Bdělost Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Bdělost

Probouzet lidi a odhalovat jim pravdu o jejich vlastní velikosti – to je cíl, který si Anthony de Mello kladl při své práci s lidmi, a tedy i cíl této knihy, která jeho práci s lidmi zpětně zachycuje. Jeho schopnost odhalovat mylnost našich přesvědčení a scestnost našich sebeklamů a iluzí nám nemusí být vždy příjemná, ale přesto je potřebná.Kniha v českém jazyce!


Stažení Bdělost zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Bdělost (0.00 EUR)


Stažení Bdělost zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Awareness (1990)

  Žánr:
  Duchovní literatura
  Vydáno: , Cesta
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (20)

  Přidat komentář

  Girasol

  31.12.2017

  Tuto knihu právě nyní teď čtu, našla jsem ji po své dceři, která tuto knihu již četla ve svých 16 ti letech. Vždy mne lákala, když jsem ji u ní viděla…a až nyní jsem se k ní dostala. Přichází ke mne v Pravý čas. Autor je velmi přímý, ač nepříjemný v mnoha ohledech, ale když se nad tím více zamyslíte, to, co píše je pravdivé, ač ne vždy líbivé. Hodně o některých věcech přemýšlím a stále obracím stránky na zpět, abych si znovu a znovu přečetla a pochopila ty hluboké pravdy. Dělám si z této knihy poznámky, ostatně tak jako ze všech, které mne něčím oslovily. Zatím ji ještě nemám dočtenou, ale už nyní mne v nějakých ohledech posouvá směrem dopředu. Až ji dočtu úplně, přidám další řádky k těmto.

  Shindo

  03.12.2017

  Mnohí, ktorí sa snažili vopchať boha do škatuľky Anthonyho nemali radi. Ja som však za túto knihu rád, pomohla mi postupne sa vymaniť z katolíckeho fundamentalizmu, vidieť veci aj z iného uhla a pripustiť, že cirkev predsa len nie je jediná a pravá a ak boh existuje, nemožno ho zasadiť do nejakej formičky.

  stanlus

  19.06.2017

  Anthony de Mello, indický jezuita a zenový mistr, měl jedinečný dar umění vychytávat střípky moudrosti pocházející z nejrůznějších duchovních kultur a podat je srozumitelně, s přirozenou lehkostí a s většinou až provokujícím sebeironizujícím humorem nám – odkojencům západního myšlení. Jeho jedinečná kniha Bdělost představuje určitý návod na to, jak se probouzet z duševní strnulosti, z vyježděných schémat vlastní mysli a ze zakořeněných mentálních stereotypů k duševní a duchovní bdělosti, všímavosti a – k prosté moudrosti.
  "Nepřekáží-li nic uším, výsledkem je sluch.
  Nepřekáží-li nic očím, výsledkem je zrak.
  Nepřekáží-li nic mysli, výsledkem je moudrost."

  teltri

  18.11.2016

  Jedna z najlepších od Antonyho. Jedna z najlepších v mojom živote.

  Madlobina

  07.08.2016

  Bdelo čítam všetky strany,
  na prstoch rátam sebeklamy.
  Že ich všetky porátam,
  je najvačší sebeklam.

  venduschka

  06.02.2016

  Za mě to nej co jsem za poslední dobu četla… 🙂 Přečetla jsem jedním dechem, pak si našla i autorovy přednášky na youtube a objednala další věci 🙂 😀 Při čtení mi bylo jako by mi kniha (autor) otevírala duši, resp. má duše se nechala otevírat knihou…:) Moc doporučuji lidem co mají rádi spiritualismus, duchovno, ale nějak nemůžou přijít na jméno institucializovaným náboženstvím, sektám apod. Autor je sice jezuitským knězem, ale to knize vůbec neškodí (a taky ho církev kritizovala a zakazovala, to mluví o všem…také jeho podivná smrt budí rozpaky…). Spoiler: Je to skvělé, poučné, hlavní myšlenka jest že rozlišujeme mezi "já" a "mně"; "já" je ta pravá má podstata uvnitř, "mně" je ten nábal získaný vlivem ostatních lidí, věcí, situací a akorát nám škodí protože jsme závislí na tom světě okolo, na tom co si kdo o nás myslí, na tom zda dosáhneme toho kterého cíle…O tom, jak jsme byli naučení být závislí na hodnocení ostatních, chvále, odměňování….a pak jsme díky tomu na chvíli uspokojení ale za chvíli zas tápeme, protože je to vše program a naučenost toho že bez toho budeme nešťastní- přitom naše podstata vše má a šťastná je 🙂 Svůj svět můžeme tvořit sami a žít v míru, lásce a štěstí – pokud se odprostíme od myšlenek a emocí, jen je pozorujeme a necháveme odplouvat……doporučuji!

  pecka02

  02.11.2015

  Výborná kniha! Ač malá vzhledem, obrovská obsahem. Zpočátku je autor opravdu hodně přímý, což nemusí být každému příjemné, ale postupně se dopracuje k pěknému vysvětlení. Od doby, co věci více pozoruji, vychutnávám a soustředím se na to, co dělám, s plnou bdělostí, je všechno tak nějak příjemnější, lepší 🙂 A přitom stačí tak málo, jen se neztotožňovat…určitě si přečtu i ostatní knihy tohoto autora.

