Anglické listí aneb Coolturní šok Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Anglické listí aneb Coolturní šok

Hlavní hrdinka odjíždí pracovat jako au pair do Londýna a už tam zůstane. Ve svých fejetonech popisuje svůj každodenní život v cizím prostředí. Mění rodiny, kde hlídá, najde si přítele, vdá se, přichází děti, stěhování. Nakonec se autorka stává se učitelkou na plný úvazek… Vše je prošpikováno nesmírně vtipným komentováním britského způsobu života a zvyků od pití čaje po úctu, které se těší bájný tenisový Wimbledon. S úctou i rebelským stěžováním, autorčin styl připomíná Roberta Fulghuma.Kniha v českém jazyce!


Stažení Anglické listí aneb Coolturní šok zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Anglické listí aneb Coolturní šok (0.00 EUR)


Stažení Anglické listí aneb Coolturní šok zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Fejetony, eseje, Literatura česká
  Vydáno: , Ikar (ČR)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (23)

  Přidat komentář

  May

  05. března

  Bohužel patřím k těm, kdož ani v dnešní době neumí anglicky 🙁 Takže moje jediná výhrada ke knize je, že chybí překlady anglických vět … Není jich v knize příliš, ale přesto mě to mrzelo. Vysvětlení UHO v knize je a osobně si myslím, že ani my, co jsme nikdy na žádném školním obědě nebyli, ho nepotřebujeme, ale překlad by bodnul … Přesto dávám knize plný počet hvězdiček, protože neznalost angličtiny je zcela a jen můj osobní problém a nedostatek. Kniha je vtipná, zajímavá, místy dojemná a celkově báječná 🙂 , rozhodně stojí za přečtení! 🙂

  Danago

  03. března

  Tak za mě toto byla skvělá knížka. Humornou formou jsem se toho hodně dozvěděla o Londýně a Anglii, o běžném životě v této zemi. Od srdce a nahlas jsem se u knížky zasmála , za to autorce moc děkuji, protože to se mně osobně stává jen velice zřídka.

  Artep25

  17. února

  Příjemné oddychové čtení a ještě se něco člověk dozví 🙂 Za mně dobrý .

  Evik84

  13. února

  Ze začátku mě kniha moc nezaujala, ale začetla jsem se do ní a líbila se mi. Autorka hezky popisovala jak to chodí v Anglii ve srovnání s ČR. Bavila mě.

  vivienna

  01. února

  Očekávala jsem víc…knížka mě nijak zvlášť nezaujala…zpočátku se autorka snaží psát o typických anglických specifikách, pak sklouzne ke svému těhotenství a výchově dítěte…Poslední lekci „Kde domov můj“ musím však dát palec nahoru, ta se podařila…

  charlizee

  18. ledna

  Rychlé a pohodové čtení, oceňuji, že si autorka dala práci s tím, že hledala i původ určitých jevů (svátků) – takovou učitelku bych přála svým dětem 🙂 Zajímala by mě i anglická verze, pokud někdy vyjde.

  Camri

  15. ledna

  Je to zábavné, zajímavé i čtivé. Musím ocenit zejména, bohatost slovní zásoby autorky (nu bodejť – psala to vystudovaná bohemistka). Zdá se mi ale, že si nějak příliš oblíbila slůvko "zánovní" (podle mě jej užívá i tam, kde se příliš nehodí). Nicméně vliv na obsah, kvalitu a spád knihy to samozřejmě nemá.

  Co se mi líbilo: sonda do anglického vzdělávacího systému, popis svátků a významných dnů, zevrubné vylíčení britských kulinářských delikates, realistický pohled na "téměř dokonalý Západ"

  Co mi vadilo: netušíme, jak se z au-pair najednou stala snoubenka, celkově málo informací o manželovi (tedy kromě toho, že jednou přišel domů vážně pozdě) (dobrá, dobrá; chápu, že jsou tu hranice soukromí, ale když píšete knížku o svém životě…?)

  Mimochodem, po přečtení kapitoly "Zdraví nemocní" jsem fakt ráda za české zdravotnictví!

  Po zběžném googlení jsem narazila i na v knize zmiňovaný internetový blog Aleny Damijo. Myslím, že si v nejbližší době vymezím jedno odpoledne a pár kafí na bližší prohlídku těchto stránek.

  velun15

  14. ledna

  Super! Úplně jsem se v tom viděla, protože mám téměř stejnou zkušenost s hostitelskou rodinou v UK. Styl psaní Vás nutí knihu neodkládat a číst ji jedním dechem a sem tam se i od srdce zasmát 🙂

  magnolia

  27.12.2017

  Knížka působí dojmem, že bude přečtená raz dva. Překvapila mne množstvím informací, reálií a také větší či menší dávkou humoru (na ten jsem si docela rychle zvykla ). Autorka přidává i soukromé zážitky z rodinného života, které mě bavily, protože se mohly stejně tak odehrávat u nás (třeba příběh o zapíchnutém manželovi) a tady je toho humoru více. Pravdivost faktů o školství, kuchyni, svátcích a dalších britských každodennostech, nemohu posuzovat podle vlastní zkušenosti, takže je beru jako zažité, potvrzené a zajímavé. Občas je to takové neuspořádané vyprávění avšak klady převažují a jsem moc ráda, že i obálka knížky je pohledná a nepokazila ji nějaká kýčovitě "veselá" ilustrace.

