Básník Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Básník

Po akci Rusalka se mladý Krauz rozhodl zůstat na oddělení vražd. To ovšem spolu s Burgerem netušili, že pár dní nato je čeká případ, který prověří nejen jejich odborné schopnosti, ale i to nejdůležitější v práci detektivů – vzájemnou důvěru. Hned v začátku své kariéry na oddělení vražd musí Richard Krauz projít tvrdou zkouškou. Jeho smysl pro spravedlnost naráží na tehdejší právní systém, na „spravedlnost" měřenou podle socialistických norem. Je podezírán z několika vražd mladých dívek a ve svízelné situaci mu jsou ochotni pomáhat pouze jeho nejbližší kolegové. Ti mu navzdory chatrným důkazům zachovají svou kolegiální důvěru, zatímco vrah na sebe upozorňuje jednou stopou – básněmi, které jim posílá.Kniha v českém jazyce!


Stažení Básník zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Básník (0.00 EUR)


Stažení Básník zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Naše Mesto (18.)

  Žánr:
  Detektivky, Literatura slovenská
  Vydáno: , Slovart (ČR)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (47)

  Přidat komentář

  ivoiro

  13. března

  Skvělé dílo. Možná je to tím, že v příběhu je moje rodné sídliště a základní škola. Nikdy bych si nemyslel, že tyto místa najdu v nějaké knize.

  Chesterton

  10. února

  I mě velice tento zkušený a praktický muž baví!! Veškerou brutalitu a policejní expresi, která je občas na hraně mé snesitelnosti mu odpouštím. Protože k této náročné práci patří. Bohužel:(
  Díky Dominiku Dáne :*)

  Slaďoška

  22. ledna

  Detektiv Krauz mě prostě baví…..a jdu na další knihu právě s ním :o)))

  konicekbily

  31.12.2017

  Pěkný příběh z doby nedávno minulé věrně popisuje tehdejší prostředí a hlavní aktéry té doby, kteří se mnoho nelišili od skutečných kladných i záporných hrdinů příběhu. Dobrý humor je kořením díla!

  bertrand

  08.12.2017

  Hltá se to jedním dechem, až stránky šustí vzduchem.
  Slabých míst si člověk ani nevšimne, protože na to prostě není čas, musí se číst a číst a číst až do konce i kdyby děti hladem skučely, tramvaje zvonily, uragán Flóra řádil za okny…

  francouz

  20.10.2017

  S lehkostí nás autor posouvá dějem, který nás opět přikove za železnou oponu, kdy neschopní ale politicky angažovaní nám vládli. Líbil se mi styl autora, který krásně vykresluje tuto šedivou dobu, nebojí se to okořenit humerem, který vždy perfektně padne do dané části. Ač soudruzi tlačí na pilu, tak si Krauz dokáže udržet na odstup. Sice na konci bylo zřejmé kdo bude vrah, ale i tak knížka má úžasné tempo a mě se opravdu líbilo propojení s dobou a někdy až naivní přístup některých lidí k tomu, co se kolem nich dělo. Je to takový ten československý hrdina, který rozhodně neoplývá skoro nadrpřirozenými schopnostmi, prostě padne na hubu, i díky době ve které kamarád zradil kamaráda bez mrknutí oka.

  rekon

  14.08.2017

  K tomuto autorovi jsem se dostala náhodou, na doporučení paní knihovnice.
  Dosud jsem se věnovala severským krimi, ale tato kniha se četla sama a byla naprosto úžasná! Klobouk dolů, určitě nezůstanu jen u jedné. Netušila jsem, že na Slovensku mají tak skvělého autora.

  astroweb

  13.06.2017

  Jeden z nejlepších přečtených Dánů. Skvělé.

  bábuška

  15.04.2017

  Opět výborně napsaná detektivka. Děj nás přenáší do roku 1988, kdy se pomalu začínají ‘otřásat trůny’ a občas se upřednostňují zcela zbytečné akce před naléhavějším vyšetřováním. Naše známá mordparta má tentokrát co dělat s těžkým schyzofrenikem, jeho nadprůměrnou inteligencí a jeho oběťmi – mladými ženami.

