Babylon 1 Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Babylon 1

Autorka umiestnila dej románu do obdobia pádu Novobabylonskej (Chaldejskej ríše), teda do roku 539 pred naším letopočtom, kedy vďaka zrade babylonských kňazov padlo Mesto Miest (Babylon, Bábel) do rúk perzského kráľa Kýra II. Vojna medzi Chaldejskou ríšou reprezentovanou kráľom Balsazárom a Perziou pod vedením kráľa Kýra tvorí v románe jednu z troch hlavných dejových línií. Ďalšími dvomi sú ľúbostný trojuholník (generál Neuzardar – dievča z ľudu Nanai – perzské knieža Ustiga) a boj o moc vo vnútri ríše (kráľovská moc – vojenská moc – kňazská moc). Všetky tri dejové línie sa navzájom prepletajú a ovplyvňujú, vďaka čomu sa pred čitateľom rozvíja pútavý príbeh.Kniha v českém jazyce!


Stažení Babylon 1 zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Babylon 1 (0.00 EUR)


Stažení Babylon 1 zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Babylon (1946)

  Žánr:
  Romány, Literatura slovenská, Historie
  Vydáno: , Slovenský spisovateľ
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  lusila

  19.11.2014

  Tento román ma naozaj prekvapil. Autorka si dala skutočne záležať na tom, aby ste o Babylone nielen čítali, ale ho aj "zažili". Zaujímavé je aj to, že rukopis bol počas druhej svetovej vojny ukrytý pod stromom v jej záhrade.

  Vevica

  01.09.2012

  Veľmi príjemný historický román. V kontexte doby, kedy román vznikol, obdivujem najmä autorku. Figuli – slovenská žena vo svojich 37-mich rokoch piše o starovekom Babylone zatiaľ co naokolo zúri druhá svetová vojna. Hmm..prinajmenšom netradičné. Neviem síce odkiaľ autorka čerpala rozsiahle historické reálie, ale ja som uverila všetkým mimochodom veľmi plastickým opisom životného štýlu, architektúry a náboženstva starých Babylončanov. Romantickú zápletka medzi chudobnou dievčinou Nanai a veliteľom vojsk Nabuzardarom na pozadí hroziaceho vojenského konfliktu zo strany Perzskej ríše možno zhodnotiť ako veľmi naivnú a zidealizovanú, ale ktovie, či práve taká nezobrazuje dobu. Odporúčam každému kto obľubuje historické romány.