Blackout Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Blackout

Zajtra už bude neskoro.
Európou práve lomcujú februárové mrazy, keď na celom kontinente vypadnú prenosové elektrizačné sústavy a nastane totálna tma. Následky sú katastrofálne. Na neosvetlených cestách dochádzka k dopravným kolíziám, zlyháva centrálne kúrenie, mobilné telefóny sa nedajú dobiť a k internetu nie je prístup. Taliansky informatik Piero Manzano má podozrenie, že ide o útok hackerov. No jeho snahy upovedomiť talianske úrady zostanú bezúspešné. Uverí mu až komisár Europolu François Bollard, ktorý rozbehne pátranie po stopách útočníkov. Krátko nato sa na Manzanovom notebooku objavia záhadné emaily a on sám upadne do podozrenia. Až vtedy pochopí, akí rafinovaní a nemilosrdní sú ich protivníci. Zatiaľ čo Manzano uteká pred políciou a zároveň pátra po pôvodcoch výpadku, Európa a jej obyvatelia prežívajú kruté chvíle a vedú beznádejný boj o holé prežitie. Úspešný román rakúskeho autora Marca Elsberga nastoľuje otázky, na ktoré bude musieť ľudstvo nájsť odpovede čím skôr, pretože zajtra už bude možno neskoro…Kniha v českém jazyce!


Stažení Blackout zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Blackout (0.00 EUR)


Stažení Blackout zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Blackout: Morgen ist es zu spät (2012)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Thrillery
  Vydáno: , Zelený kocúr
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (86)

  Přidat komentář

  xmajl

  předevčírem

  Slabota, v podstate nezazivne cte a ke konci uz uplne utrpeni. Pointa super, ale absolutne fadni popis “hrouceni” spolecnosti. Celkove 2 hvezdy max

  Ainslee

  16. března

  Tak nevím. Neříkám, že je kniha napsaná špatně, své čtenáře si určitě najde, ale mě absolutně nebavila. Asi 200 stránek jsem četla opravdu poctivě, pak už jsem přeskakovala jen na pasáže s Italem Manzanem. Kdysi jsem četla knihu na stejné téma, výpadek elektřiny a zatímco tam se děj točil okolo problémů obyčejných lidí s tím spojené, což mě bavilo, tady byla kniha zaměřena spíš na technickou stránku problému. Navíc, přehršel jmen, přeskakování z místa na místo. Tohle mi prostě nesedlo.

  Káča2015

  13. března

  Zápletka byla jasná, trávila jsem čas tím, že jsem porovnávala, které problémy vyplývající z blackoutu mě napadly stejně, co jsem zapomněla, co bych nečekala. Ale jinak jsem se celkem dost nudila.

  buldozer5

  11. března

  Kniha mě nijak neoslnila. U příběhů s podobným žánrem mám rád, když děj rychle ubíhá a pořád se tam něco děje. Což se o téhle knize říct nedá.

  Woolsey

  11. března

  Kniha prijemne prekvapila… Clovek si uvedomi v jakem zijeme luxusu a to doslova. Bacha maly spojler-Pro me bylo nejhorsi pasaz (predstava),jak lidi uvezneni v metru,nemaji sanci se dostat ven a pomalu umiraji v panice… Nebo zvirata ze zoo chodi po ulici a lide se jimi krmi…… :/

  Martin-cze

  04. března

  Přečteno jedním dechem. Jen doufám, že teď nevypnou v blízké době proud

  Mustafa

  03. března

  Doporučuji! Kniha je psána jinak, než jsem zvyklá, ale příběh je tak silný a drasticky reálný, že nešlo přestat. Z kraje jsem se vracela v textu, abych od začátku chápala všechny souvislosti a zapamatovala si jména a místa, potom už v pohodě. Souvislosti, které jsou popsány asi málokoho samovolně napadnou. Cítím se obohacena o spoustu informací

  LusSyNDA

  02. března

  Fascinující, dechberoucí příběh. Nikdy jsem nepřemýšlela v tomto směru a je až děsivé, jak málo by stačilo k neštěstí… Kniha byla velmi napínaá, zorientovala jsem se až někdy u druhé kapitoly, ale pak děj probíhal v pořádku. Doporucuji si přečíst, aby se člověku rozšířili obzory

  Denisa_a

  01. března

  Dávám knihu do přečtených i když jsem jí po 150 stránkách odložila. Už jsem se nedokázala donutit do čtení. Budu jedna z mála který se knížka nelíbila. Téma, žánr super, strašně mě kniha nalákal, moc jsem se na ní těšila…. Chtěla jsem číst dál ale nebudu se nutit do něčeho co mě nebaví. Styl psaní mi nevyhovoval. Bohužel.

