Antropoložka na Marsu Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Antropoložka na Marsu

Doktor Oliver Sacks na své průzkumné cestě za poznáním mozku a lidské psychiky tentokrát opustil nemocnici a vydal se za svými pacienty do prostředí, kde opravdu žijí. Seznámil se tak s ohromujícími a paradoxními lidskými příběhy o životě v často velmi radikálně změněných podmínkách, kdy přežít umožňují podivuhodné schopnosti rekonstrukce a adaptace, kterými jsme my lidé vybaveni.
V knize najdeme například příběh malíře, který se po autonehodě stal barvoslepým, přesto se ve své tvorbě nevzdal barevného zobrazování světa; dočteme se o osudech mladého muže, jemuž nádor v hlavě zničil „paměťový systém“, následně oslepl, ale v rytmu hudby byl přesto schopen svět vnímat; o chirurgovi s Tourettovým syndromem, který nekontrolovaně vydával zvuky a trpěl bizarními tiky, přesto však dokázal operovat a pilotovat letadlo; o případu muže, který byl od dětství slepý, po operaci začal vidět, ale nedokázal tento smysl plnohodnotně užívat; o geniálních autistech s neuvěřitelnými paměťovými schopnostmi; nahlédneme do života vědecké pracovnice, která není v soukromém životě schopna emocí a nedokáže se orientovat v nejjednodušších mezilidských vztazích, ale intuitivně rozumí chování zvířat.
Psychické defekty, poruchy a nemoci mohou mít často paradoxní význam: odhalují a uvolňují latentní schopnosti, jaké bychom jinak nepoznali a ani si je neuměli představit…Kniha v českém jazyce!


Stažení Antropoložka na Marsu zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Antropoložka na Marsu (0.00 EUR)


Stažení Antropoložka na Marsu zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  An Anthropologist on Mars (1995)

  Žánr:
  Literatura světová, Literatura faktu
  Vydáno: , Dybbuk
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  Kirtans

  28.09.2017

  Trochu moc okecávání, nemám ráda, když se opakuje a tak trochu zadrhává v tématu. Jinak příběhy zajímavé a některé zvláštní. Lidský mozek je zkrátka záhadou.

  wiix

  09.06.2016

  Veľmi pútavé prípadové štúdie, kde vedecké poznatky boli podané laicky, čo im však neubralo na hodnote a spojené do príbehu beletristicky. Niektoré príbehy boli tak neuveriteľné a pritom tak reálne a racionálne. Na zamyslenie.

  Muhibbis

  20.05.2016

  Mnoho z nás fascinujú príbehy "geniálnych idiotov" ako je slávny Stephen Wiltshire či výnimočne nadaných autistov typu Temple Gradin. Kto z nás sa ale zamyslel nad tým, ako vyzerá ich myslenie a najmä citový život? Kto z nás vie, že jedným z dôležitých rysov pravých autistov nie je len mentálna, ale aj emocionálna zaostalosť? Práve to sa ma dotklo asi najviac, nakoľko mne samej Aspergerov syndróm za veľmi pochybných okolností diagnostikovali. Pravda, táto kniha je nielen o autistoch, ale prináša odpovede aj na iné zaujímavé otázky v podobe konkrétnych ľudských príbehov. Je naozaj vrátenie zraku slepcovi takým skvelým zázrakom, ako sa zdá? Môže sa človek s Tourettovým syndrómom získať zamestnanie, ktoré vyžaduje sústredenie? Čo ak maliar abstraktných obrazov, ktorého základom tvorby je farba, naraz stratí schopnosť ju vidieť? A k tomu hlbšie otázky o adaptácií, pamäti, citoch, nostalgií, zraku a o tom, ako to všetko prežíva náš mozog…

  adriane9

  03.04.2016

  Miluju Olivera Sackse a miluju knížky od něj. Je mi fuk nakolik lidí ho nemělo rádo, protože prý chtěl být jen populární a proto psal. Já díky němu chápu víc než z proslovu neurologa od nás z fakultky, haha. Oliver píše lidsky a stejně jako jeho otec měl velmi blízko k pacientům a každý v něm něco zanechal. Je mi ctí číst jeho knihy a konečně chápat neurologii na úrovni méně vzdělaného jedince. Jestli chcete Olivera číst doporučuji začít tímto titulem.

  Kadibut

  02.10.2013

  Zajímavé čtení o lidském mozku a jeho fungování. Nejvíc mě asi zaujal příběh o chirurgovi s tourettovým syndromem. Chirurg svou chorobu vnímá jako, že postrádá "část mozku", která blokuje různá nutkání a on se pak různě dotýká okolí, posunkuje a vykřikuje. Při operaci se ale tak soustředí a vžije do role chirurga, že je zcela bez poblémů.
  Zajímavý byl i příběh o chlápkovi s mozkovým nádorem, který postupně prororostl do frontálního a temporálního laloku a poškodil mu vštípivost paměti (pamatoval si vše do roku 1966 a nic nového) a zároveň mu v podstatě udělal lobektomii. Byl pak pořád klidný a vysmátý. Vzhledem k tomu, že byl hinduistický mnich, mysleli si všichni že byl osvícen a na nádor se tak přišlo pozdě. I přesto, že si nic nového nedokázal zapomatovat, když mu řekli, že mu zemřel otec, byl poté vždy při zmínce o otci smutnější, byť si samotný fakt, že mu otec zemřel nepamatoval…

  Muflonius

  16.09.2013

  Sacks to umí. Nejen že má o čem psát, ale i podat to dokáže velmi příjemně. Jeho publlikace donutí člověka zamyslet se nad samozřejmostí toho co má a zda vubec to co vnímá je celá realita. Je to podařené pokračování jeho knihy Muž, který si pletl manželku s kloboukem.

  takjinak

  21.05.2013

  Vyjímečná kniha psaná o vyjímečných lidech… "Psychické defekty, poruchy a nemoci mohou mít často paradoxní význam: odhalují a uvolňují latentní schopnosti, jaké bychom jinak nepoznali a ani si je neuměli představit."

  Janea777

  28.03.2011

  Pro milovníky lidské mysli, neurologických zvláštností, možností i omezení lidského mozku vynikající četba.