  19.08.2015

  Vrcholem této knihy je bezpochyby celá kapitola popisující přípravy na vylodění a bitvu o Leytský záliv. Historka o tom, jak Halsey odplul stíhat "neškodné" letadlové lodě a nechal otevřená zadní vrátka japonskému protiútoku by si zasloužila podrobnější rozpracování – i když asi v žádném vojenském archívu nebude zcela popravdě a nestranně zazanamenáno, jak mohl Halsey udělat takovou botu, ani to, proč admirál Kurita ujel od skoro proražené clony doprovodných letadlových lodí a od svého hlavního zadání – napadnout vyloďující se jednotky.

  pupak13

  24.07.2015

  Neznám autora, a to myslím i ze zahraničních, kteří by tak poutavě a odborně dokázali psát své knihy. Jeho každá kniha se čte sama a přitom si autor nic nevymýšlí a drží se skutečných faktů. Nejinak je tomu i u této knihy. Kniha popisuje boje o Filipínské ostrovy a ostrůvky. Snad až na závěrečnou část knihy, kde se popisuje dobývání jednotlivých malých ostrůvků – kde je na pár stránkách uvedeno až moc názvů jednotlivých bojových skupin a jejich rychlý postup až se v tom člověk těžko orientuje (asi by to chtělo podrobnější a samostatnou knihu), je jinak kniha velmi poutavá. Co však hodnotím nejvíce je fakt, že u každé bitvy je doloženo schématické zakreslení bojových akcí, což není u mnoha jiných knih vůbec zvykem. (To se mi stalo například u knihy Charkov 1942 – kde jsem musel u knihy sedět i s mapou, kterou jsem si pracně vyhledal na internetu). Zkrátka to shrnu – kniha je čtivá, doplněná mapkami bitev, jsou zde dobové fotografie, a toto vše dohromady tvoří mimořádnou knihu.

  svickop

  26.03.2015

  Píšu asi za všechny Hubáčkovy knihy pojednávající o válce v Pacifiku a myslím si, že nikde ve světě zatím nevyšlo nic, co by s takovou přesností popsalo pacifické bojiště od prvního výstřelu až po hořký konec, a to v několika knihách, čímž autor vytvořil vyjímečnou sérii. A stejně jako u pana Hrbka si cením i tady nestrannosti autora.