Bereme, co je Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Bereme, co je

Příběh mladé dívky, která se narodila v německo-české rodině na Strakonicku, kde prožívá svá první lidská zklamání, ale i první romantickou lásku.
Děj knihy se odehrává v průběhu 60. až 80. let dvacátého století. Autorka zábavnou formou líčí život na maloměstě s jeho klady i zápory. Hlavní hrdinka se cítí nepochopena nejen společností, ale i svou vlastní rodinou. Jedním z úniků se jí proto stává poezie.Kniha v českém jazyce!


Stažení Bereme, co je zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Bereme, co je (0.00 EUR)


Stažení Bereme, co je zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Pavla (1.)

  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Nosková Věra
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (15)

  Přidat komentář

  hasmanka

  02.11.2017

  Kdysi jsem knihu začala číst na doporučení kamarádky, ale v jedné třetině jsem to už nevydržela a knihu na několik let hodila do kouta. Nebavila mě, rozčilovala mě. Natolik mi nesedl styl vyprávění té stále si stěžující holky. V nedávné době jsem se rozhodla dát jí druhou šanci v podobě audioknihy, ale nic se nezměnilo. Stálé porovnávání, sebelítost a znechucení od malé holčičky až po dospělou ženu vyznívalo po celou dobu stejně. Rozčiloval mě její postoj věčné oběti, to babrání se v sobě a zároveň chabost důvodů, proč tou obětí je. V kontrastu tomu bylo impulzivní jednání a to celé navozovalo dojem neuvěřitelnosti příběhu. Tohle nebyla četba pro mě…

  Jana283

  28.06.2017

  Výborná kniha přibližující dobu ne tak dávnou, ale mnohem odlišnou od toho, co žijeme dnes. Hlavní hrdinka mi byla velmi blízká a obdivovala jsem její sílu a bohatý vnitřní život v tak nízkých maloměstských poměrech a rodině bez lásky.

  buccaneerka

  01.08.2016

  Literární kritika sice přijala román Bereme, co je pozitivně…škoda, že za sebe totéž řici nemohu. Snad mi dojem zkazil fakt, že titul patřil k povinně zadaným, ale kniha mě nezaujala ani obálkou, ani obsahem, ani formou. Možná líčí skvěle dobové poměry, které autorka vystihuje oním třikrát v knize opakovaným "bereme, co je", více se však zdá, že kniha nese autobiografické prvky, které by ne každý spisovatel tak přímo odhaloval.
  Na otázku, zda je psaní pro autorku určitým způsobem možností vyrovnat se s tím, co sama prožila, odpověděla, že ne, protože se s tím vyrovnala už dávno. Negativní životní situace a zkušenosti jsou pro ní prý už jen výživnou půdou pro psaní.
  Při čtení tohoto románu se nemohu zbavit pocitu, že člověk, který má potřebu takto veřejně prezentovat své rodinné, sexuální a osobní zkušenosti, se ještě stále se svou minulostí nevyrovnal.

  aralka

  31.01.2016

  Super knížka, rozhodně ne odpočinkové čtení, jak někdo dole napsal, není to kniha pro každého,což se ukazuje i tady v komentářích… mě tedy hodně oslovila, chvílema jsem měla pocit, že čtu svůj vlastní příběh … fascinuje mě velmi velmi široká slovní zásoba Paní spisovatelky a bohatý vnitřní život plný zajímavých postřehů a myšlenek hlavních hrdinek, což jsou určitě její "alter ega". Je to čtení pro přemýšlivé rebelské typy žen, rozhodně ne pro domácí hospodyňky, které si potřebují odpočinout od plotny nebo nedejbože pro muže!

  kusma

  13.08.2014

  Kniha měla dobré pasáže, které se ale střídaly s méně čtivými. Možná jsem na ní neměla správnou náladu… Ale okolí hlavní hrdinky mě tak neskutečně iritovalo, že jsem jí ani správně nedokázala fandit…

  niknikita

  28.07.2014

  Drsná výpověď o době mého dětství a dospívání.Chvílemi jsem měla pocit, že čtu svůj příběh, který ovšem nebyl tak krutý – naštěstí.

