Berlín 1936 Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Berlín 1936

Příběh o šestnácti dnech Hitlerovy olympiády. V létě 1936 se v Berlíně všechno točí kolem olympijských her. Desetitisíce lidí proudí do německého hlavního města, které chtějí národní socialisté prezentovat jako světovou a otevřenou metropoli. Oliver Hilmes sleduje prominentní i zcela neznámé osoby, Němce i zahraniční hosty na stadionech i v ulicích, které žijí nejen sportovní událostí. Na krátkou chvíli zmizely cedule zakazující Židům to či ono, místo nacistické hymny Horsta Wessela zní jazz. Jako by se Berlín změnil na úplně normální evropské velkoměsto. Jenže nacistický režim v pozadí dál pracuje na tom, aby ovládl veškeré dění v zemi. V knize Berlín 1936 vypráví Oliver Hilmes o atmosféře města, kde se po čtrnáct dní setkávali nejlepší světoví sportovci, diplomaté a nacističtí pohlaváři, stejně jako transvestité, prostituti, majitelé restaurací, Berlíňané i turisté. Jsou to příběhy, které nás fascinují a překvapují, ale z nichž nás také mrazí.Kniha v českém jazyce!


Stažení Berlín 1936 zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Berlín 1936 (0.00 EUR)


Stažení Berlín 1936 zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Berlin 1936: Sechzehn Tage im August (2016)

  Žánr:
  Literatura faktu, Historie
  Vydáno: , Host
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  Toffee

  31.12.2017

  Hitlerova pohádka o olympiádě. V historii se nejspíš nenajde akce, která by byla zorganizována s tak děsivou precizností až do nejmenších detailů. Každé gesto, pronesené slovo, každá vlajka, fanfára… vše mělo svůj účel. Míra manipulace s veřejným míněním byla monstrózní a co je nejhorší, v širším měřítku fungovala. Tohle bylo možná Hitlerovo největší vítězství. Ovšem, na druhou stranu, mezinárodní veřejnost chtěla být přesvědčena, že je všechno OK a že je to přece sport, ne politika (ostatně, tyhle argumenty známe i z řady poválečných her). Autor dobře smíchal zajímavé informace přímo ze samotných her s přiblížením života mimo sportoviště, velkolepé večírky nacistických pohlavárů s kavárenským životem… prokládá to záznamy z policejních hlášení a oficiálními pokyny organizátorů. Šokující pro mne bylo zjištění, že někteří zahraniční turisté sami od sebe oznamovali policii, když se setkali s místním, který Německo "pomlouval". Neuvěřitelné!
  Knížka rozhodně stojí za přečtení – dobře se čte, autor zvolil formu krátkých epizodických záznamů, s níž před pár lety čtenáře okouzlil jeho krajan Florian Illies a která i v tomto případě skvěle funguje.

  maryzka

  29.11.2017

  Dobrá, zajímavá kniha o pohádce nacionálních socialistů jak se lidé budou mít dobře a jak mají jít za vůdcem Adolfem Hitlerem. Také je zde popsán fanatismus a ,, zblbnutí i mezinárodní veřejnosti. Na druhou stranu je tam také poodkryta rouška druhé skupiny tzv, neárijských občanů. Ovšem jak se říká : Navrch fuj vespod pfuj. Opravdu tato kniha stojí za čtení.

  I když jsem u toho přemýšlela odkud autor pochází( z části bývalého východního bloku nebo západního), protože pokud si pamatuji tak u východních byla tato součást dějin pomalu tabu- neznali pomalu ani Remarka. Sice autor vystudoval v Postupimi a teď nevím jestli ještě v Marburgu nebo v Magdeburgu, nevíte někdo náhodou kde? Nic jsem nevypátrala. Jinak souhlasí všechny výroky o knize, které jsou na konci obalu.