Alžběta: císařovna proti své vůli Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Alžběta: císařovna proti své vůli

Nejlepší biografie císařovny Alžběty z pera známé rakouské historičky. Císařovna Alžběta, zvaná Sisi, jedna z nejkrásnějších žen Evropy, nebyla na trůně šťastná. Hrad ve Vídni byl pro ni žalářem, nenáviděla svou tchyni, vladařské, manželské a mateřské povinnosti se jí staly přítěží. Po sebevraždě jediného syna Rudolfa ji ovládla touha po smrti, bloudila světem, ale klid nenalezla. Neobyčejné osudy nevšední ženy, k níž je přirovnávána britská princezna Diana.Kniha v českém jazyce!


Stažení Alžběta: císařovna proti své vůli zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Alžběta: císařovna proti své vůli (0.00 EUR)


Stažení Alžběta: císařovna proti své vůli zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Elisabeth, Kaiserin wider Willen (1986)

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Odeon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (15)

  Přidat komentář

  DanteAlighieri

  18.12.2017

  Opravdu dobrý životopis, čtivě podaný, plný zajímavostí. Četla jsem ho už dvakrát a určitě ne naposled.

  evask

  23.09.2017

  Poutavě napsané.

  Michalka98

  31.12.2016

  Nejlepší životopis o mé nejoblíbenější panovnici. Skvěle posloužil při psaní seminární práce.

  Sisssi

  30.09.2016

  Prozatím to nejlepší, co o Alžbětě vyšlo.

  AllyKumari

  06.08.2016

  Excelentní biografie prozkoumávající všechno to, co činí mýtus o císařovně Sisi tak zajímavým. Líbilo se mi, že kniha byla rozvržena po kapitolách tématicky na rozdíl od klasičtějšího chronologického přístupu, jedinou výtku musím vznést proti českého překladu. Krom toho, že někde působil těžkopádně ze slohového hlediska, se v knize objevovaly faktické chyby, které byly zaviněny neznalostí překladatele. Jeden příklad za všechny: vdova po císaři Fridrichu III. Pruském se jmenovala Viktorie (a byla dcerou královny Viktorie Anglické), nicméně v knize je z ní "císařovna Frederika" – špatný překlad německého "Kaiserin Friedrich", což ale znamená "žena císaře Fridricha".

  1v8na

  23.07.2016

  Životopis byl velmi propracovaný a detailní, což se mi velmi na této knize velmi líbilo. Více na pravdivosti přidaly na knize odkazy na dopisy a skutečnosti a jiné historické prameny.
  Sisi byla velmi velmi zajímavá osobnost, s tím, že jedinou nevýhodu měla v tom, že byla tichá, uzavřená do sebe a občas mi přišla nespolečenská a právě to, že si vzala císaře, pro ni byl největší trest.
  Neměla moc ráda různé audience a protokoly a styk s mnoha lidmi, neměla se ani moc v lásce s tchýní.
  Její život nebyl moc naplněn štěstím a právě tato kniha nám Sisin život velmi přiblíží a dá nám možnost udělat si obrázek.

  zbt81

  02.11.2015

  Napriek niektorým už prekonaným tvrdeniam (zlý vzťah medzi Alžbetou a Žofiou) je táto kniha mojou najobľúbenejšou biografiou o cisárovnej Alžbete. Rada sa k nej príležitostne vraciam.

  lalaserka

  24.08.2015

  Ahoj, četla jsem už hodně knížek o Alžbětě, ale tahle je jedna z nejlepších.

  Alixe

  16.06.2015

  Úžasná knížka,plná citací z dopisů a podobně.Nejsem velký čtenář,ale tahle mě naprosto pohltila….:)

  maryzka

  19.01.2015

  Nejlepší biografie o císařovně zvané,, Sissy" , kterou kniha vykresluje bez mýtu bez příkras, ukazuje ji i jako člověka se silnými i slabými stránky povahy, ukazuje její vztah k dětem, manželovi i vůči císařskému dvoru. Při čtení této knihy napadne člověka, zda by při jiné povaze udržela císařství.

  JeKa

  13.06.2013

  Kniha "Alžběta, císařovna proti své vůli" je jedním z nejuznávanějších životopisů této proslulé císařovny. Ačkoliv jej významná rakouská historička, Brigitte Hamannová, sepsala již v první polovině 80.let, jedná se dosud o nepřekonané dílo. Sisi je zde představována z rozličných úhlů pohledu a tento portrét je odprostěn od nostalgického romantického zabarvení, tak typického pro slavné filmy s Romy Schneiderovou (nic proti nim). Zcela poprvé je pak k analýze Alžbětiny osobnosti použito i jejích dlouho nepřístupných básní, pamětí její dvorní dámy Idy Ferencziové a deníku její nejmilovanější dcery Marie Valerie (ten nedávno vyšel i u nás). Z odborného hlediska tedy není co vytknout, kromě toho je však celá sonda napsána velmi čtivou formou a, ač zcela objektivní, umožňuje se se zcela ponořit do světa před více než 150 lety. Autorka se nijak neostýchá narušit dosud zakořeněný obraz jedné z nejkrásnějších žen světa a přesto neupadá do bohapustého bulvarizování… mohu jen doporučit!

  floranova

  07.01.2013

  Hodnotím velmi pozitivně. Nejlepší životopis o Sissi, který jsem zatím četla.

  mončičáček

  04.05.2012

  Jednoznačně nejlepší knížka o Alžbětě Bavorské !!!! Četla jsem ji několikrát a určitě se k ní zase vrátím.

  maruna

  13.10.2011

  Spisovatelka je historička a na základě faktů nám předkládá, jak to všechno doopravdy bylo.
  Život krásné císařovny byl podrobně rozebrán a udělá čtenáři dokonalý obraz i o době, ve které žila. Autorce hodně pomohly i básně, které císařovna Alžběta, zvaná Sisi, napsala a jsou zde citovány. Rozhodně stojí za přečtení.

  bai.Cerna

  13.08.2011

  Mám ráda Sisi, tuto zajímavou historickou postavu, a v uvedené knize je její život čtivě vylíčen.