  Vikomtka

  15.06.2014

  Emocionální smšť. Ani dneska není snadné přežít ve společnosti matron, které dělají věci "jaksepatří", aniž by je napadlo, že to jejich jaksepatří může někoho ubíjet. Umocněno raně socialistickou společností to vytváří hotový očistec. Postava matky Zploditelky mě děsí – ta ženská je jednou z nejhnusnějších literárních postav, s jakými mě kdy knihy seznámily. Bravo, Věro Nosková!

  Neri

  10.01.2014

  Souhlasím s komentářem, že anotace je zavádějící, o přebalu knihy ( mám vydání s fotografií z filmu Rebelové ) ani nemluvím. Dalo by se pak snadno usuzovat, že se jedná o třeskutě vtipný ženský román. Opak je ale pravdou. Autorka je jedinečná vypravěčka a předkládá silný, opravdový příběh z nepěkné, divné doby, kdy dospívat a hledat sebe sama nebylo snadné a kdy se hlavním mottem života snadno stalo " Ber co je, protože je nutno něčím naplnit své dny, bolavou duši, osamělost, touhy."
  Pro mě jsou román a paní autorka takovým "osobním zjevením" poslední doby.

  Skjaninka

  08.06.2013

  Kniha je napísaná celkom slušným štýlom, ale príbeh odohrávajúci sa v socialistickom Československu ma ničím nezaujal ani nenadchol. Hlavná postava ma iritovala, jej neustálym sebaľutovaním a večne utrápeným postojom voči vlastnému životu.

  Bublinka78

  20.05.2013

  Anotace je vskutku poněkud zavádějící. Zábavnou formu jsem tam nenašla a ano, autorka líčí velmi přesvědčivě tehdejší dobu, ale mnohem podstatnější je osobní zpověď hlavní hrdinky a současně autorky. Z knihy čiší obrovská touha po porozumění a objetí, které hlavní hrdinka nalezne jen zčásti a na kratičký okamžik (alespoň zatím). Obdivovala jsem Pavlu, která se navzdory okolí, které ji neustále degradovalo, sice bolestně, ale přeci jen, dobírala ke svému štěstí. Není to žádné povrchní čtení a líbila se mi také bohatá slovní zásoba autorky.

  bosanoha

  05.02.2013

  Vôbec som sa nedokázal "chytiť". Ani som to nedočítal.

  Alca007

  22.04.2012

  mě tato knížka neoslovila.

  odejana

  09.02.2012

  Ta anotace u románu mi přijde zcela zavádějící. Je to skvělý román, generační výpověď dívky, která se narodila do začátku padesátých let. Autenticky vylíčen obraz doby, která formovala a deformovala mládí dnešních padesátníků. Patrně hodně autobiografické. Nepochopení rodiny. Inteligentní Pavla nemá zázemí a román líčí docela vkusným jazykem nesnadnou touhu maloměstské dívky po svobodě, intimitě, laskavém vztahu a velké lásce. Má málo opěrných bodů a její vnitřní samota ji vede k samostudiu a formuje v ní s pomocí "glosátora" názory na politiku, společnost, rodinu, vzdělání, životní styl. Je to jedno velké hledání. Rozhodně to není oddychová četba. Je to osobní výpověď pro všechny, kteří se nehodlají jen tak přizpůsobit něčemu, co se jim nelíbí, kteří hledají svou podstatu, smysl života.

  Brambu

  Zajímavě popsaný život dívky, která prochází obdobím radosti, lásek a zklamání a to vše v době, která nebyla pro nikoho jednoduchá. Na můj vkus málo vtipná, ale rozhodně oddechové čtení pro chvíle volna.

  Nelischka

  Dobré pro slečny, co je omrzela Lenka Lanczová