Alma Mahlerová: a vždycky budu muset lhát Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Alma Mahlerová: a vždycky budu muset lhát

Alma Mahlerová, slavná žena slavných mužů: Gustava Mahlera, Waltera Gropiuse, Franze Werfela a milenka a múza mnohých dalších: Gustava Klimta, Alexandra von Zemlinskyho a Oskara Kokoschky, prožila dlouhý život (1879–1964) ve Vídni, Berlíně, New Yorku či Beverly Hills, který z velké části zasvětila vytváření vlastní legendy. Catherine Sauvatová ve své biografi i odvážně demytizuje obraz této jistě neobyčejné ženy, nevyhýbá se přitom ani odhalování temných stránek její povahy (včetně celoživotního sklonu k antisemitsmu), a přináší tak zcela nový portrét „velké vdovy“, jak Almu s lehkým posměchem nazýval Thomas Mann.Kniha v českém jazyce!


Stažení Alma Mahlerová: a vždycky budu muset lhát zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Alma Mahlerová: a vždycky budu muset lhát (0.00 EUR)


Stažení Alma Mahlerová: a vždycky budu muset lhát zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Alma Mahler. Et il me faudra toujours mentir

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  Toffee

  30.12.2016

  Páni, ta Alma musela být ženská! Tak obtížná, místy nesnesitelná a přitom fascinující. A celá ta doba ve Vídni byla neopakovatelná. Ještě při čtení jsem si musela najít Kokoschkovy obrazy a na seznam "chci i přečíst", jsem si připsala Franze Werfela.

  GreenMagritte

  04.04.2016

  Co se týče životopisu od Catherine Sauvatové, musím přiznat, že jsem zřejmě očekávala více. Ten, kdo něco o Almě Mahlerové ví, tato kniha nic nového nepřinese. Sauvatová bohužel vůbec nepracuje se sílou doby, v nichž Alma žila, takže kniha jen suše popisuje Alminy avantýry, aniž by se pokoušela mikrokosmos jejích vztahů promítnout do pozoruhodného období evropských dějin. V tomto smyslu musím srovnávat s jinými životopisy, a to s životopisem o Sidonii Nádherné a životopisem o F. Werfelovi, které si nejvyšší hodnocení skutečně zasloužily.

  exa

  08.09.2014

  Po přečtení knihy jsem tak trochu na rozpacích ani ne tak z paní Mahlerové, jako z autorky. Mám z ní pocit, že se snaží hlavní hrdinku vypodobnit jen v těch nejhorších barvách, ačkoliv jak se říká, nic není jen černobílé. Navíc v ději skáče z jedné doby do druhé, což je tak trochu matoucí, a občas sama sobě odporuje. Nevím, jestli se obě dámy znaly, ale jestli ano, mám podezření, jestli manžel paní Sauvat nepatřil do fanklubu paní Almy. To by totiž leccos vysvětlovalo.

  Lost Soul

  27.08.2014

  Na knihu jsem se hodně těšila, ale byla jsem docela zklamaná. Nejen že hlavní hrdinka byla velice nesympatická osoba, ale nelíbil se mi ani ten senzacechtivý styl, jakým byla kniha napsána.

  Janamarie

  14.07.2014

  Knihu jsem si koupila na prázdniny. "Alma Mahlerová je slavná žena slavných mužů"… Mám ráda kulturu, umění, historii a životopisné romány. Knihu si šetřím, čtu po malých částech a užívám si ji. Dobrá volba.