  Dejf_ano

  28. února

  14 DNÍ
  Zásadní časový horizont celé knihy. Největší síla příběhu je právě v krátkém čase a svižném tempu. Autor nám ukazuje možný scénář velmi reálných situací s výpadkem proudu. Možná až šokující je změna v chování lidí, kteří se mění doslova v divokou zvěř. Pouze pár dní stačí k vytvoření zlodějů, vrahů a vyděračů.

  ZAMYŠLENÍ
  Sám se nad knihou musím stále zamýšlet nejenom náhlá změna situace, ale především dlouhodobý možný dopad, který je v příběhu naznačen je šokující. Najednou si uvědomuji, jak opravdu skvěle se máme a dobře si žijeme. Stačí málo a svět se může otočit o 180 stupňů. Pro mě velmi výjimečné prolnutí odborné literatury s poutavým příběhem.

  Tento bestseller stojí rozhodně za přečtení a nebojím se tvrdit, že by si našel nezastupitelné místo v povinné četbě základních škol. Právě pro svou realističnost a společenský dopad.

  mynamail

  22. února

  Strašně jsem se na knihu těšila. Témata tohoto typu mě baví.
  Jenže: pořád se přeskakovalo z místa na místo. Jedna stránka o tom a další o úplně něčem jiném. Ztrácela jsem souvislosti, pletlo se mi jedno s druhým, mívala jsem v tom chaos. Nedokázala jsem vnímat osobní osudy některých postav.
  Dočetla jsem jenom proto, že jsem dočíst chtěla.
  A přitom to bylo téma, které se dalo tak krásně uchopit. Abychom si oprvadu uvědomili, co se stane, když vypadne proud. Že to není jen o tom, že po otočení vypínačem se nic neděje, že si neuvařím čaj, nenaberu benzín do auta, bude mi zima… Důsledky by byly v širokém rozměru a některé si ani nedokážeme představit (pasáž, která mi utkvěla v paměti – ubohé krávy, které pojdou v hrozných bolestech, protože bez elektřiny nebude fungovat dojící zařízení a manuálně to nikdo nestihne…).

  CharlesWard

  21. února

  Nechápu onen boom kolem této knihy. Děj je pomalý, 3/4 se vůbec nic neděje, autorovo skákání z jednoho města do druhého, jakoby mělo nutit čtenáře, aby si k jednotlivým linkám dělal poznámky (přečtu informace a městě A, pak x informací o několika dalších městech, a k Áčku se vrátím teprve později, takže pomalu můžu znova číst prvotní informaci o městě A, neboť se mezi tou záplavou dalších naprosto ztrácí). Vyústění příběhu taky celkově nic moc. Všichni jsou z výpadku na větvi a jen jeden hacker pátrá a pátrá a pátrá… Jen další nadhodnocená kniha.

  Matita310

  20. února

  Tento styl není zrovna můj oblíbený. První stránky mě nijak extra neoslovily, ale musíš říct, že po čase jsem se těšila na každou další stránku.
  Tato kniha člověka donutí zamyslet se na komfortem, který máme. Já osobně jsem se zúčastnila 4 denního kurzu přežití a musím říct, že 4 dny v lese, ve tmě, bez jídla, bez elektřiny a zimě nebyly opravdu vůbec příjemné.
  Knihu rozhodně doporučuji.

  p.mihoc

  20. února

  Každá nová katastrofa nebo postapokalypsa v mém nitru vždy zažehne radiační nažhavení a zombie nenažranost a čím pesimističtější vize autor má, tím lépe. Vzhledem k nadšeným recenzím a všeobecnému humbuku jsem tedy šáhl i po tomto best celeru a znovu se přesvědčil, že ne každá kniha se zlatou hvězdou na přebalu zaručuje literární orgasmus. Tento spíše technothriller je psán neskutečně kostrbatě a překotně, neustále se přesunujeme mezi desítkami míst, musíme se zorientovat a sžít se spoustou postav, na což při téhle epilepsii nemáme moc prostoru. Autora vůbec nezajímá problém z pohledu normálních lidí, proto je celkový dojem studený a až příliš politický. Je z toho prostě cítit Marcova nevypsanost a spíše vědecké pojetí než opravdová literatura a spisovatelský talent. Hlavně mít šokující námět, vše kolem si nastudovat, udělat spousty rozhovorů s nejerudovanějšími specialisty v oboru a pak to co nejnabušeněji pospojovat do povrchního bombastického celku. Nicméně jako zábava a pozastavení se nad samozřejmostí s jakou k elektřině přistupujeme, tento román funguje spolehlivě.

  arram

  19. února

  Super kniha, kde čtenář ví jenom tolik, kolik mu autor dovolí, což čtenáře udržuje v napětí a nevědomosti. Konec knihy mohl být trochu více grandióznější, ale jinak velice čtivá kniha.

