Alžběta II.: Život moderní panovnice Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Alžběta II.: Život moderní panovnice

Od chvíle, kdy roku 1952 v pětadvaceti letech usedla na trůn, byla královna Alžběta II. cílem nepřetržité pozornosti. Co však o nejznámější korunované hlavě světa doopravdy víme? Známá autorka životopisů Sally Bedell Smithová na základě mnoha rozhovorů a dříve utajených dokumentů poodhaluje roušku tajemství a v důvěrných podrobnostech ukazuje pracovní i sou­kromý život královny, která provedla svoji zemi a Com­monwealth šedesáti lety válek a otřesů s nebývalým kli­dem, inteligencí a důstojností.

V knize Alžběta II., Život moderní panovnice se seznámíme s dívkou, jež se nenadále stane „předpokládanou dědičkou“, poté co se její strýc vzdá trůnu. Ve třinácti letech se zamiluje do mladého kadeta Filipa a rozhodne se za něj provdat, ačkoli její rodiče dávají přednost bohatším britským šlechticům. Vidíme dospí­vající Lilibet opravovat za války náklaďáky a v den vítěz­ství stát na balkóně Buckinghamského paláce po boku Winstona Churchilla. Vidíme mladou královnu, která se pokouší spojit role panovnice a matky dvou malých dětí. Sally Bedell Smithová nás uvádí do paláce a popisuje krá­lovninu každodenní práci – „červené krabice“ oficiálních listin, každotýdenní schůzky postupně s dvanácti minis­terskými předsedy, náročné zahraniční cesty, neustálý dohled tisku – i její osobní vztahy: s princem Filipem, celoživotní láskou a po čtyřiašedesát let manželem, s dětmi, jejichž manželství většinou zkrachovala, s vnou­čaty a přáteli.

Nesmírně čtivá, ale badatelsky pečlivě připravená kniha ukazuje zblízka ženu, kterou známe jen na dálku, její čilou povahu, smysl pro humor a bystrý intelekt, díky nimž zvládá nejnáročnější úkoly pracovního i rodinného života. Rovněž poskytuje vhled do fungování poslední velké světové monarchie.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Alžběta II.: Život moderní panovnice zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Alžběta II.: Život moderní panovnice (0.00 EUR)


Stažení Alžběta II.: Život moderní panovnice zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Triton
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  Honey19

  08. března

  Zajímavá kniha o obdivuhodné ženě.

  Kozel

  05.12.2016

  Dovolím si tvrdit, že Británie svá nejvýznamnější období zažívala vždy, když na jejím trůně seděla královna. To platí především o třech – o Alžbětě I. Tudorovně, Viktorii a Alžbětě II. Té poslední je pak věnována tato skvěle napsaná biografie; až si říkám, je-li to dáno stylem autorky a nebo předlohou knihy. Patrně kombinací obojího. Skvělá kniha mířící nejen na samotnou královnu, ale i na její rodinu a politické okolí, takže ve výsledku tu máme vyprávění o životě celé země za posledních 96 let.

  Nevím, co na Alžbětině osobnosti obdivovat víc – zda její humor, intelekt, vůli, diskrétnost, odhodlání, skromnost, moudrost, majestátnost, eleganci, odvahu, schopnost řešit opravdu stresující situace. A je jedno zda se jedná o záležitosti státní nebo rodinné. Ač královna má ústavně svázané ruce, přesto dokázala nejednou ovlivnit politiku země, udržet Commonwealth v současném stavu, podržet zemi v krizích, přiblížit se lidu, inspirovat, uchovat monarchii v "moderním" světě. Nehledě na to, že mluvíme o více než šedesáti letech, přičemž královně dosud nechybí energie, šarm a úsměv na tváři. Ale není to jen o roli panovnice, nýbrž i o ženě, která má ještě druhou tvář – tu venkovskou, kdy se s neodmyslitelným šátkem na hlavě prohání na koních nebo za volantem Land Roveru cestuje po okolí Balmoralu.

  Až jednoho dne Alžběta odejde, změní to nejen Británii.

  simsa12

  10.05.2016

  zivotopis zeny, ktora zosobnuje dvadsiate storocie viac, nez ktokolvek iny… svojim osobitnym sposobom zosobnovala Britaniu, monarchiu a samotnu obetu vsetkemu, comu veri a preco sa narodila….

  219katka

  18.08.2015

  V téhle knize jsem našla tolik faktů a nejrůznějších zajímavostí o královně jako snad ještě nikde. Všem, které zajímá Alžbětin život, vřele doporučuji!

  maryzka

  10.01.2014

  Vyjimečná žena s výjimečným osudem. Kniha je sondou do soukromého života britské panovnice Alžběty II., překvapení také skrývá i její manžel, její vládnutí uplynulých 60.let, politické krize, které zvládala úspěšně, ale myslím, že v současné době se občas její vláda vymyká její kontrole. Jedině co bych vytkla knize je málo fotografii. Jinak souhlasím s kritiky. Kniha je zvídavá, objevná, inteligentní, čtivá, zručně napsaná. Jinak doplním ještě, že je to zatím nejlepší kniha, která vyšla v českém originále.