  PetK

  27.03.2017

  Poslouchala jsem už druhou knihu (chronologicky) po sobě, slovenčina je krásná 🙂 A v podání herce, na jehož jméno si teď samozřejmě nevzpomenu, je to zážitek o level výš. Samotné případy nejsou nijak extra komplikované, ale život policajtů za totáče, jejich osobní životy a vazby jsou zajímavé. Navíc je Dán vtipný tím správným způsobem, suchý humor miluju. 🙂

  karel0684

  17.02.2017

  Druhá kniha tohoto autora, co se mi dostala ke čtení… a už chápu, proč se na ni v knihovně tak čeká a délka rezervací je mnohdy odrazující.
  Tohle se četlo jedním dechem. Sice se konec dal trochu předvídat, tedy Richardova reakce , ale nic to nemění na tom, že tohle je dobrá kniha

  LuciLux

  14.02.2017

  Je to Dán, co nezklame, knihu musíte zhltnout téměř na posezení. Já osobně si však nelibuju ani v autenticky (rozuměj, hrubo-sprostě) popisovaném maskulinním prostředí, ani ve skutečnosti, že vrah nikdy nevzejde z několika podezřelých, na které by si čtenář mohl tipovat, ale zjeví se vždy na konci jako takový deus ex machina.

  wiix

  12.02.2017

  Pre mňa zatiaľ "naj dánovka" plná napätia, minulosti a ešte vzdialenejšej minulosti postáv, rôzne bočné deje a prudká čitateľnosť tohto diela, za mňa skvelé.

  Ivana11

  10.02.2017

  Opět výborná dánovka, pro mě již několikátá, a nikdy nezklamal.

  Petrasim

  06.02.2017

  Dominik Dán opět nezklamal.

  ehappy

  17.10.2016

  Zadni supermani, ale obcas velice chytre az prekvapujici. Doporucuji.

  Jaruš7

  16.10.2016

  D.D. má renomé a umí, takže nezklame, vcelku dobré, až na tu poezii, ta je zbytečně odflinknutá.

  pavčape

  11.10.2016

  Další z výborných "dánovek". Krauz se začleňuje do party mordýřů velice úspěšně! Za mě palec nahoru!

  callahanh

  12.08.2016

  Svižná detektivka a troufnu si říct, že něco, co v našich vodách chybí. Dán se spoléhá na atraktivní období přelomu komunismu a kapitalismu v Československu a děj posouvá na periferii velkého města. Neopomíná ani atmosféru, která malinko připomíná severské thrillery, i když není tak hutná a je přizpůsobená specifickému československému prostředí. Hrdinové jsou sympatičtí, ačkoli typicky knižní (Krauz je prototyp odvážného hrdiny, který se vzpírá předpisům, těch asi v reálu moc nebude), sehraní a jejich osudy jsou dost zajímavé a atraktivní. Celé to má velký spád, sevřený děj, který nikam příliš neuhýbá a nestřídá několik rovin, a především strhující příběh, který je uvěřitelný, dává smysl a až do poslední chvíle není znám pachatel, což je moc fajn a vůbec nevadí, že se tam vlastně moc neobjevuje. Je samozřejmě otázka, zda to není až moc "pohádkové" vzhledem ke kontextu doby končícího komunismu a kritizovat můžeme i konec, který je spíše filmový a typicky žánrový. Jinak je ale Básník skvělé čtení se skvělou zápletkou a popisuje opravdu jen to nutné a důležité, čili je v něm minimálně vaty. 80%

  mekkejla

  05.08.2016

  Tak tohle byla velká paráda! Jsem moc ráda, že se ke mně knížka dostala – sama bych po ní nesáhla a to by byla velká škoda. Pan Dán mě opravdu hodně zaujal a ráda si přečtu něco dalšího!

  wooloong

  02.08.2016

  Trochu přepálená pointa, ale jinak dobrá a čtivá detektivka.

  ViolettaCh.

  25.07.2016

  Obzvlášť vyvedená dánovka, napínavá od A do Z! Nejvyšší počet hvězdiček je naprosto zasloužený!

  hanap

  20.07.2016

  Básník, výborná kriminálka, již se chystám na další.

  Danuše7

  11.07.2016

  Kniha má spád, děj se hezky vyvíjí.

  edith79

  20.05.2016

  Druhá kniha od Dána v krátké době a opět se mi líbila. Zajímavý motiv, napětí a zároveň i spousta vtipných dialogů mezi kriminalisty. Určitě si chci přečíst další knihy tohoto autora.

  nursejane

  18.04.2016

  Moje první kniha Dominika Dána v audio verzi mě velmi bavila a "prečtenou " jsem ji měla v rekordním čase:-) Už se těším na další 🙂

  bookie25

  26.03.2016

  Moje první setkání s Dominikem Dánem. A musím říct, že velké překvapení. Nemám moc ráda současné české a slovenské detektivky, většinou mě nezaujaly, ale tohle bylo skvělé. I když jsem ji vlastně nečetla, ale poslouchala jako audioknihu. Jako bonus krásná slovenština v podání Mariána Geišberga.

  petule1

  21.03.2016

  Vynikající detektivka, strhují děj, nepřekombinová a každá postava má svůj smysl

  rodak

  06.03.2016

  Super česko slovenská kriminálka Skvělý popis doby .Má první od autora .

  palec

  20.01.2016

  Tak má vypadat detektivka.Autentická,nepřekombinovaná,napínavá,no prostě skvělá.Dominik se stává mým oblíbeným autorem.