  elenai

  29.11.2017

  Mám ráda knihy, ve kterých lidé sdílejí své zkušenosti, obvzlášť pak z cizích zemí. Myslela jsem si, že o Velké Británii toho vím hodně, ale paní Damijo mě utvrdila o opaku. Především se mi líbil popis svátků, které se slaví, a o nichž jsem neměla ani tušení. Vůbec by mi nevadilo, kdyby byla kniha delší, a ráda se k ní zase vrátím.

  jahlina

  26.11.2017

  Milé, čtivé, vtipné.

  tereza8418

  15.11.2017

  Knihu se mi nepodařilo dočíst, takové plytké skokové povídání, bez hlavy a paty. Nevím, možná jsem nepochopila koncept, ale narazila jsem i na faktické chyby, které mě definitivně přesvědčily knihu odložit.

  Tevik

  14.11.2017

  Díky této knize vím, že mám anglické děti (úklid), ale bohužel ne anglického muže.
  Tuto knihu provází lehký humor a dozvíme se o Anglii co bychom se jako turisté jistě nedozvěděli.

  Paja85

  07.11.2017

  Anglie tak jak jsem ji poznala i neznala. Jako bývalá au-pair co ale v UK nezůstala. Myslím že knížka je jako dělaná pro lidi, co sami v Anglii nějakou dobu žili. Trochu mě mrzi, že nás autorka nenechala víc nahlédnout do svého soukromí, respektive seznámení s manželem úplně vynechala a rovnou se vrhla na porod. I tak dílo hodnotim kladně.

  koriandr

  02.11.2017

  Opravdu vtipné povídání o Anglii, tamních zvyklostech, životním stylu. Hodně jsem se při čtení nasmála. Zajímavosti, které jsem o Anglii nevěděla. Určitě bych přivítala pokračování knihy !!

  Sidonia

  12.10.2017

  Dobře napsané, vtipné i poučné, dozvěděla jsem se o Anglii více než z cestovních průvodců

  ElizabethK

  09.10.2017

  Kniha mě v knihkupectví zaujala krásným obalem. Při čtení jsem pak byla velmi mile překvapená. Často jsem se smála nahlas, jednotlivé příběhy se mi líbily a nanejvýš oceňuji autorčinu dokonalou a vtipnou hru se slovy a slovními spojeními. Knihu rozhodně doporučuji.

  MMacicekk

  22.09.2017

  Anglické listí je milé, vtipné čtení, u kterého si odpočinete a zároveň poznáte život v Anglii jinak, než jako obyčejní turisté. Jednotlivé kapitoly jsou psané formou krátkých fejetonů, u kterých se nejen pobavíte, ale mnohdy zatoužíte poznat Anglii zblízka a na vlastní kůži. Dozvíte se, co je pro Anglii typické, ale i méně typické věci, o kterých jste neměli ani ponětí. Pokud je vám Anglie blízká nebo se jen chcete dozvědět více o tamním životě, Anglické listí je pro vás to pravé čtení.

  zdazilek

  24.08.2017

  Vtipné, čtivé, oddechové… žádná složitá literatura a děj

  pichova.veru

  04.08.2017

  Krásná, čtivá oddechovka 🙂 plná humoru a zážitků autorky.

  mariva

  24.07.2017

  Autorka mě příjemně překvapila. Nejsou to jen vzpomínky au pair, ale zábavným způsobem popsané zážitky Češky žijící v Anglii, které pobaví a ukážou nám i to, co při dovolenkových návštěvách za Kanálem nestihneme poznat.

  Renatecka

  03.07.2017

  Velmi příjemná, milá, vtipná a místy i poučná knížka. Přesně taková ta oddychová jednohubka na nedělní odpoledne. Vřele doporučuji.

  Hebrey

  22.06.2017

  Je mi ctí být první na DK, kdo tuto knihu hodnotí a komentuje. Ačkoliv si uvědomuji, že moje hodnocení nemusí být objektivní, protože autorku trochu osobně znám. Pravda, doba, kdy jsme spolu pracovaly je dávnou minulostí, ale i tak je to přeci jen jiné, když víte jak se autor vyjadřuje, co jak mluví a myslí a při čtení jeho knihy máte dojem, že Vám to vypráví nebo některé z příběhů znáte skutečně z "první ruky". Na druhou stranu si myslím, že kdyby někdo z mých blízkých známých napsal nějakou ptákovinu, že bych dokázala být i kritická a nehodnotila pozitvně něco, co se mi nelíbí. To ale není případ této knihy. Fejetony jsou vtipné (někdy až sarkastické), pobaví, informují, přivedou k zamyšlení. Pravda, pro někoho, kdo má rád novodobé drsňárny, to asi není. Těm, kdo si rádi otevřou ke kávě knihu, u níž si odpočine a zároveň pobaví, mohu doporučit.