Belzec, Sobibor, Treblinka Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Belzec, Sobibor, Treblinka

Autentický a vyčerpávající popis nejméně známých vyhlazovacích táborů nacistické éry. V letech 1942-1943 bylo pod krycím názvem akce Reinhard zplynováno přes jeden a půl milionu Židů ve vyhlazovacích táborech Belzec, Sobibor a Treblinka na území nacisty okupovaného Polska. Tuto operaci přežilo méně než 200 Židů. Jicchak Arad zaznamenává s využitím dosud přehlížených pramenů, například německých a polských úředních dokumentů a svědeckých výpovědí při procesech s nacistickými válečnými zločinci, úplný příběh těchto tří táborů smrti od výstavby v roce 1941 až do srovnání se zemí roku 1943. Popisuje jejich vzhled a uspořádání, průběh vyhlazování i činy esesmanů a ukrajinských strážných, kteří zajišťovali jejich provoz. Co je však nejdůležitější, Arad vypráví příběh obyvatel táborů smrti třebaže většina z nich žila pouze několik hodin po příjezdu , jejich hnutí odporu, vzpour a útěků, popisuje i podrobnosti každodenního přežívání těch, kdo byli ušetřeni okamžité smrti v plynových komorách. Aradovo dílo zachraňuje zkušenost obětí akce Reinhard před zapomněním a výmluvně svědčí o jejich tragédii.Kniha v českém jazyce!


Stažení Belzec, Sobibor, Treblinka zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Belzec, Sobibor, Treblinka (0.00 EUR)


Stažení Belzec, Sobibor, Treblinka zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , BB art
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  AllyKumari

  20.07.2016

  Strašlivá a vynikající.

  dearkiki

  16.07.2015

  Je dobře, že se našla kniha, která se věnuje táborům akce Reinhard. Byly svým způsobem unikátní a literatury o nich na trhu také moc není, už jen proto, že přežilo tak málo pamětníků. Na můj vkus je v knize sice zpočátku až příliš statistických údajů, které jen těžko udrží pozornost čtenářů, ale toto je v druhé polovině skvěle vyváženo svědectvími z života v táborech, vyčerpávajícím popisem příprav a provedení povstání. Oceňuji i informace o děsivém ukončení celé akce, tzv. "dožínkách", o čemž se jinde moc nepíše.

  PeM

  13.11.2013

  Kniha se mi četla "jedním dechem"…velmi poučné, zajímavé..někdy až "dech beroucí" ….

  Petrb

  26.06.2013

  Neskutečné, jakým způsobem autor popisuje přípravy a průběh povstání v Treblince a Sobiboru. Mráz mě šel po zádech při čtení každé stránky…

  avel

  14.03.2013

  O holocaustu jsem četla zejména romány. Ani jsem nedoufala, že by se mi kniha mohla tak líbit. Jak píše Dera, je tam kupa věcí kolem, které jsou psané čtivě, stručně a jasně.
  Perfektní kniha!

  Dera

  24.08.2012

  Na své čtenářské pažbě mám mnoho zářezů s podobnou tématikou. Takže jsem nečekal, že mě může v něčem tato kniha překvapit. Vypadalo to spíše na direktivně nudný dokument o faktech. Mýlil jsem se. Kniha obsahuje autentické výpovědi svědků, detailní popisy vzpour v koncentračních táborech, útěky z nich, průběh vyhlazování, zločiny SS-manů a jejich ukrajinských pomocníků, příběhů je v této knize hodně a co je zajímavé od spousty lidí. Tím je vše originální a o to zajímavější. Kdybych musel vybrat a doporučit jen jednu knihu o holocaustu, tak i přes těžkou konkurenci zvolím tuto…

  bai.Cerna

  13.08.2011

  Kniha, která stojí v mém osobním žebříčku nejvzácnějších knih na předním místě. Místě PRVNÍM.