Biele noci, čierne dni Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Biele noci, čierne dni

Román zobrazuje dva rozdielne svety – súčasnú Bratislavu a Petrohrad, koncom 60. rokov minulého storočia ešte Leningrad. Práve tu hrdina románu kedysi stretol svoju študentskú lásku Nastenku. Krehký vzťah rozdupala doba, ktorá sa zahráva s ľudskými osudmi a neraz surovo pošliape to najcennejšie, čo človek má. To ľudské v ňom však prežíva napriek nežičlivosti okolia, prázdnote a smútku. Aj v jeho zdanlivo vyprahnutom srdci tlie iskierka nádeje – volá sa Laura, dravá a priamočiara Bratislavčanka, ktorá je opakom Nastenky.Kniha v českém jazyce!


Stažení Biele noci, čierne dni zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Biele noci, čierne dni (0.00 EUR)


Stažení Biele noci, čierne dni zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Ikar (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  eLeR

  26.02.2014

  mne sa veľmi páčila a bolo mi to všetko veľmi povedomé 🙂 … odporúčam

  zuzulique

  29.12.2011

  Peter Holka zakomponováva prvky magického realizmu a viaceré z nich obsahujú autobiografické prvky. Ťažko povedať, do akej miery sa so skutočnosťou spája kniha Biele noci, čierne dni, ktorá patrí medzi tie lepšie Holkove knihy. Čítala som ju pomerne dávno, no dodnes mi zanechala v duši smutno-veselé stopy. V knihe sa striedajú dve pasáže, v tej prvej, ktorá sa odohráva v súčasnosti, sa umelec stredného veku prežívajúci krízu, vyznáva zo svojich ťažkostí a zoznami sa s mladou Laurou, ktorá by mu mohla byť dcérou. V tej druhej, odohrávajúcej sa vracia v spomienkach do Leningradu, kde ako 17ročný na výmennom zájazde prežíval svoju prvú lásku a s ňou spojené erotické zážitky, ktoré sú často úsmevné. Symbolika čiernych a bielych nocí taktiež napovie…Biele noci v titule románu sú taktiež autorovou poctou Dostojevskému.