  0175

  18. února

  Skvělá kniha, ačkoli konec chtěl trochu více propracovat. Ze začátku vše potrobné s napínavé, konec trochu odfláknutý. Ale jinak perfektní na zamyšlení.

  therka

  14. února

  Kniha měla spád, rozhodně jsem se nenudila. Téma mě tak zaujalo, že jsem se začala zajímat o další knihy s touto tématikou. Jednu hvězdičku ubírám za detaily, které by v reálu podle mého názoru nefungovaly, a za závěr, který mi přišel urychlený a zbytečně překombinovaný. Přesto knihu doporučuji, je čtivá a je to zajímavé téma.

  LadyAnn

  12. února

  Nemůžu si odpustit rýpavou poznámku – jak mohly, proboha, projít do tisku výrazy jako "soukromími" a nebo "stále více dramatičtější"…? 🙁

  Thromulus

  10. února

  Kniha byla parádní, srozumitelně napsaná a poutavá. Problém byl jen ze začátku z důvodu skákání mezi velkým množstvím měst, ale na to si člověk po nějaké době zvykne. Takže knihu rozhodně doporučuji. Nebojte se začátku, děj vás po chvíli vtáhne.

  RudýOnkel

  08. února

  Člověk se nad ní zamyslí, řekne si, že by to jednou de facto mohlo nastat. Kniha se mi počtem stran ani nezdála dlouhá, ale jde vidět, že autor zamýšlel ukončit knihu jinak, protože za mě to bylo trochu odbyté. Je jedno jestli preferuje tuto knihu nebo nějakou jinou z tohoto žánru, čím dále v budoucnosti jsme, tím je scénář více pravděpodobný.

  Příběh 10/10

  Romance 3/10
  Akce 10/10
  Humor 3/10
  Napětí 10/10

  MoničkaBerucha

  08. února

  kniha se mne moc líbila – zamyslet se na co vše dnes potřebujeme elektřinu

  Koubasantiago

  07. února

  Až posledních 150 stránek jsem se začal bavit…

  Bára91

  06. února

  Nevyuzity potencial

  marge74

  05. února

  Další kniha k zamyšlení. Dnes bereme elektřinu jako něco samozřejmého, lehce dostupného a snad povinného pro život. Osobně jsem nikdy ani nedomýšlela, jaké by mělo následky vypnutí proudu na takovou dlouhou dobu. Všechno je závislé a propojené ze vším, bohužel i s celou Evropou. Nejvíc mě dostali pasáže ohledně jaderných elektráren. Ale není to trochu návod pro teroristy nebo nějak vyšinuté lidi ….?

  Garfinela

  05. února

  Velmi zajímavý náhled na to, co by bylo kdyby…. opravdu jsem pak trnula, kdykoliv zablikala žárovka. Jakmile kniha nutí člověka se zamyslet, tak je vždycky dobrá. O to přece jde. A jestli máme třeba jiné představy o tom, jak by se vše odehrálo, nebo prožíváme jiné emoce, tím líp. Kniha nám má ukázat to co nepředpokládáme, jinak bychom si ji mohli napsat sami :o)

  lubik734

  03. února

  Velmi pěkná a strašně čtivá kniho, ovšem velké množství postav tak se v tom člověk občas ztrácí 😀

  BrozaM

  03. února

  Mě by zajímalo, co na té knize je, že to kupuje tolik lidí. Nevadil mi počet postav, ani mi nevadily časté změny míst – to posouvalo v ději, jinak by kniha byla pravděpodobně nečitelná.
  Bylo to takové neurazí, nenadchne. 3 hvězdičky za námět, ten je super, člověka donutí trochu se zamyslet.

  Venda693

  03. února

  Tato kniha je čistý marketing, napsaná velmi nezáživně. Musel jsem se hodně nutit, abych ji dočetl. Mnohem lepší je kniha Vteřinu poté: https://www.databazeknih.cz/knihy/vterinu-pote-125480

  plachosrst

  01. února

  panejo, v té knize bylo tolik postav, že doteď nevím kdo byl kdo a jaké bylo jeho zaměstnání. ztrácela jsem se v tom ohromném množství jmen a míst. dál tam bylo na mě až moc popisů z oblasti technologie a po čase jsem se do čtení musela nutit. nebyl to můj styl, ale námět dobrý, o tom žádná.

  petrarka72

  31. ledna

  Jako by si autor udělal soupis toho, jaké následky může blackout mít, pokud trvá cca čtrnáct dní až tři týdny – a posléze je začal popisovat přes postavy a situace s tím, že ho příběhová a emocionální stránka věci vlastně moc nebaví. Podle toho také kniha dopadla – člověk se v ní ledacos dozví, ale je studená a napětí se dostaví až v poslední čtvrtině.