  Malanika

  18.07.2015

  Proc tu neni vic hvezdicek…

  jiri3924

  26.03.2015

  Výjimečná kniha, jednoduchý a srozumitelný popis, jak vylézt z ulity, kterou jsme si sami oblékli a které si nejsme vědomi, velmi doporučuji.

  blankaa89

  03.10.2014

  Dokud jsem nepřečetla tuto knihu myslela jsem si, že mi kniha nemůže změnit život. Opak je pravdou! Nejlepší kniha, jakou si můžete přečíst. 🙂

  marlowe

  29.08.2014

  Je mi naprosto jasné, k čemu autor směřuje. A také jsem se poctivě snažil jím vytčenou cestu sledovat. Pravdou ovšem je, že se mi to ne vždy dařilo – a tak některé komnaty jím načrtnutého duchovního domu pro mě zůstaly uzamčeny. K mé škodě.
  Na vině je zřejmě můj pragmatismus a léty zbytnělý skepticismus.

  Pablo Kral

  27.08.2014

  Fascinovaně kloužu zrakem písmenko po písmenku, slovo za slovem, větu za větou, od první do poslední stránky jedním dechem, a… nevěřím svým očím. Tak tedy všechno, co nás učí akademická psychologie jsou jen účelově zkreslené iluze. Člověk netouží po vyléčení, ale po úlevě. To je mimochodem naprosto přesně řečeno. Šťastný/á můžete být teď hned. Stačí si UVĚDOMIT svoje naprogramování. Musíte to pochopit. Stačí se PROBUDIT. To zabere třeba i okamžitě. Pak můžete být nakrásně třeba těžce nemocní, ale nic už neohrozí vaši vyrovnanost a přešťastný nadhled. Úchvatné a zároveň děsivé. Tato kniha je klenot. Avšak já říkám, že pochybný. Myslím, že ve věci osvícení a osvobození si nejsme rovni. A už vůbec nelze Mellovu metodu aplikovat na "nadkritické množství jedinců", abych tak řekl, neboť opak by podle mě znamenal pozvolný rozklad společenských struktur a přechod do natolik revoluční transformace, že mi to hlava nebere. Anebo by se vlastně až zas tak moc nestalo?

  edysy

  03.05.2014

  Tuto knihu jsem před lety náhodou objevila v antikvariátu a rozhodla jsem se ji za pár korun koupit. Doma jsem se začetla, ale měla jsem pocit, že mne to neoslovuje. A tak jsem knížku kamsi založila a několik let jsem ji nemohla najít. Znáte to, něco máte před očima a nevidíte to. Až teď jsem ji našla, byla stále v knihovně, ale objevila se ve svůj pravý čas. Nyní se mi Mellův osobitý styl promlouvání k lidem líbí. Doporučuji k přemýšlení i k meditaci.

  rkohoutek

  08.09.2013

  Trochu mě mrzí, že se mi do knihy nepodařilo proniknout víc. Tuším, že je uvnitř schován poklad. Vypadá to ale, že si budu muset počkat na druhé čtení, trošku poklidnější. Doporučení k přečtení dávám i přes mé průměrné hodnocení, neboť je lepší semínko do půdy zasadit a dát mu šanci se uchytit. Trošku nečekaně se v závěru knihy pan De Mello odkazuje na knihu Summerhill, kterou čte souběžně přítelkyně. Znamení? Těžko říci… Raději ale budu bdělý 🙂

  bleska

  15.08.2013

  Tohle není úžasná kniha. Tohle je kniha, kterou je těžké číst. Ukazuje mi, jak křivě a falešně vidím sebe, svět kolem i Boha. A to dost bolí. Díky Tony…

  Sluncie

  06.03.2013

  Naprosto úžasná kniha!!!Je to takový skvělý střed ze všech možných duchovních knih a pokaždé když ji znovu čtu,dá mi další pochopení a poznání.Znovu a znovu otevírá oči!Rozhodně patří do každé esoterické knihovny.

  tonda0

  23.01.2013

  Kniha s nadhledem a velmi jasně přináší vysvětlení toho, jak nás utváří a ovliňuje – a manipuluje prostředí a společnost a jak se z tohoto ovlivňování vymanit. Autor velmi jasně popisuje, jak a kde hledat štěstí a spokojenost v životě. Kniha byla tak pravdivá, až to občas bralo dech. Myslím, že každý se zde najde. Jedna z nejlepších De Mellových knih, ne-li ta nejlepší co jsem zatím četl!

  deuce

  05.10.2012

  Dobrá kniha a naučila ma pozerať pozornejšie na svet okolo mňa, všímam si veci, čo kedysi vôbec nie.

  tjorven

  17.07.2012

  Bdělost Anthonyho De Mella ovlivnila můj život.

  Geuin

  02.08.2011

  Na svět a na sebe se můžeme dívat úplně jinak, než jsme zvyklí….pokud se chcete změnit, tahle knížka může být dobrým návodem.